PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=632382}

Wróg numer jeden

Zero Dark Thirty
7,1 69 458
ocen
7,1 10 1 69458
7,2 30
ocen krytyków
Wróg numer jeden
powrót do forum filmu Wróg numer jeden

drugi propagandowy film Bigelow. oczywiscie nominowany do oscarow jakze by inaczej. w filmie amerykanie torturuja wiezniow (terrorystow). ktos powiedzial, ze to antyamerykanski film bo pokazuje jak brutalnie CIA traktuje swoich wiezniow i ze to stawia kraj wolnoscia plynacy w zlym swietle. te sceny jednak sluza czemus innemu, a mianowicie sluza celowi filmu czyli przypomnieniu, ze 9/11 byl dzielem osamy bin ladena i ze wojna z terroryzmem trwa i bedzie trwac. tortury mozna pokazac bo przeciez i tak swiat sie dawno o nich dowiedzial, przez liczne filmy wyciekajace z zolnierzami amerykanskimi i wiezniami w roli glownej. widac bylo na nich jak amerykanie sikali, bili, znecali sie psychicznie i fizycznie nad swoimi ofiarami. pomijajac te cala propagande i klamstwa, rzucila mi sie w oczy scena w ktorej wyniku zamachu bombowego w jednym z obozow CIA gina agenci. amerykanie czekaja na rzekomego kreta, ktory wjezdza do ich bazy bez rutynowego przeszukania samochodu i wysadza sie w powietrze zabijac kilku zolnierzy i agentow cia - ta scena zakrawa glupota. a nawet jesli stalo sie tak w rzeczywistosci to amerykanie zaslugiwali na smierc, wszak za idiotyzm i brak wyobrazni trzeba placic, czasami i najwyzsza cene.

użytkownik usunięty
Ibrah

też jesteś idiotą więc zasługujesz na śmierć

ocenił(a) film na 1

Slowa druzgocacej i jakze uorgumentowanej krytyki zawsze bola. Tymbardziej, ze pochodza od fana takich "arcydziel" jak "kung pow: wejscie wybranca" czy tez wielokrotnie nagradzany na festewilach "swieto piwa"...

użytkownik usunięty
Ibrah

powiedział koleś który życzy śmierci tym którym zabrakło wyobraźni

ocenił(a) film na 1

Zyczyc a zaslugiwac to wyrazy o roznych znaczeniach. Wysle ci slownik na twoje 14-te urodziny co bys w przyszlosci debila z siebie tak latwo nie robil.

użytkownik usunięty
Ibrah

Skoro u Ciebie nie działa to nie chcę takiego.

ocenił(a) film na 1

To wysle ci inny.

użytkownik usunięty
Ibrah

"TYM BARDZIEJ" Tobie przyda się słownik... uorgumentowanej, festewilach... "ci" z małej litery (brak kultury lub szacunku)... co to qrwa jest? pisałeś o krytyce, że boli, dlatego wtrąciłem swoje 5 groszy :P
a co do filmu... dupy nie urywa, ale przyzwoity...

ocenił(a) film na 1

Wytykasz mi jakies literowki. Pisze z telefonu wiec nie raz wcisnie sie zla literke. Co do "ci" z malej litery to zgadzam sie. Z malym wyjatkiem - na szacunek trzeba sobie zasluzyc, nie dostaje sie go automatycznie.

Ibrah

Muszę Cię sprostować, nie na 14-te urodziny tylko na 7-me, poza tym piszesz słusznie a to boli proste umysły, wychowane na reklamach dla downów i portalach typu facebook, dlatego szkoda wchodzić z takimi w "dyskusję ".

użytkownik usunięty
NEMO_999

Na 7-me ? To mam czekać 5 lat ?

NEMO_999

weź ibum to może przestanie boleć, chociaż na chwile

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
NEMO_999

nie musisz się z tym tak obnosić : O

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
NEMO_999

wiedziałem, że strach nie pozwoli Ci na ciętą ripostę

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
NEMO_999

nie widzę potrzeby zakładania gumy na buta :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones