PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=695409}
7,8 329 403
oceny
7,8 10 1 329403
7,6 52
oceny krytyków
Zaginiona dziewczyna
powrót do forum filmu Zaginiona dziewczyna

Pod koniec filmu w rzeczywistości istniało sporo dowodów na winę Amy (czyli próbę morderstwa poprzez wrobienie w morderstwo, co miało zaowocować karą śmierci).
1. Spalony pamiętnik - kto próbował go spalić? Śpieszący się porywacz? Niewinny mąż?
2. Kto posprzątał krew w kuchni? Jak to się stało, że było jej tak dużo? Rozcięta głowa tak nie krwawi, z resztą - obdukcja lekarska ujawniłaby, że Amy nie została przez nikogo zraniona.
3. Rozbity stolik i postawione ramki - już widzę, jak sprytny porywacz to robi. Po co? Żeby upozorować upozorowane porwanie? To już się jakaś incepcja robi.
4. Szczególnie śmiesznie byłoby, gdyby ktoś znalazł kalendarz Amy, w którym planowała zbrodnię.

Generalnie wkurzyło mnie, że Nick dał się urobić tym dzieckiem. Rozumiem, że o nim marzył, ale to dziecko powstało bez jego woli, i nie powinien godzić się na życie z psychopatką tylko dlatego, że bedzie matką jego dziecka. Zwłaszcza, że dla Amy ani dziecko, ani on tak naprawdę nie byliby ważni, i nie zdziwiłabym się, gdyby spróbowała się ich pozbyć raz jeszcze, i np. wrabiając Nicka w morderstwo dziecka, za co miałby zostać skazany na śmierć.

ocenił(a) film na 5
slothqueen

Dokładnie - miałem nadzieję ze w momencie gdy mu dawała ten prezent tuż przed tym wywiadem weźmie i go wyrzuci przez okno bez otwierania a on jak pokorne cielę otworzył go na jej polecenie

użytkownik usunięty
slothqueen

2 - ona sama posprzątała, po tym jak ją z siebie pobrała i rozlała w tej kuchni :P

ocenił(a) film na 8

Brawo, Kapitanie Oczywistość - to nie było moje pytanie do Was, tylko pytanie jakie moglaby sugerować winę Amy.

ocenił(a) film na 8
slothqueen

Tak naprawdę, to Amy jest genialna i ciężko byłoby jej zarzucić kłamstwo (niestety).
1. Spalony pamiętnik - tu mąż, który widząc jak media szykują dla niego stos, chce spalić "dowód", który może w przypadku nieodnalezienia jego żony stać się dowodem przeciwko niemu.
2. Dla FBI sprawa jest jasna, kobiecie udało się uciec zabijając swojego porywacza. Gdyby sprawa nie została tak rozdmuchana medialnie, to pewnie zrobiliby badania, a tak pewnie obawiali się jej oskarżeń. Choć przyznaję, że to jest najlepszy argument mogący zakwestionować jej historię, ponieważ powinna przejść wszystkie badania, w tym np. tomografię komputerową i powinien być jakiś ślad!
3. Stolik i ramki, miały być błędem męża, ale jak już wspomniałam gdyby nie medialna wrzawa, pewni zbadano by sprawę dokładniej.
4. Tu masz rację, to byłoby najlepsze! Choć podejrzewam, że tak sprytna dziewczyna pozbyła się wszystkich obciążających dowodów.

Najlepsze byłoby, gdyby ta dwójka, która ją okradła zgłosiła się do prasy :)

Ale film genialny, choć miałam nadzieję, że mąż popełni samobójstwo, bojąc się takiej psychopatki! Oczywiście powinien zostawić list, w którym wszystko by opisał!

ocenił(a) film na 8
Katarynka05

Generalnie zgoda, poza podpunktem 2. Amy, w samoobronie czy nie, popełniła zabójstwo. Policja powinna zbadać sprawę, a sąd ją osądzić.

ocenił(a) film na 8
slothqueen

W książce został z nią, bo nie mógł zostawić wymarzonego dziecka z psychopatką i nie mieć kontroli nad tym, co z nim robi. W firmie rzeczywiście trochę nie zostało to powiedziane i wygląda, jakby chciał zostać, bo po prostu marzył o potomstwie.

ocenił(a) film na 7
slothqueen

Nie został z nią moim zdaniem dla dziecka, ale dlatego, że się jej bał. No chociaż powodów pewnie było parę, ale jednak głównie myślę, że bał się, widział do czego jest zdolna, dlatego został z nią, bo nie wiadomo co, by zrobiła, gdyby odszedł. Ok, mógłby i tak spróbować, ale z drugiej strony nie dziwię się, że się obawiał.

ocenił(a) film na 7
monika220

No i zgadzam się w książce też nie chciał zostawić z nią samego dziecka, ale też chyba tak jak pamiętam po prostu obawiał się jej ogólnie, tak to pamiętam i tak odczuwam, że takie były też motywy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones