PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=632419}

Zniewolony. 12 Years a Slave

12 Years a Slave
7,5 151 367
ocen
7,5 10 1 151367
7,0 39
ocen krytyków
Zniewolony. 12 Years a Slave
powrót do forum filmu Zniewolony. 12 Years a Slave

Od początku wiemy czego się spodziewać ... ale chyba jednak nie do końca. Spodziewałem się czegoś na pograniczu Koloru Purpury z elementami Kamerdynera. Dostałem za to porcję bardzo mocnego i poruszającego kina. Generalnie można by się było przyczepić do niektórych aspektów filmu (chociażby fakt że główny bohater przez prawie 12 lat się nie postarzał ). Niemniej jednak jest to kawał bardzo dobrego kina obok którego nie sposób przejść obojętnie. Bardzo polecam! 8/10

Adash

Właśnie jestem po seansie i ... mam mieszane uczucia.
Z jednej strony jestem zachwyconą grą Michaela F., Chiwetel'a, Benedict'a i Pitt'a (niestety nie rozumiem zachwytu masy Lupitą), 'krajobrazem' akcji oraz pokazaną historią.
A z drugiej troszkę rozczarowana pewnymi niedoróbkami (oczywiście moim zdaniem ;)). Czasami klimat tamtych czasów gdzieś "uciekał". Mało (a nawet brak) muzyki w tle też nie pomagał w odbiorze. Wprowadzenie większej dynamiki również by nie zaszkodziło. (Nie zrozumcie mnie źle, denerwują mnie typowo amerykańskie filmy, gdzie jest więcej nawalanki niż sensu, ale za statycznością też nie przepadam.) Reżyser chyba za dużo nadziei pokładał w samej historii, a za mało zainwestował w obrazy. Relacje międzyludzkie też za pobieżnie zostały pokazane.
Film na plus, jednak "Gorycz tropików" (miniserial) miała znacznie lepszy klimat.
P.S. Rozmowa (a właściwie monolog Pitt'a) Bass'a z Epps'em zrobiła na mnie ogromne wrażenie, mimo że scena była dosyć krótka. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones