PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103762}
6,7 291
ocen
6,7 10 1 291
Wu du. Pięciu trucicieli
powrót do forum filmu Wu du. Pięciu trucicieli

Nie oszukujmy się, kino kung-fu z HK nigdy nie było zbyt dobre od strony fabularnej. Filmy się zwykle
dobrze ogląda, ale zawsze ma się wrażenie, że od tej strony można by je bardziej dopracować. A tu
jest coś, czego nie było nawet w "Wejściu smoka" - tajemnica, suspens i zwroty akcji. Nawet gdyby
obedrzeć film ze scen walki, to jego fabuła byłaby niezłą bazą na jakiś kryminał. Ale na szczęście nie
trzeba tego robić, bo choreografie walk są jednymi z najefektowniejszych, jakie widziałem (choć
bardzo nierealistycznych, ale to już taki urok tego kina). Dla fanów kina kung-fu to jest pozycja
obowiązkowa.

ocenił(a) film na 7
Malignus

szczerze mówiąc nie trudno było domyślić się kim jest Skorpion, zresztą fabuła jest prosta jak budowa cepa ale tak jak napisałeś dobrze się to ogląda, to kino przyjemne dla oka... osobiście o wiele bardziej podobał mi się film "Master of The Flying Guillotine" bo tam mimo że historia nie była w ogóle rozbudowana to postać Latającej Gilotyny była fantastyczna, mroczna i ogólnie robiła cały film, zresztą tamta produkcja miała po prostu cięższy klimat. Tutaj zabrakło mi troche właśnie takiej mrocznej otoczki, nawet mimo tych brutalnych tortur i zabójstw film wygląda dosyć kiczowato i jest prowadzony w lekkim tonie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones