Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła zmiany w swoim regulaminie. Najwięcej modyfikacji pojawiło się w kategoriach pełnometrażowego filmu dokumentalnego, muzyki oryginalnej oraz piosenki.
Getty Images © Tim Boyle Szansę na ubieganie się o Oscara będą miały teraz dokumenty, które zdobyły kwalifikującą nagrodę na festiwalu filmowym - niezależnie od modelu dystrybucji, jakiemu będzie podlegał ten film. Otwiera to furtkę dla platform w rodzaju Netfliksa czy stacji telewizyjnych w rodzaju HBO. Wiosną Akademia opublikuje listę aprobowanych przez siebie festiwali.
Wciąż wymagana jest recenzja dokumentu w prasie, ale wydłużono listę akceptowanych tytułów, w których może zostać opublikowana.
W sekcjach muzycznych wprowadzono tymczasem dwustopniowy system nominacji, podobny do tego, jakiemu podlegają dokumenty. W obu wspomnianych kategoriach - muzyka oryginalna i piosenka - będą miały miejsce dwa głosowania. W pierwszym zostanie wyłoniona piętnastka kandydatów, z których następnie wybrana zostanie piątka nominowanych. System głosowania będzie preferencyjny: każdy z głosujących będzie układał więc ranking faworytów.