PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703836}

Zwierzogród

Zootopia
7,9 269 464
oceny
7,9 10 1 269464
7,8 36
ocen krytyków
Zwierzogród
powrót do forum filmu Zwierzogród

Coś podejrzanego

użytkownik usunięty

Oto, co znalazłem:
http://www.empik.com/zootopia-biddle-leslie,prod1477850,ksiazka-p
Czy to wam się nie wydaje trochę podejrzane? Może ta teoria z plagiatem jednak jest słuszna?

ocenił(a) film na 10

Plakat nie ma kompletnie nic wspólnego z filmem. A że tytuł taki sam to już nie wina Disneya. Skąd mieli wiedzieć że coś takiego istnieje

użytkownik usunięty
maladzonaga

Przecież mogli zostać uprzedzeni w jakiejś instytucji, że taki tytuł już istnieje...

ocenił(a) film na 10

Myślisz, że taki duzy koncern to interesuje?

użytkownik usunięty
maladzonaga

Ja się dziwię, że nikt nie wniósł skargi.

ocenił(a) film na 10

Po co? Żeby przegrać z kretesem w sądzie i bulić kupę kasy?

użytkownik usunięty
maladzonaga

Ja bym wolał mimo wszystko spróbować - może nie żeby zaraz pozywać, ale jednak.

ocenił(a) film na 10

Próbowanie jest daremne. Z resztą tak jak mówiłem, nie ma tutaj żadnego podobieństwa a zbieżność tytułów jest przypadkowa.

użytkownik usunięty
maladzonaga

Słyszałem o pewnej babce, która pozwała Disneya za to, że niby "Kraina lodu" to historia jej życia... nazywała się Isabella Tanikumi, pozew na 250 mln $.

ocenił(a) film na 10

I jaki był efekt?

użytkownik usunięty
maladzonaga

Tego jeszcze nie znalazłem, ale nie warto tracić nadziei. Aha, i podczas oglądania "Legendy Korry" też zobaczyłem jakieś podobieństwa...

ocenił(a) film na 10

Jaki dokładnie

użytkownik usunięty
maladzonaga

"Jesteś krawężnikiem, a nie detektywem!", zbrodniarz walczący o równouprawnienie, problemy z multikulturowością, postacie, które sieją zniszczenie, bo im odbiła szajba itd.

ocenił(a) film na 10

Wiele jest filmów o takiej tematyce

użytkownik usunięty
maladzonaga

A co za tym idzie, oryginalność "Zwierzogrodu" jest na co najmniej niskim poziomie, nie mówiąc już o tych aluzjach do "Ojca chrzestnego" (krew mnie zalewa na myśl o tej scenie...)

ocenił(a) film na 10

Brak oryginalności? Tam jest tylko parę scen na całych film odnoszących się do Ojca Chrzestnego. Z resztą nie tylko do tego filmu można tam znaleźć odniesienie. Wszystko jest bardzo dobrze ze sobą zgrane i nie czuć przerostu formy nad treścią.

użytkownik usunięty
maladzonaga

Jedno jest pewne - teraz już wiem, skąd alternatywny tytuł "Zootropolis".

ocenił(a) film na 10

To nie alternatywny tytuł tylko brytyjska wersja tytułu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones