PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=632382}

Wróg numer jeden

Zero Dark Thirty
7,1 69 458
ocen
7,1 10 1 69458
7,2 30
ocen krytyków
Wróg numer jeden
powrót do forum filmu Wróg numer jeden

rozumiem, że są ludzie, którym zależy żeby takie filmy robić, ale nie dociera do mnie jak można się tym kitem podniecać

ocenił(a) film na 7
braxnu

Może trochę rozwiniesz o co ci chodzi?

kslawinski

Rozwijam: Są na świecie ludzie, którym zależy, żeby przeciętny leming był przekonany o słuszności atakowania jednych krajów przez inne i mordowania przy tym ich ludności pod pretekstem walki z terroryzmem. Oprócz metod najbardziej powszechnych, takich jak propaganda w mediach informacyjnych, stosują inne zabiegi, w tym kręcenie filmów fabularnych ugruntowujących porządane przez nich przekonania w umyśle przeciętnego ciemniaka.

ocenił(a) film na 9
braxnu

Chyba zapomniałeś koleżko kto tu kogo pierwszy zaatakował

hezron

Najwyraźniej Ty zapomniałeś (albo nigdy nie wiedziałeś)

ocenił(a) film na 9
braxnu

jasne

użytkownik usunięty
braxnu

Noo sorry ale gdyby nie Amerykanie to te Araby z Afganistanu już śpiewaliby hymn rosyjski i czcili Putina, bo gdyby Amerykanie im nie dali broni to chyba by kijami walczyli z radziecką armią.

A w wierze w Nowym Jorku to chyba meteor uderzył...

Gdyby nie Ameryka to byłby syf na świecie - zacznijmy od tego że Hitler by dojechał całą Europę, a skończmy na to że gdyby Chiny, Ruskie, Pakistan, Iran, Korea Północna nie srały w portki przed USA i ich armią i bogactwem to non stop byłyby wojny. Afganistan podskoczył i zrobili USA z nimi porządek, Irak podskczył i Husain wącha kwiatki od spodku.

Także chwała USA, bo gdyby Ruskie się ich nie bały to by jeszcze Polskę dojechali...

Uśmiałem się nieźle przy tej wypowiedzi. Czemu zapomniałeś wspomnieć o Wietnamie? A operacja "pustynna burza"?Jak by chcieli to Husajn już wtedy mógł by zejść z tego świata. Afgańczycy śpiewali by hymn rosyjski? Ciekawe czemu po tylu latach nie śpiewają jeszcze amerykańskiego. Nieźle wybiórczy w swoich wypowiedziach jesteś drogi szycho7. Zgadzam się że USA ma super wojsko, ale nie ma takich możliwości żeby podbili cały świat jak tobie się wydaje.

I właśnie tak te durne filmy propagandowe jak chociażby "Wróg numer jeden" albo "The Hurt Locker" mają działać na ludzi, mają sprawić że ludzie będą postrzegać USA i armie amerykańską za niezwyciężoną. Mamy przykład powyżej.

Z powyższego wynika, że edukację na temat świata i zasad jego działania zakończyłeś na trzeciej części Rambo, a potem ewentualnie uzupełniałeś innymi przeciekami z Polsatu. Prawda jest taka, że USA trzyma za mordę 3/4 świata, bo zależy im na ropie i handlu bronią a nie na bezpieczeństwie Twojej czy mojej żałosnej d..y. Zauważ, że tam gdzie nie ma ropy albo przeludnienia nie ma też wojen ani "wprowadzania demokracji".

Jeśli chodzi o meteor to pewnie właśnie on uderzył w pentagon, bo raczej nie był to samolot jak twierdzą władze USA ;)

użytkownik usunięty
braxnu

Ale mnie nie obchodzi z jakiego powodu oni trzymają za ryj pół świata. Gdyby mordowali i gwałcili murzynów w Afryce, ale ja bym był dzięki temu bezpieczny to bym miał to gdzieś.

A to, że interesują się krajami bogatymi w syrowce to dziwne żeby zajmowali się nadal Somalią i wydawali pieniądze Amerykanów na zaprowadzanie pokoju w kraju oddalonym o tysiące km.

To tak samo jakbym ja teraz płacił podaki większe żeby Polska ratowała militarnie uciemiężonych w Syrii... Co mnie to Syria obchodzi? Jakbyśmy chociaż mieli z tego ropę to ok, ale jak nic, to niech się mordują aby Polski i mnie nie ruszali

Nie mam więcej pytań. Zapraszam na film i życzę miłego seansu.

braxnu

To wszystko potwierdza teorie Lema i nie tylko jego, zreszta braxnu, ludzi nie da sie po prostu wyedukowac.
Jak sam Lem pisal, a przytocze to w duzym uproszczeniu - 90% populacji to ciemniaki, bez szans na cos wiecej.
Gdyby nie internet, nie wychwycilbym nawet skali zjawiska. Lem tez to sam podkreslil: " "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotow".

Film natomiast to malo, ze propaganda, to jeszcze political fiction :)

Ja natomiast czulbym sie znacznie bezpieczniej, gdyby tobie podobni nie mieli dostepu do sieci, ale coz, zycie :)

Ahahahahahahahaha Adolf by dojechał Europę raczej Stalin kolego bo armia czerwona była już w ofensywie przed lądowaniem sprzymierzonych w Normandii , czego bali się alianci tego że komunizm zaleje Europe.
Adolf prowadził wojnę na paru frontach ekonomicznie i gospodarczo padł , nie da się być w paru miejscach jednocześnie musiał byś mieć super nowoczesną armię i zasobów w p.......u które to by docierały na miejsce , a nie lądowały na dnie morza , z resztą wywiad niemiecki też kulał pod koniec wojny.Plus Adolf popełnił ten sam błąd co Napoleon , jedynie my Polacy w zamierzchłej przeszłości podbiliśmy Moskwę i to na chwilę.
Amerykanie to skansen ludzkości.

użytkownik usunięty
kadim_filmweb

Oj gdyby USA nie wtryniło się do wojny, a Hitler poczekał na Stalina w cywilizowanej Europie a nie dzikiej Rosji to Stalin by poległ natychmiast.

Gdyby USA nie przyłączyło się do wojny to Francji już nie było a Francuzi z uśmiechem śpiewali hymn Rzeszy, Anglicy poza flotą armii nie mieli w porównaniu z Niemcami i to tyle jeśli chodzi o wojnę na zachodzie. Gdyby Hitler poczekał na Stalina w Europie to Niemcy by ruskich zmiażdżyli bo mieli lepszych żołnierzy, sprzęt, dowódców, i wszystko mieli lepsze. Ruscy mieli jedynie więcej surowców i ludzi.

Hitler niestety dla niego wszedł do Rosji i całe jego szybkie natarcie i piechota zmechanizowana wraz z pojazdami stanęła w błotnistych drogach i rosyjskich polach, potem przyszła zima i wiadomo co zima robi z wrogami Rosji.

A Stalin by dojechał Europę? Gość który przed II wojną światową wymordował najlepszych dowódców i był zwykłym debilem z armią bez sprzętu ? (na 3 rosyjskich żołnierzy przypadał 1 karabin !!!)... Proszę cię... Na Polsce by się zatrzymał bo nawet rozbita Polska dałaby sobie radę z kacapami.

Kto cie uszył historii ? przestań facet pisać banialuki.

ocenił(a) film na 10
kadim_filmweb

To po co ty z nim dyskutujesz ?

Luevano

A po to aby podyskutować.

Jak już pisałem wojny nie da się prowadzić na paru frontach , Adolf zamiast zająć całą Europe wraz z wyspami brytyjskimi wybrał się na podbój Rosji i Afryki , tak czyni człowiek niespełna rozumu.

Stany Zjednoczone
Wielka Brytania
Kanada
Polska
Australia
Wolna Francja
Nowa Zelandia
Norwegia
Holandia
Belgia
Przeciwko III Rzeszy
Cała ekipa z lądowania w Normandii i pieprzysz takie dyrdymały US safe the world , puknij się w ten łeb.
Większa cześć Amerykanów walczyła z Japończykami gdyby nie Pearl Harbor nie przystąpili by w ogóle do wojny , los Europy im zwisał.

kadim_filmweb

W sumie pierwszym czynnikiem był Wielki Kryzys 1929-1933 w Stanach który rozlał się na świat oprócz ZSRR , połącz sobie to z Pearl Harbor , a wyjdzie ci wynik , zbrojeniówka nakręcała ich gospodarkę również w czasach dzisiejszych dlatego prowadzą działania wojenne na całym świecie niektóre ich operacje wojskowe wychodzą po latach , uwierz mi to jest gigant na glinianych nogach jeżeli by byli tacy super i niezależni mieli by w D zdanie Chińczyków i Rosjan właśnie oni stabilizują stacje na świecie te trzy państwa , trzymają za ryj państwa które mają dostęp do broni nuklearnej na razie wszystko im się udaje załatwić drogą dyplomacji i manipulacji zobaczymy na jak długo ,Pakistan i Indie straszyły że się powystrzelają atomówkami i to było dość niedawno ale sprawę załatwili polubownie.

użytkownik usunięty
kadim_filmweb

A co do Pakistanu... Ruskie, Chiny i USA powinny się zmówić i zrobić porządek z nimi tak żeby wrócili do poziomu lepianek a nie bomby atomowe im w głowie. Tak samo z Iranem i Koreą Północną. Trzy mocarstwa i w 1 miesiąc giną wszystkie zagrożenia dla świata.

To by dopiero było zagrożenie, gdyby tylko USA posiadała broń jądrową.....

użytkownik usunięty
kadim_filmweb

Ale nie wiesz że USA w 2 wojnie światowej wspierało finansowo Anglię i ZSRR? Nie wiesz że gdyby nie walka Japonii z USA to Japonia dojechałaby ZSRR od wschodu. Te kraje co wymieniłeś w lądowaniu w Normandii... bez żołnierzy i sprzętu USA zesraliby się a nie przełamali obronę Niemiecką.

To przez ingerencję USA armia Niemiecka musiała walczyć na kilku frontach bo zanim USA przystąpiło do wojny to Niemcy dojechali cały zachód, a Rommel robił w Afryce co chciał do puki Hitler nie zabrał mu zaopatrzenia i wojsk na wschód.

Niemcy bez interwencji USA może nie podbiliby ZSRR ale na pewno wybroniłby się w Normandii bo mieliby więcej wojsk skupionych przy plażach i nie byliby porozrzucani po Europie

ocenił(a) film na 8
kadim_filmweb

A wojna na Pacyfiku ? Czy wiesz ile jednostek Niemcy przerzucili aby zatrzymać aliancką ofensywę ?

ocenił(a) film na 7
luki3720

A jaki jest związek między wojną na Pacyfiku a niemieckimi dywizjami w rejonie Normandii ?

ocenił(a) film na 8
tomucho77

Chodzi o to, że ZSRR i inni sprzymierzeni nie poradzili by sobie z Niemcami i Japonią bez pomocy USA. Wiem, może to dziwnie zabrzmiało ale podałem dwa osobne wątki :) .

ocenił(a) film na 7
braxnu

Czyli wg ciebie to Amerykanie 11 września pilotowali porwane samoloty i to dzięki Amerykanom zawaliły się wieże WTC grzebiąc tyle tysięcy niewinnych istnień ludzkich ?

tomucho77

Ależ skąd. To przedstawiciele dawnych szczepów afgańskich w przerwie między dojeniem kóz a wygrzebywaniem bulw ze zboczy gór postanowili nauczyć się pilotażu, złamać wszelkie systemy bezpieczeństwa, porwać kilka samolotów i przypyeqrzyć nimi w wyznaczone cele. Żaden szanujący się Amerykanin nie dopuściłby się tak zuchwałego i haniebnego czynu. Ciemnoskórzy bandyci byli na dodatek tak podli, że aby upewnić się, że budynki się zawalą, użyli ładunków wybuchowych (co za podłość). O tym jak zawistni byli to ludzie świadczy również fakt, że gdy zabrakło im samolotów do uderzenia w pentagon, posłużyli się pociskiem rakietowym. Nie do pomyślenia, żeby posądzać Amerykan o takie bezeceństwa.

ocenił(a) film na 7
braxnu

11 września to nie tylko Pentagon !

braxnu

Jakie dojenie kóz i wygrzebywanie bulw? Wielu z afgańskich Talibowów to milionerzy a ich ludzie mają dostęp do lepszego szkolenia i broni niż niejeden kraj NATO.

kslawinski

Prawda jest taka, że USA bezprawnie zaatakowało Irak, i to nie koniecznie Al-Kaida uderzyła w WTC, oglądnijcie 11 faktów.

ocenił(a) film na 7
Pawlovsky

11 faktów które wyprało ci mózg !

tomucho77

Ty za to w ogóle nie masz. Tobie telewizja wyprała mózg . Skąd wiesz, że to Al- Kaida? znaleźli kozłów ofiarnych.

ocenił(a) film na 7
Pawlovsky

Kolejny zyeb zakochany w Al- Kaidzie !

tomucho77

Dowartościowałeś się? brak argumentów i wyzywasz? ograniczony polaczku, posłuchaj amerykański rząd maczał w tym palce, czy tego chcesz czy nie.

ocenił(a) film na 7
Pawlovsky

Mi zarzucasz że cię obrażam ! spójrz na swoje wypociny w których wybielasz tych morderców. Wybielanie tych zwyrodnialców jest niczym innym jak obrażaniem tych wszystkich którzy zginęli w WTC !

tomucho77

Bo amerykański rząd jest doskonały, nigdy nie kłamie, jesteś naiwny, codziennie giną cywile w Pakistanie przez drony, co 3 dron zabija cywilów, amerykanie sponsorują rzeź w Palestynie, do dziś przez amerykanów rodzą się dzieci w Vietnamie zmutowane, w pewnym sensie rząd Stanów to zbrodniarz wojenny, ale każdy woli mówić o Hitlerze, zamiast zajmować się teraźniejszością . Dziwne, że wieże były ubezpieczone na ataki terrorystyczne, w bazach wojskowych USA ćwiczono takie ataki, 3tysiące ludzi dla amerykańskiego rządu to nic, ile zginęło cywilów w Iraku przez nich? napisz , że jestem debilem, że tak piszę, bo najlepiej zwalić wszystko na Al-Kaidę, bo debile w to uwierzą, ten kraj nie móhł tego zrobić, bo jest doskonały. Jakie masz dowody , ze to Al-Kaida? tylko słowa USA.

ocenił(a) film na 7
Pawlovsky

A ty jakie masz dowody na swoje wypociny ?

tomucho77

Np. 11 faktów,a ty na swoje wypociny? to, że większość ludzi wierzy w to co ty?

ocenił(a) film na 7
Pawlovsky

11 faktów wymyślonych przez przez przeciwników Busha ! no faktycznie to jest argument.

tomucho77

Wiesz to nie ma sensu, ty wierzysz w coś innego, ja w co innego i każdy jest szczęśliwy.

ocenił(a) film na 7
Pawlovsky

11 faktów wg Pawlovskiego:

1. Hitler wciąż żyje i to on ze swojego bunkra w szwajcarskich Alpach kierował atakami na WTC;
2. Bush jest zaginionym synem Hitlera i jednocześnie jego marionetką;
3. Bin Ladena nie było ! to był ucharakteryzowany syn Busha;
4. Hitler włada światem, świat to utajniona IV Rzesza rządzona przez Hitlera i masonów;
5. 11 września nie było aż tylu ofiar śmiertelnych to były manekiny wypełnione sztucznymi flakami i czerwoną farbą;
6. Ci co skoczyli z płonących wież mieli wyprane mózgi Pepsi Colą produkowaną z ludzkich embrionów;
7. Ci wszyscy którzy zginęli 11 września wciąż żyją pod innymi nazwiskami, przeszczepiono im twarze by rodziny ich nie rozpoznały;
8. Ci wszyscy którzy ujawnili że żyją i że nie zginęli 11 września zostali wyłapani przez CIA i FBI i są przetrzymywani w tajnych więzieniach w Guantánamo i w Gdańsku;
9. Rodziny tych wszystkich którzy zginęli 11 września żyją szczęśliwie i w dostatku dzięki $ $ $ wypłaconym przez USA;
10. To nie samoloty rozbiły się o wieże WTC ! to były tajne myśliwce Hitlera, Wunderwaffe powstało z popiołów;
11. Ojciec Tadeusz i Maciarewicz są w spisku z Hitlerem i Bushem planują atak na Putina i Kreml w rewanżu za Smoleńsk.

12 (tajny fakt). 7 World Trade Center budowany (tam gdzie stały wieże WTC) jest po to by po raz kolejny Hitler z Bushem mogli wypróbować swoje Wunderwaffe, a masoni świata dzięki odszkodowaniom mogli finansować swoją organizację.

ocenił(a) film na 7
tomucho77

zapomniałem <będą mogli>

tomucho77

HAHAHA chcesz mnie ośmieszyć? nie udało ci się, zakompleksiony polaczek, pewnie dewota, idź dalej uważać, że Stany to idealny naród:) co masz z tym hitlerem? czyżbyś był jego cichym fanem? Jaraj się tym filmem, tyle miliardów na jednego człowieka!

ocenił(a) film na 7
Pawlovsky

http://facet.interia.pl/obyczaje/historia/news-niewygodne-fakty-o-11-wrzesnia,nI d,449430

Czytaj debilu dalej takie fanaberie a w nie długim czasie będziesz zwolennikiem teorii spiskowych Macierewicza.

tomucho77

W przeciwieństwie do twoich wypocin , to są FAKTY 11 września, imbecylu, wiesz co to jest fakt?

ocenił(a) film na 7
Pawlovsky

U nas Maciarewicz też przedstawia fakty i co wierzysz w nie ?
Bomby w WTC ? to są twoje fakty ?
Sztuczna mgła wywołana przez Rosjan nad Smoleńskiem to też są fakty ! mam w to wierzyć ?
W Borach Tucholskich ktoś widział Sasquacza ! to są fakty z Interii i Onetu mam w to wierzyć ?

Człowieku wierząc w takie teorie udowadniasz światu że masz nieziemsko zryty beret !

tomucho77

Nie wierze , że bomby zabiły załogę z tupolewa, ale dziwne , że potężny samolot rozbił się na takie brzozie. Napisz jeszcze jakieś brednie i powiedz , że w nie wierze, ehhh twoja głupota jest porażająca:/

ocenił(a) film na 7
Pawlovsky

Ta brzoza była genetycznie modyfikowana i miała zwiększoną twardość.

tomucho77

Widzę, po twoich wypowiedziach , że jesteś obrońcą USA, przykro mi , jesteś impotentem umysłowym , ale medycyna się rozwija co chwile to może cię wyleczą:/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones