PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=640026}

Zaraźliwi

Antiviral
5,2 3 160
ocen
5,2 10 1 3160
6,2 5
ocen krytyków
Zaraźliwi
powrót do forum filmu Zaraźliwi

Dobry

ocenił(a) film na 7

Sporo zarzutów dotyczy braku dynamiki. Pojawiają się głosy, że syn nie odziedziczył talentu ojca i
takie tam gadanie. Tymczasem ja oglądając ten film miałem wrażenie, że film klatka po klatce był
dokładnie tak zaplanowany, nic reżyserowi nie umknęło. Efekt końcowy równa się efektowi
zamierzonemu.
Jak każdy film podzieli on widzów na tych mniej i tych bardziej zadowolonych. Ja zdecydowanie
zaliczam się do tych drugich. Polecam nie tylko fanom Cronenberga.

ocenił(a) film na 7
Borys_17

I jeszcze chciałem dodać, że tak w ogóle to nie rozumiem tego oceniania filmu poprzez pryzmat tego co robił ojciec reżysera. Ok jeśli ktoś znajduje podobieństwa w stylistyce (bo faktycznie jest tego dużo) ale np tytuł recenzji :"nie ma Cronenberga nad Cronenberga" jest z dupy. Skąd to założenie, że syn chciał iść w ślady ojca?

ocenił(a) film na 5
Borys_17

Podjął tematykę, którą uwielbia poruszać ojciec (fascynacja deformacjami), zrealizował film w jego ulubionym gatunku (body horror), użył podobnego stylu i dodał kilka sennych wizji, które spokojnie mogłyby się znaleźć w Videodromie czy The Fly... Na prawdę dziwią Cię porównania? Gdyby nie chciał iść w ślady ojca, nie zrealizował by dzieła tak łudząco podobnego do wcześniejszych dokonań Davida.

Z opinią się jednak zgadzam.

ocenił(a) film na 7
Lucky_luke

Myślę, że się doskonale rozumiemy. Porównania do dorobku ojca - jak najbardziej. Nie podoba mi się jedynie ocenianie przez ten pryzmat bo jak sam napisałeś: bazując na fascynacjach ojca i używając jego metod stworzył jednak film, w którym wyraźnie wykorzystywał własną stylistykę. Może się nam ona podobać lub nie jednak zaniżać ocenę "bo Cronenberg-ojciec zrobił by to inaczej" jest moim zdaniem niestosowne.

ocenił(a) film na 3
Borys_17

Ja oceniając ten film zupełnie nie brałem pod uwagę konotacji rodzinnych. To po prostu bardzo słabo zrealizowany film, bardzo przewidywalny przy tym naiwny i słabo zagrany. Po pierwszych 20 minutach w zasadzie wszystko już wiadomo, tragedia. Ciężko bronić takiego filmu.. Amerykanom po prostu nie wychodzi inteligentne kino (via Upsteam Color)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones