PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=459178}

Weronika postanawia umrzeć

Veronika Decides to Die
6,4 42 932
oceny
6,4 10 1 42932
3,5 2
oceny krytyków
Weronika postanawia umrzeć
powrót do forum filmu Weronika postanawia umrzeć

nie zdzierżę takie komerchy.
a już myślałam, że pójdę na ten film. książka też idealna nie była, ale błaaagam, zamienić cudowny klimat Pragi na Nowy York? I zagubioną, subtelną bohaterkę na hollywoodzką gwiazdę?

Patricia

Pragi???Chyba nie o tą książkę Ci chodzi.Książkowa akcja "Weronika postanawia umrzeć" rozgrywa się w Lublanie-to jest Słowenia.

Patricia

prawda, Gellar nie nadaje się do tej roli, ja dałaby ją jakiejś nieznanej aktorce, no i ten Nowy Jork też mnie zmartwił, książka jest świetna moim zdaniem, dlatego nie mogę się zgodzić z taką koncepcją;/

Lovely_Paige

Dokladnie. Sarah kompletnie nie pasuje do tej roli, faktycznie powinna to być jakaś nieznana lub mało rozpoznawalna aktorka z mniej pospolitą urodą. A co do Nowego Jorku...To cóż...Poszli chyba na łatwiznę. Szczerze mówiąc, boję się trochę tej ekranizacji...

Patricia

Nowy Jork popsuje klimat
... :(

Patricia

no fakt Słowenia, przepraszam.
Pewnie mylą mi się no i te opisy strasznie mi Pragę przypominały :P
Nie...no po prostu nie. Zupełnie inny klimat, zupełnie inna historia. W tym przypadku nie lubię przenoszenia realiów. A w tutaj mamy do czynienia z BARDZO drastyczną zmianą.
błeeee
jednym słowem

ocenił(a) film na 7
Patricia

ugkadaliscie juz ten film?? wiecie gdzie mozna go zobaczyc w necie?? ksiazka jest swietna i b chcialabym zobaczyc ekranizacje jakaby ona nie byla;]

ocenił(a) film na 7
Patricia

mi również nie podoba się ta zmiana, ale w sumie można było przewidzieć, że jak zekranizują tę powieść to przeniosą ją do jakiegoś amerykańskiego miejsca i zrobia ją w amerykańskim stylu, całkowicie zatracając słowiańskiego ducha tej historii...

nieoglądałam jeszcze tego filmu, ale założę się, że nie dorówna ona oryginałowi... i to jest właśnie najgorsze w takich produkcjach. zawsze są gorsze od pierwowzoru..

pozdro ;D

ocenił(a) film na 8
Patricia

haha, no tak, na pewno też napisze list o tym że postanowiła się zabić ponieważ nikt nie wie gdzie jest nowy jork.

chociaż nie. żeby nie męczyć amerykanów fabułą podobną do jakiejś tam KSIĄŻKI, sarah michelle gellar postanowi zabić się ponieważ rzucił ją chłopak.

(przeczytałam recenzję. weronice znudzi się jej mieszkanie, pewnie na park avenue, pewnie z książki nie pozostanie nic poza tytułem.)

xxxkitty

Żaden Amerykanin na to nie pójdzie. Za trudna fabuła dla nich.
Z książki zostaną jeszcze imiona bohaterów.

ocenił(a) film na 7
avqse

imiona?? jesli w ogole ci bohaterowie wystapia w filmie, bo z pewnoscia omina niektore postaci i pozostawia jedymie Weroniczkę sama sobie...

avqse

Nie trudniejsza od Titanica ktorego duzo ludzi obejzalo :d No i Paulo jest wlasnie bardzo popularny w Stanach, wydaje mi sie nawet, ze bardziej niz w Europie ktora woli jednak bardziej ambitnych pisarzy

Patricia

dokładnie.. chciałam iść na ten film, ale jak przeczytałam, że przenieśli akcję to NY i kto ma zagrać główną bohaterkę, to zrezygnowałam. jednak za bardzo boję się efektu tego eksperymentu

veritassserum

Ojej. Same panie tu piszą.
Ale co mi tam 11 minut też czytałem.

ocenił(a) film na 7
avqse

nom ciekawe jak '11 minut' by zekranizowali hmm...pewie rosyjska dziewuszka pracujaca w Malibu czy cos takiego..;/ wrr;/

ocenił(a) film na 7
lLlada

racja, pewnie tak właśnie producenci z cygarami wyobrażaliby sobie Marię.. to byłby horror, lepszy niż piła czy coś..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones