PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33323}

Zakazana planeta

Forbidden Planet
7,3 7 484
oceny
7,3 10 1 7484
6,4 7
ocen krytyków
Zakazana planeta
powrót do forum filmu Zakazana planeta
ocenił(a) film na 7
MaX_20

Jeśli chodzi o efekty, masz rację. Ale żaden film w tej materii nie oprze się próbie czasu; zobaczysz, że za kilka lat zacznie Cię razić nawet CGI z Avatara. Natomiast fabuła jest - jeśli chodzi o s-f - bardzo dobra, zwłaszcza patrząc na współczesne produkcje. Wydaje mi się, że jest to doskonały materiał na remake mimo, że nie jestem zwolennikiem kopii, to w tym wypadku, gdyby zajął się tym jakiś reżyser z polotem - np. Zemeckis, mogłoby powstać coś fajnego.

rock79

Zgodzę się z Rockiem. Nie rozumiem oceniania filmów przez pryzmat tego, czy pasuja do współczesności. Czy dzieła sztuki też się waszym zdaniem zestarzały? Czy zestarzał się Frank Sinatra? Nie ważne jest, czy coś jest modne, tylko czy jest dobre. Akurat Planeta to świetne klasyczne s-f i nigdy mi sie nie znudzi.

użytkownik usunięty
MaX_20

Jak i Ty...

ocenił(a) film na 3
MaX_20

To prawda. Ramota wręcz nieznośna. Boli rachityczna reżyseria, anemiczna inscenizacja, okropnie dydaktyczne dialogi, koszmarne wręcz aktorstwo Leslie Nielsena. Tylko piękne nogi Anne Francis łagodzą cierpienia seansu...

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

A dla mnie ten film się nie zestarzał - nadal oglądam go z zainteresowaniem i przyjemnością. Pozdrawiam.

AutorAutor

Co to jest "anemiczna inscenizacja"? Ten film nie jest żadną inscenizacją, bo nie powstał na podstawie dramatu. Inscenizacja to realizacja dramatu scenicznego! :P

ocenił(a) film na 3
Szarobure

Nic podobnego.
Reżyser to inscenizator. To jego elementarne zadanie. Każda scena wymaga inscenizacji. Nie mogę pojąć, jak można tego nie rozumieć. Przecież to podstawa. To co widzimy na ekranie jest efektem planowania, inscenizacji, to się samo nie dzieje. Pogonie Indiany Jonesa, strzelaniny Jamesa Bonda, marsze ludzi do obozów zagłady, lub fabryk w "Ziemi obiecanej" - to wszystko jest efektem inscenizacji. Idą tak, jak im rozkazał reżyser.

"Anemiczna inscenizacja" to znaczy, że właściwie jej nie ma. Bohaterowie wychodzą przed kamerę i deklamują coś jak potłuczeni. Sztywno i dęcie. To nie jest do końca ich wina, że grają koszmarnie. Na planie nie ma reżysera, inscenizatora właśnie, który potrafi scenę ożywić za pomocą jakiejś pomysłowej inscenizacji. A tu wszyscy stoją i gadają, bez znaczenia, czy to wnętrze, czy plener.

ocenił(a) film na 7
AutorAutor

Inscenizacja to zwrot dotyczący teatru. Szarobure ma więc całkowitą rację.
Polecam http://sjp.pl/inscenizowa%E6
"Nie mogę pojąć, jak można tego nie rozumieć. Przecież to podstawa. "

ocenił(a) film na 7
Szarobure

Nie bić się.

rock79

Ja tam się nie biję. Tylko nie ogarniam inscenizacji w filmie ;). To prace dotyczące wystawienia czegoś na scenie (przeciez to znaczy dosłownie "uscenienie", przeniesienie na scenę :)).

Nie wydaje mi się, zeby była ona anemiczna (nawet jesli założymy, ze jesteśmy w teatrze) - faktem jest, ze moze trochę teatralna właśnie. To nie jest bowiem film, który ma się skupiać na efektownosci i pomysłowych numerach. Raczej na ludzkich lękach i na niepokoju "nadmiernym spokojem" życia na planecie :)

Szarobure

Nic osobistego, drogi Autorze :). Moze mam za bardzo ostry jęzor, wybacz.

ocenił(a) film na 7
Szarobure

Lepszy język ostry niż anemiczny :)

rock79

No nie, jednak nie powinno się najeżdżać na ludzi. Trochę mnie poniosło. CO nie zmienia faktu, ze jednak inscenizacja to termin w swej genezie teatralny.

ocenił(a) film na 7
Szarobure

A daj spokój. Wszyscy by chcieli żeby ich tylko przepraszać. Trzeba być twardym a nie miętkim.

rock79

Kobiety też mają być twarde? :D

ocenił(a) film na 7
Szarobure

Trafiony :)

rock79

Brody nie zapuszczę, nie ma szans.

|Pozdrawiam miłośników Lesliego Nielsena.

ocenił(a) film na 7
Szarobure

Kobieta bez brody? Nie jesteś prawdziwą europejką :)

użytkownik usunięty
AutorAutor

Powtarzasz się...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones