Alan RickmanI

Alan Sidney Patrick Rickman

8,9
89 356 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Alan Rickman

Które filmy z Alanem w roli głównej polecacie : ] ? ?

Robertul

Może nie w roli głównej, ale świetny jest w filmie "Sweeney Todd: Demoniczny golibiroda z Fleet Street". Gra z Johnny'm Deppem i Heleną Bonham Carter. Polecam ;)
A jeśli wolisz coś lekkiego, to może "To właśnie miłość"?

Pozdrawiam (;

Robertul

Mi bardzo podobał się w "Dwa w jednym", świetny film, ale także boski był w "Szklanej Pułapce".

Pozdrawiam :)

Robertul

Powiem tak. Zależy jaki rodzaj filmów Cię interesuje. Każdemu z nas jeden film będzie odpowiadał bardziej, drugiemu mniej. Nam, jako fanom, z pewnością podobał się w każdym filmie ;)
Zgadzam się z przedmówczyniami w 100%. W "Dwa w jednym", jako fryzjer spisał się świetnie. W "Szklanej Pułapce" pokazał co potrafi w swoim, bądź co bądź, pierwszym poważnym filmie. Z kolei "To właśnie miłość" będę wspominać chyba do końca życia. Pomysł na cały film był bardzo udany, a cała ekipa spisała się mistrzowsko.
"Mesmer" - Alan "przewija" się przez cały film, gra jak zawsze doskonale i z właściwą sobie finezją.
Polecam także "Truly Madly Deeply" - historia wzruszająca, a Alan jako duch przewspaniały.
Jeśli masz ochotę się pośmiać, polecam "The Search for John Gissing", z Alanem w roli biznesmena, bądź jego "anielską" rolę w "Dogmie", gdzie był niestety lekko "wybrakowany", ale niemniej jak zawsze zagrał z klasą.
Uważam również, że bardzo dobrze spisał się w filmie "Rasputin" - za tę rolę otrzymał, jeśli dobrze pamiętam, 4 nagrody. Film oparty na faktach, dosyć ciekawie nakręcony.
Jako lekarz w filmie "W rękach Boga" również pokazał co potrafi, jego postać bardzo dobrze "współpracuje" z bohaterem granym przez Mos Defa.
Myślę, że takich oczywistych ról jak, w filmach "Rozważna i Romantyczna", czy "Robin Hood" nie muszę ani polecać, ani tym bardziej przedstawiać :) Mam jeszcze parę filmów z Alanem, których nie zdążyłam jeszcze obejrzeć. Jak już to uczynię, wtedy będę mogła wypowiedzieć się na ich temat ;)
Pozdrawiam serdecznie i życzę udanych poszukiwań oraz przyjemnego oglądania wybranych filmów z Alanem w obsadzie :)

Ann_Katerine

Sweeney Todd! Polecam film, jest rewelacyjny.

użytkownik usunięty
Lumpek

polecam rozwazna i romantyczna,to wlasnie milosc, sniegowe ciastko,robin hooda ;0,oj no on wszedzie fajnie gra ;) tylko czasami jest glupi scenariusz np,nobel son czy bottle shock no nie za dobry scenariusz moim zdaniem

Robertul

Moim numerem jeden od długiego czasu jest Rasputin. Film jak film, biograficzny o ciekawej dość postaci, ale Alan dla mnie jest niesamowity w tej roli. Pokazuje nam się od zupełnie innej strony i pokazuje jak wielkim jest aktorem. Jak nikt pasuje do tej roli, bo mimo charakteryzacji na odpychającego rosyjskiego chłopa, ma w sobie to coś co miał właśnie Rasputin, czym zniewalał kobiety. I nikt już się nie dziwi jak to on zrobił, że uległa mu cesarzowa. Bo Alan ma to coś.

No....a tak jako film to polecam bardzo Love Actually. Piękny film z całą brygadą najlepszych brytyjskich aktorów( chyba...jak się teraz zastanawiam to chyba najlepszych).
Robin Hood świetny. Alan też tworzy tam świetną kreację, trochę też taki wybuchowy jak w Rasputinie( choć zupełnie inaczej).

Dwa w jednym osobiście nie polecam. Mi jakoś kompletnie ten film się nie podobał. Fabularnie.

Sweeney Todd... no niezły film. Alana mało, ale zajebiście go ucharakteryzowali. No i w tych kilku minutach jakie ma jest świetny. Idealnie pasują mu takie role, no i takie charakteryzacje, bo wygląda bardzo... no;]
Jeśli chcesz sobie też popatrzyć na takiego...ładnego Alana no to Rozważna i Romantyczna. Bardzo miło się patrzy na pułkownika Brandona. Alan jeszcze chyba ma 40-50lat, kiedy to dla mnie wyglądał najlepiej. Film jako film jest dobry, ale Duma i Uprzedzenie(nowa bo starej nie widziałam) bije go na głowę według mnie.

Co tam jeszcze tak zapadło w pamięć....?
Pachnidło... no film bardzo dobry, choć w porównaniu do książki, która jest jedną z moich ulubionych, to wypada dość słabo. Alan nie zrobił na mnie w tym filmie wrażenia, dlatego może aż tak nie napalam się na ten film. Ale fabularnie jest bardzo ciekawy.
A, no Snow Cake oczywiście. Przyjemny, bardzo fajny film.
No tak, to z tych niesamowitych ról Alana zapomniałam chyba o jednej z najbardziej zapadających w pamięć. Tak....Closet Land. Tutaj Alan pokazuje swoje możliwości aktorskie w pełni. Zapraszam do obejrzenia na youtube w częściach, bo pewnie trudno to ściągnąć.

to na razie starczy. Tak sobie myślę, że właśnie dawno nie widziałam żadnego filmu z Alanem. Coś by się obejrzało...tylko co?
Oglądał ktoś Dark Harbor? Bo ja to kiedyś ściągnęłam ale z ruskim lektorem chyba i to było straszne, więc nie obejrzałam.

Robertul

Przede wszystkim "SZKLANA PUŁAPKA" - niezapomniany HANS GRUBER :)

Robertul

Każdy ma swojego Alana
To jest mój:
https://www.youtube.com/watch?v=-mEUTq6R2oU
bo nikt nie mówi lepiej "yippee-ki-yay" od Rickmana, nawet Bruce Willis
https://www.youtube.com/watch?v=LUDntpV_HdQ
bo odwołał... święta!
https://www.youtube.com/watch?v=1Y-jTaPLod0
bo usiłował śpiewać :-)
Kochany Alan
https://www.youtube.com/watch?v=X4-gNN8WRHo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones