PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=520943}

Zła kobieta

Bad Teacher
6,0 108 404
oceny
6,0 10 1 108404
5,1 11
ocen krytyków
Zła kobieta
powrót do forum filmu Zła kobieta

Wreszcie jakaś komedia z pazurem! Dużo zabawnych scen i dialogów, jest się z czego śmiać, a zarazem nie jest to taki prostacki humor pełen wulgaryzmów i erotyzmu.
Do tego film fajnie przełamuje stereotypy, zarówno jeśli chodzi o postaci (nie ma tu miłej i nudnej nauczycielki ani przystojnego podrywacza itp.) jak i o strukturę - tzn. nie mamy tu do czynienia z tendencyjną komedią romantyczną, gdzie słodka i naiwna blondyneczka poznaje romantycznego przystojniaka, wybucha "wielka" miłość, potem pojawiają się komplikacje, no i oczywiście musi być słodki do bólu "happy end". W "Złej kobiecie" ten schemat został obalony, dzięki czemu film jest ciekawy i nieprzewidywalny.
P.S. Jak zwykle polskie tłumaczenie tytułu jest do bani! Powinno być "Zła nauczycielka"...

użytkownik usunięty
empedokles

zgadzam się z tobą... Jest to jedna z najlepszych komedii, jakie ostatnio można było oglądać... Czekam na następne, na takim poziomie :))

ocenił(a) film na 7
empedokles

Tytuł ma być nawiązaniem do tego tekstu z Psów: ,,Bo to zła kobieta była". Zważywszy na to, że wasze pokolenie ma wielkie problemy z kojarzeniem, tłumacze faktycznie niepotrzebnie się starają, żeby jakoś nawiązywać do naszych realiów.

VolfinaDeVolf

Hej, a skąd Ty wiesz, z jakiego ja jestem pokolenia?! ;-D
Mogłem po prostu nie oglądać tych "Psów".
A poza tym, wybacz, ale to skojarzenie trochę nieklarowne. Nie wydaje mi się, że wielu ludzi pamięta ten tekst z filmu sprzed 20 lat, a nawet jeśli, to nie skojarzą go od razu ze "Złą kobietą".

ocenił(a) film na 7
empedokles

Skojarzą bez trudu, o ile nie należą do bezmózgiego młodego pokolenia. Albo nie wychowali się w lesie.

VolfinaDeVolf

Te Twoje osądy oparte na strasznej generalizacji, ale niech Ci będzie... :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones