PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10030489}
7,5 64 356
ocen
7,5 10 1 64356
6,7 32
oceny krytyków
Znachor
powrót do forum filmu Znachor

Słaby film w świetnej scenerii muzeum wsi kubelskiej. Postać Czyńskiego groteskowa do bólu.

Wersja z 1981 r. to mistrzowski obraz.

More_Bike

Potwierdzam, film po prostu jest słaby. Montaż taki nieciekawy, historia opowiedziana jakoś dziwnie, fabuła skacze do przodu w czasie bez żadnego składu. A sceny z sądu to już istna perła, jakby to była karczma. Film można obejrzeć i tyle, natomiast poprzednia wersja to mistrzostwo w opowiedzeniu tej historii i to dalej do niej będziemy wracać. Jeszcze dodam, że scena wypadku wyglądała tak sztucznie, że to aż wstyd, że 40 lat temu wyglądało to dużo bardziej żywo i realnie a tu widać efekty komputerowe. Samo zakończenie nie robi większego efektu, gdzie scena z sądu z Fronczewskim w poprzedniej wersji wyciskała zły a tu jest tylko takie "aha".

More_Bike

Masz rację. Może boty natłukły wysoką ocenę.Film jest słaby. Nudny kicz bez wyrazu.

ocenił(a) film na 3
uln

Też nie rozumiem tak wysokiej oceny. Czyżby wykupione oceny? Nie wiem, jak to można inaczej uzasadnić :/

MinnIe27

Wy ten film oglądaliście czy piszecie bez sensu ….

lukaszczykp1989

...oglądali... dlatego piszą z sensem...

ocenił(a) film na 3
lukaszczykp1989

Oglądałam i niestety "odzobaczyć " się go nie da...

MinnIe27

Nie rozumiem tego zachwytu krytyków filmowych nad tym filmidłem.

ocenił(a) film na 3
uln

Ja kiedy zobaczyłam oceny na filmwebie mało nie padłam. Nie rozumiem tej sytuacji zupełnie. I jeszcze te komentarze na temat filmu Hoffmana, że sztuczny albo papierowy... Nie wiem, jakim cudem film Gazdy ma wyższą ocenę krytyków niż produkcja z 1981?

MinnIe27

Brak słów. Społeczeństwo głupieje :(

ocenił(a) film na 3
uln

Zauważyłąm tez, że zanim wszedł nowy "Znachor" oceny krytyków poprzedniej ekranizacji były wyższe. Pojawiła się produkcja Gazdy i niemal automatycznie film Hoffmana zjechał w dół. Przypadek? NIe sądzę :/
Zauważyłąm też, że nie mogę "zminusować" tych entuzjastycznych postów, tóre zostały poświęcone "Znachorowi z 2023 roku.
Zachwalanie kreacji Marii Kowalskiej też mnie dziwi. Wypadła przeciętnie. I tyle.

ocenił(a) film na 6
MinnIe27

Minusów przy postach ogólnie nie widać. Przed chwilą rzuciłam okiem i "Znachor" AD.1981 ma ocenę krytyków 6,9; a "Znachor" AD.2023 6,8.

ocenił(a) film na 3
Arya_2

Ale nie chodzi o to, aby było widać ten "minus", a ogólnie mieć możliwość dania "łapki w dół". I przy niektórych postach ja tego w ogóle zrobić nie mogę :O
Był taki moment, kiedy "Znachor" z 1981 miał około 7,2/ 7,3. Pojawił się nowy film i nagle ocena krytyków poleciała w dół (do mniej więcej 6,8) i była niższa od "Znachora" Gazdy. Może teraz się wyrównało, ale wcześniej to był "szok, niedowierzanie i milion pytań bez odpowiedzi" :P

ocenił(a) film na 6
MinnIe27

No to nie wiem, o co chodzi z tymi minusami. Przed chwilą sprawdziłam, czy da się zaznaczyć łapkę w dół przy tematach, których autorzy wystawili oceny 9 lub 10. U mnie się da.

ocenił(a) film na 3
Arya_2

Ja od kilku dni próbuję i nie wiem, dlaczego nie mogę :/ Co mnie dziwi: mogę dać "łapkę w górę"
:D

ocenił(a) film na 10
More_Bike

sam jestes slaby

More_Bike

Ale hrabina Czyńska w wykonaniu Izabeli Kuny jest tak genialnie wrednie
zagrana, że jej nienawidzę (Czyńskiej) jeszcze bardziej niż tą w wykonaniu pani Hamerskiej ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones