PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11783}

Wróg publiczny

Enemy of the State
7,6 113 tys. ocen
7,6 10 1 112940
7,1 13 krytyków
Wróg publiczny
powrót do forum filmu Wróg publiczny

Terroryzm, terroryzm, terroryzm, pedofilia, terroryzm, pedofilia, pedofilia, terroryzm...

Pod ww pretekstami wmawia nam się, abyśmy sprzedali swoją prywatność - pozwolili podsłuchiwać nasze rozmowy, czytać korespondencję, wszczepić sobie pod skórę GPS-a.

W planach niektóre kraje chcą nam zabronić korzystania z gotówki i zostawić jedynie możliwość płacenia kartą/przelewami - po to aby wiedzieć o nas WSZYSTKO - co, gdzie i kiedy Kowalski kupuje. Urząd Skarbowy musi sprawdzić, czy Kowalski nie dostał od kogoś pieniędzy na lewo i nie odprowadził od nich podatku, akcyzy itp itd.

A czemu ja nie mogę zobaczyć, jaka jest aktualna pozycja GPS jakiegoś polityka? Chcę wiedzieć, czy o 22.00 w piątek spędza czas ze swoją rodziną, a nie np. ruc^^a prostytutkę na wylotówce na Kraków...

Pozdro dla myślących...

ocenił(a) film na 8
cuba1986pl

Tak jak piszesz, to wszystko kroczy w złym kierunku, a najgorsze jest to, że nie ma już odwrotu. Ludzie wiedzą lub podejrzewają, że tak jest i może być jeszcze ''ciekawiej'', ale nie są w stanie nic zrobić. Jesteśmy po prostu .... bezradni.