PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=969}

X-Men

7,2 173 878
ocen
7,2 10 1 173878
6,5 21
ocen krytyków
X Men
powrót do forum filmu X-Men

Zazwyczaj trzymam się z daleka od tego typu kina, ale ten film przypadł mi do gustu - prawdopodobnie za sprawą ciekawego pierwowzoru(choć komiksu nie czytałam).
Całe szczęście, że reżyser dał widzowi zapoznać się z bohaterami i światem zanim rozpoczęła się właściwa akcja. Na plus również oceniam pozbycie się zbyt przerysowanych strojów postaci, które mi np. psują odbiór komiksów(przynajmniej tych starych).
Szkoda, że mutantki niezbyt miały szansę się wykazać - nie do końca pasowała mi też Rouge, która na dodatek strasznie kojarzyła mi się z Kają Paschalską. Za to Storm była perfekcyjna!
Wolverine... Jezu, czy tylko mi się on bardzo kojarzył z bohaterem Metal Gear Solid? Zarówno wygląd, jak i głos i charakter nasuwały mi skojarzenia z Solid Snakiem. Relacja z Rouge prawie jak z Raidenem :)
W swojej klasie dobry film, mam nadzieję, że kontynuacja mnie nie rozczaruje.
PS Czy Cyclops w oryginale też był takim irytującym goody two-shoes?

ocenił(a) film na 3
AlexAshtray

Niestety ja trochę czytałem komiksy i w nich Rosomak jest dziką bestią, która gra na dwa fronty i dosłownie pożera uwagę czytelnika, a w filmie jest jakimś tam Wilkiem i w porównaniu z komiksem jest ofiarą losu... Nie dało się tego oglądać. Storm rzeczywiście niezła, ale scenarzyści mogli się wysilić na coś lepszego, niż n-tą z kolei akcję na Statule Wolności (takie rzeczy to w kreskówkach, i to raczej tych bez polotu). Na szczęście kontynuacja nie rozczarowuje :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones