PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=173500}

Wyznania gejszy

Memoirs of a Geisha
7,6 190 tys. ocen
7,6 10 1 189754
6,2 18 krytyków
Wyznania gejszy
powrót do forum filmu Wyznania gejszy

Co myślicie o nagrodach dla tego filmu. Np. czy zasłuzył na OSCARA z zdjęcia, dlaczego nie udało mu się zdobyć OSCARA za muzykę, która według mnie jest najlepsza z filmów, któtre były nominowane.
Ja filmowi ,,WYZNANIA GEJSZY'' dałbym 5 OSCARÓ w 6 nominacjach. Nie dałbym im tylko za scenofrafię, bo według mnie na OSCARA w tej kategori powinien zdobyć KING KONG. POZDRAWIAM!!

____7

Powinien zamienić się z "Brokeback Mountain", tzn. "Wyznania..." powinny dostać Oscara za muzykę, a "Brokeback..." za zdjęcia. I powinien otrzymać Oscary w 5 kategoriach - wszystkich poza zdjęciami. "Brokeback..." też powinno otrzymać Oscary w pięciu kategoriach, ale Akademia wolała nie "ranić" Clooneya i nie ryzykować statuetką za najlepszy film dla zbyt odważnego "Brokeback...".

Howler

Nie no, przestańcie z tym BM. To czemu ANg Lee dostał Oscara za reżyserię tego odważnego filmu, skoro taka niby homofobia panuje? Może po prostu BM był gorszy...

Migotka

Nie był lepszy, może po prostu uznali że już i tak jest doceniany za bardzo. Poza tym mnóstwo ludzi protestowało, bo Oscar za najlepszy film to najbardziej prestiżowa nagroda, jaką filmowiec może dostać. Przyznanie go "Brokeback..." wywołałoby wielką burzę w całym USA.