PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=561957}

Woda dla słoni

Water for Elephants
7,1 103 130
ocen
7,1 10 1 103130
5,8 12
ocen krytyków
Woda dla słoni
powrót do forum filmu Woda dla słoni


Film - nawet nie stał koło książki. Jeśli chcecie mieć pełne wyobrażenie - przeczytajcie 'Wodę dla słoni'. Moim zdaniem - Reese kompletnie nietrafiona, Jankowski w książce jest rudy.
Wiele, wiele więcej zmienionych szczegółów, o fabule nie mówiąc.
Szkoda, że tak się stało, bo film, gdyby naśladował książkę, byłby naprawdę bardzo dobry.

Cress_ida

Film jest wizją reżysera, a nie szczegółowym odzwierciedleniem książki..

ocenił(a) film na 5
x3Gentleman

Oczywiście, nie polemizuję z tym. Wyraziłam swoje subiektywne zdanie. Jednakowoż sądzę, że każdy po przeczytaniu i obejrzeniu miałby mieszane uczucia.

Cress_ida

jesli film jest na podstwie opowiadania, winien byc pełnym odzwierciedleniem........ cóż i własnie nie zawsze tak jest. Kilka filmów znam,które sa dobrze przełozone na ekran :)

ocenił(a) film na 5
nathalie.de

Podaj proszę, z chęcią obejrzę :)

ocenił(a) film na 9
Cress_ida

zazwyczaj wprowadzaja wiele zmian, niektore sceny pomijaja niektore tworza...raczej rzadko sie trafia by film byl calkowitym odzwierciedleniem ksiazki, przeczytalam najpierw ksiazke i Reese faktycznie kompletnie mi nie pasowala, Jankowsi tez sie rozni od tego w ksiazce, niektorych scen nie było ale jak zobaczylam film wyszlo ze jednak nie jest zly, ogolnie bardzo dobry, ajnie sie ogladalo, i niektore momenty byly bardzo smutne mi.in zachowanie wobec Rose:-(

Cress_ida

przede wszystkim "Wichrowe Wzgórza" z 1992 r. no i Harry Potter :) wiadomo, że wiele rzeczy jest pominiętych, ale nie o to chodzi żeby film był idealnym odzwierciedleniem książki, bo to nie jest możliwe, tylko żeby sprytnie przenieść na ekran wybrane, najlepsze wątki i sensownie to połączyć:)

im_a_weirdo

HP dobrze przełożony na ekran? No proszę, już można było prędzej "Ojca chrzestnego" podać.

Cress_ida

A mi się podobał. Obawiałam się, że po wycięciu wszystkich szczegółowych opisów pracy w cyrku, dostaniemy romantyczną papkę, a tu - miłe zaskoczenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones