PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11580}

Wejście smoka

Enter the Dragon
7,6 93 tys. ocen
7,6 10 1 92659
7,4 25 krytyków
Wejście smoka
powrót do forum filmu Wejście smoka

10/10

ocenił(a) film na 9

Bez żadnego zastanowienia, daję 10. Takich filmów już nie robią.

ocenił(a) film na 10
Daminaru

dokładnie. niestety...

ocenił(a) film na 9
Daminaru

Zgadzam się. Sam nie wiem ile razy oglądalem ”Wejście Smoka”. Być może 10, może nawet więcej. Teraz zapewne długo do tego filmu nie wrócę, niemniej jednak zawsze będę darzył go sentymentem. Żaden inny film z wykorzystaniem sztuk walki nie wywarł na mnie tak dużego wrażenia.
Na forum filmwebu toczyła się już burzliwa dyskusja na temat ”Wejścia smoka”. Zgadzam się z faktem, że wielu ludzi postrzega ten film jako filmidło. Nie jest zmuszające do myślenia arcydzieło, niemniej jednak w mojej skali zasługuje na dychę. Podobał mi się sposób zawiązywania akcji. Najpierw powoli, leniwie (jak żółw ociężale), by stopniowo się rozkręcać, doprowadzając do ekscytującego finału. Walka Bruce’a z Hanem w sali lustrzanej jest chyba najbardziej charakterystyczną walką w historii kina.
Bardzo lubię muzyke z Wejścia Smoka skomponowaną przez Lalo Schifrina (tego samego, który stworzył ścieżkę dźwiękową do cyklu o Harrym Callahanie). Fabuła może i jest nieco naiwna ale kompletnie mi to nie przeszkadza. Nic nie poradzę na to, że kiedy oglądam morda mi się śmieje. Czuję się jakbym znów miał 11 lat.

użytkownik usunięty
Daminaru

jeden z najlepszych filmów akcji jakie w życiu widziałem!
Bruce Lee jest po prostu najlepszy!
Polecam

ocenił(a) film na 10
Daminaru

10/10
ogladałem wiele razy i nie żałuję.
Ten film to rewolucja filmów walki, nowa jakość ! To od tego filmu zaczęła sie era filmów kung fu z Hongkongu, co już było odcinaniem kuponów (z nielicznymi, chlubnymi wyjątkami).

ocenił(a) film na 9
Krytykant

Dokładnie. Takim chlubnym wyjątkiem w moim odczuciu był "Krwawy sport". Współczesne filmy ze sztukami walki to w większosci bezwartościowe gnioty. Jean Claude Van Damme najlepsze lata ma za sobą a Steven Seagal jest karykaturą samego siebie. Dlatego lepiej darować sobie kolejne produkcje i z rozrzewnieniem wracać do klasyki

użytkownik usunięty
Daminaru

Ja też daję 10/10, mimo iż film powstał sporo przed moimi urodzinami, należy do moich ulubionych. No i ten niesamowity Bruce Lee, zawsze będzie moim idolem.:)

fabułą naiwna.. pokażcie mi film kung fu , który ma złożoną fabułę, nie ma takiego...
A Wejście smoka znam na pamięć

ocenił(a) film na 9
Justyna_0288

To kwestia oczekiwań. Oczekując złożonej fabuły sięgam po filmy z innej półki.

ocenił(a) film na 9
Daminaru

Tak, film fantastyczny. Szkoda tylko, że Bruce Lee już nie żyje... był takim świetnym aktorem, mało kto takim jest.

użytkownik usunięty
Daminaru

scena medytacji gdy Bruce zostaje zamknięty i otoczony ...aż mnie ciary przechodzą jak sobie przypomnę