PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=823960}
6,1 10 1 37820
5,4 20
ocen krytyków
Yesterday
"Zawsze czułem, że jako scenarzysta staram się niczym Beatlesi nieść ludziom radość. Nawet, kiedy... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Nawet jeśli Danny Boyle współpracował z wieloma scenarzystami, bohaterów jego najbardziej znanych filmów łączy bardzo istotna rzecz: rozkochani w intensywnych doznaniach, resocjalizowani outsiderzy z "Trainspotting", kroczący ścieżką biedy ku bogactwu "Milioner z ulicy" oraz miłośnik plenerowych wycieczek, który w "127 godzinach" odkrywa potęgę własnej woli życia – odbyli wyczerpującą drogę przez ciernie do gwiazd. Przy okazji prac nad swoim najnowszym utworem przysłowiowe pióro Brytyjczyk wręczył Richardowi Curtisowi. Wykreowany przez tego ostatniego protagonista również łapie Pana Boga za nogi, co czyni w konwencji muzycznego komediodramatu w oparach łatwego do pomylenia z fantastyką, umiarkowanego absurdu i w poświacie wyświetlanych na gigantycznym telebimie, retrospektywnych ujęć kultury masowej sprzed połowy wieku. Nowa to jakość, czy raczej sprytnie spreparowana ze starych elementów filmowa mozaika? więcej
Richard Curtis to scenarzysta, którego twórczości nie sposób nie lubić. Wspólnie z Rowanem Atkinsonem dał nam dwie telewizyjne ikony brytyjskiego humoru ("Czarna Żmija", "Jaś Fasola"). Ponadto jest odpowiedzialny za jedne z najlepszych komedii romantycznych przełomu wieków ("Cztery wesela i pogrzeb", "Notting Hill", "Dziennik Bridget Jones"), oraz dał światu jeden z najwspanialszych filmów świątecznych w historii kina "To właśnie miłość". Gdy tylko usłyszałem, że jeden z moich ulubionych scenarzystów przygotowuje, film we współpracy z Dannym Boyle’em, wiedziałem, że czeka nas przede wszystkim sympatyczne kino, wlewające do naszych serc nieco pozytywnej energii więcej
Film "Yesterday" pokazuje surrealistyczną wizję świata bez zespołu The Beatles, który niewątpliwie zrewolucjonizował rocka i pop. Najwięksi fani Beatlesów nie znajdą tu jednak całej ich dyskografii, wszak w filmie pojawiają się jedynie fragmenty takich kawałków jak na przykład "Hey Jude", czy "Let It Be", niemniej jednak powinni się bawić na tym filmie równie świetnie. Zresztą tym, którzy o Beatlesach nigdy nie słyszeli, o ile to w ogóle możliwe film ten również powinien przypaść do gustu. Krótko mówiąc: lekki film, idealny na lato. więcej