PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703836}

Zwierzogród

Zootopia
7,9 269 464
oceny
7,9 10 1 269464
7,8 36
ocen krytyków
Zwierzogród
powrót do forum filmu Zwierzogród

Feminizm

użytkownik usunięty

Jestem pewien, że Judy to jakaś aluzja do feministek, i można to zauważyć bez żadnych przekazów podprogowych. Np. nie tylko wstępuje do policji, ale wcześniej również do szkoły wojskowej (osobiście uważam, że dawanie babom zawodu żołnierza to pomysł FATALNY, bo a nóż widelec któraś dostanie okresu i faceci będą musieli robić wszystko za nią i jeszcze będą się o nią bać, przez co mniej się skupią na akcji) i myślę, że skoro zyskała tam tak wysokie noty, to powinna być silniejsza od 3/4 zwierząt (nawet słoni) w bajce (i to nie tylko proporcjonalnie do siebie samej), a żeby była jeszcze większa beka, to powinna też być niesłychaną chamką z wyraźnymi objawami (lecz nie nazywanymi żadnymi terminami medycznymi) upośledzenia umysłowego. A tak to wyszła, jak już mówiłem, ewidentna feministka walcząca o równouprawnienie.
Tak więc nie ma tu chyba ANI JEDNEGO bohatera (nawet z tych epizodycznych) jednoznacznie pozytywnego czy też nadającego się na wzór do naśladowania.

ocenił(a) film na 10

Po pierwsze, to była akademia policyjna, a nie szkoła wojskowa ;0
Po drugie, Judy wykorzystała tam swój spryt i przewagi a raczej naturalne zdolności swojego gatunku jak szybkość i skoczność, a nie siłę.
Film ma silny wydźwięk feministyczny, wszak widzimy kobietę, której odmawia się równego traktowania w męskim świecie: szef jej nie docenia i daje najgorszą robotę. Z czasem jednak nabiera do niej szacunku. Z drugiej strony, Judy daje się rozgrywać przez wiceburmistrz i można dojść do wniosku, że jej sukces nie jest tylko efektem jej ciężkiej pracy lecz machlojek owcy.

użytkownik usunięty
lelen_lis

I tak gardzę z całego serca feministkami, dla mnie to wrogowie publiczni numer 1. A tak to niestety, ale wielu facetów się ich boi i muszą np. dawać w filmach kobietom role wielkich bossów itd (czemu się się sprzeciwiam, bo po pierwsze, dziewczyn się nie bije, a po drugie, baba której boją się chłopy? Nie cierpię pantoflarzy...). A gdybym był filmowcem, to bym nie dawał w swych dziełach żadnych bohaterów żeńskich, żebym się nie czuł jak baba i żeby nikt nie uznał mego dzieła za produkcję dla dziewczyn, jak jakieś Witch (choć uwielbiany przeze mnie Fuzionek mówił, że jak był mały, to zakochał się w Will).

ocenił(a) film na 10

Na szczęście, większość forumowiczów gardzi Tobą i twoimi chorymi poglądami oraz hejtem na ten film.
Pogódź się z tym, że czego byś nie wypisywał to i tak nie zmienisz opinii o samym filmie jak i jego wysokiej oceny.

użytkownik usunięty
lelen_lis

Machnąłbym ręką, ale na razie nie straciłem nadziei na to, że znajdzie się ktoś jeszcze, co ma takie poglądy jak ja.

użytkownik usunięty

https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&ved=0ahUKEwjUi- nToN7SAhUHWRQKHTEFCzoQjhwIBQ&url=http%3A%2F%2Fksiazkowyswiatpatrycji.blogspot.co m%2F2016%2F03%2Fchwila-dla-widza-zwierzogrod.html&psig=AFQjCNHKTXln5DP2j2wWhyixj O9T-9QNEA&ust=1489864693811956
W tej recenzji popełniono błąd i napisano, że to szkoła wojskowa.

Zawsze kiedy będę miał zły dzień, poczytam sobie twoje argumenty.
Idealne żeby się pośmiać i poprawić sobie nastrój :))

użytkownik usunięty
Takiktosniewiadomokto

Słyszałem też, że istotnie, Judy miała być w pierwotnym zamyśle taka bardziej arogancka i cyniczna (trochę jak w mojej propozycji), ale niestety zmieniono to.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones