PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=823960}
6,1 37 820
ocen
6,1 10 1 37820
5,4 20
ocen krytyków
Yesterday
powrót do forum filmu Yesterday

Widzę już komentarze, że był film o Queen, był o Eltonie Johnie, teraz czas na The Beatles. Nic bardziej mylnego - ten film to przyjemna, lekka komedia romantyczna i na taki gatunek należy się nastawiać. Główny bohater śpiewa piosenki Beatlesów i tyle, czwórka z Liverpoolu i ich spuścizna pozostawiona światowej popkulturze, stanowi - tylko i aż - tło dla niezobowiązującej komedii o chłopaku z małego miasteczka, który nagle trafia w centrum światowego szołbiznesu. Nastawiając się na film o Beatlesach można się rozczarować, ale fani tego zespołu z pewnością tym bardziej miło spędzą czas, wyłapując różne nawiązania i smaczki.

Amber_

Nie trzeba być fanem zespołu, żeby się dobrze na filmie bawić. Sama znam niewiele utworów Beatlesów, ale uwielbiam Lily James i dla niej wybrałam się na Yesterday. Nie żałuję, bo zabawa była rewelacyjna. Nie załapałam tylko dlaczego Harry Potter miałby nie istnieć bez The Beatles. Cała reszta jednak jest spoko. Troszkę naciągany wątek miłosny. Za to Rewelacyjny był wątek Debry. Jak w Szpiegu, który mnie rzucił Kate McKinnon mnie nie powaliła, tak tutaj była cudowna. Oby więcej takich filmów.

ocenił(a) film na 10
Raven_86

Po prostu zniknęło więcej rzeczy. Książki o Harrym to jedna z nich.

ocenił(a) film na 5
Raven_86

Gdzieś kiedyś Rowling powiedziała, że opisując wygląd Harry'ego Pottera inspirowała się wizerunkiem Johna Lennona

meggowata

Nie czytałam/oglądałam wywiadów z Rowling, więc dzięki za info :)

Raven_86

Raven_86 podczas tego "uskoku rzeczywistości" z historii popkultury zniknęły takie rzeczy, jak Coca-Cola, papierosy, saga o Harrym Potterze - nie pamiętam co jeszcze... Swoją drogą to ciekawe, czy one są ze sobą jakoś połączone, dotąd myślałem, że są wybrane przypadkowo, ale może...?
Bo meggowata ma rację, John i Harry na pewno są podobni, zresztą Internet aż kipi od memów i teorii na ten temat :)
https://img.memecdn.com/Harry-Potter-is-John-Lennon_o_62613.jpg

Amber_

Chłopaki nie reklamowali czasem Coca Coli? Głowy nie dam, ale chyba widziałam kiedyś jakieś ich zdjęcie jak popijają Colę... Wszyscy byli też chyba palaczami. Wydawało mi się, że to stąd brak Coca Coli i papierosów w świecie bez Beatlesów...

Raven_86

No tak, jasne, że reklamowali! Mało tego, nawet śpiewali o Coca Coli w "Come Together" na płycie Abbey Road :) Jeśli przyjmiemy, że Rowling inspirowała się Lennonem przy wymyślaniu postaci Harry'ego, to cała teoria, luźno bo luźno, ale trzyma się kupy :) Dobra rozkminka.
https://i.pinimg.com/originals/ca/52/2c/ca522c8ba4e3bbe29c8728c14fc1160b.jpg

Amber_

Hmm... Ciekawe czego jeszcze nie byłoby w świecie bez Beatlesów... Za papierosami bym na pewno nie tęskniła ;)

ocenił(a) film na 7
Raven_86

a Yoko Ono??

gabigabi7

A kto to? ;)

ocenił(a) film na 7
slash5

:DDDD

ocenił(a) film na 9
Raven_86

W filmie nie było też oasis. Dla Jacka nie była to niespodzianka bo mocno inspirowali się Beatlesami.

kalsztyn

"Ciekawe czego jeszcze nie byłoby w świecie bez Beatlesów" w sensie, że poza tym co zostało ujęte w filmie

ocenił(a) film na 10
Raven_86

Rock pewnie byłby czymś znacznie niszowym.

ocenił(a) film na 10
kaymann

bardziej mi uciekło.

ocenił(a) film na 8
kalsztyn

Waśnie miałam napisać, że nie było Oasis :) Scenka, kiedy Jack to odkrył była nawet zabawna :) Rzeczywiście zarzucano im zrzynanie z Beatlesów i mina Jacka mówiła wszystko :)

ocenił(a) film na 7
Raven_86

Coca Cola by była. Powstała już w XIX wieku. Dzięki niej zreszta powstał Pepsi, która jest w filmie.

ocenił(a) film na 9
Amber_

Jeszcze Oasis :)

ocenił(a) film na 6
Amber_

Tak, podobni, bo noszą okrągłe okulary i są Anglikami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones