Oliver Stone pozwolił wybrać aktorowi Charliemu Sheenowi, kto ma być jego filmowym ojcem - Jack Lemmon czy Martin Sheen. Charlie wybrał swojego ojca, Martina.
Reżyser Oliver Stone do roli Gordona Gekko rozważał na początku Richarda Gere oraz Warrena Beatty (ostatecznie postać tę zagrał Michael Douglas).
Studio 20th Century Fox naciskało Stone'a, żeby do roli Gekko zaangażował Warrena Beatty. Pomysł, żeby zatrudnić Michaela Douglasa, nie cieszył się aprobatą wśród producentów, jako że ten był wcześniej znany bardziej jako producent niż aktor, a jeśli już grał, to raczej role pozytywne.
Jack Nicholson odrzucił rolę Gordona Gekko, ponieważ w tym samym czasie trwały prace do filmów "Czarownice z Eastwick" i "Chwasty".
Tom Cruise chciał zagrać Buda Foxa, jednak przegrał rywalizację z Charlie Sheenem.
Rolę Gordona Gekko zaproponowano Jamesowi Woodsowi. Ten jednak odmówił, gdyż wolał wystąpić w filmie "Glina".
Gdy jest mowa o eksplozji wahadłowca Challenger (która miała miejsce 28 stycznia 1986), na ekranie komputera widnieje data 6 maja 1985 roku.
W końcowych scenach w parku płaszcz Gordona Gekko zmienia swój stopień namoczenia w trakcie kolejnych ujęć.
Bud (Charlie Sheen) zostaje zatrzymany z nakazu agenta federalnego, jednak przed rozprawą wchodzi przez drzwi sądu stanowego, a nie federalnego, które są obok.
Bud (Charlie Sheen), podwieziony przez Gekko (Michael Douglas) limuzyną, wysiada na suchej ulicy, podczas, gdy parę przecznic wcześniej obficie padało.
W jednej ze scen Gordon ma na sobie garnitur, a na nogach... tenisówki.
W jednej ze scen Wildman (Terence Stamp) pisze tekst na klawiaturze komputera. Jednak gdy kamera pokazuje monitor, widzimy pusty, czarny ekran.
Na początku filmu dowiadujemy się, że jest rok 1985. Chwilę później jeden z bohaterów wspomina katastrofę wahadłowca Challenger STS-51-L, która miała miejsce 28 stycznia 1986 roku.
W rzeczywistości skonstruowano tylko 2 pistolety P08 Parabellum kaliber 45 mm (zwane potocznie Luger), a nie 6, jak dowiadujemy się z filmu.
Gdy Gekko rozmawia przez komórkę na plaży, widać słońce wschodzące po niewłaściwej stronie. Akcja rozgrywa się na wschodnim wybrzeżu USA, dlatego słońce powinno wschodzić "nad" oceanem.
Bud włącza komputer, na ekranie którego widnieje informacja o urodzinach Gordona Gekko, tj. 6 maja 1985 roku. Później tego samego dnia Marvina zaprasza Buda na mecz "Knicksów". Problem w tym, że w sezonie 1984/1985 drużyna "New York Knicks" ostatni mecz rozegrała w kwietniu, ponad miesiąc przed dniem urodzin Gekko.
W czasie pierwszego spotkanie z Gordonem Gekko Bud stwierdza, że firma Bluestar posiada odrzutowce o średnim kadłubie. Tak naprawdę samoloty są albo szerokokadłubowe, albo wąskokadłubowe.
W trakcie rozmowy członków zarządu firmy Bluestar pada stwierdzenie, że posiada ona jedynie samoloty typu Boeing 737. Tymczasem w hangarze należącym do spółki stoją odrzutowce McDonnell Douglas DC-9 oraz BAC One-Eleven.
Gdy Bud po raz pierwszy rozmawia z Natalie, sekretarką Gordona Gekko, jej biurko znajduje się tuż przy windzie, zaś do gabinetu Gordona prowadzi długi korytarz. Kiedy jednak mężczyzna wychodzi z tego samego gabinetu, biurko Natalie jest tuż za drzwiami.
W jednej ze scen Gordon rozmawia z Darien na temat Buda, schodząc po schodach. W zależności od ujęcia stojący za nim ludzie (m. in. fotograf) pojawiają się i znikają.
Carl w jednym ujęciu zdejmuje okulary, ale już w następnym ma je z powrotem.
Gdy trzyletni synek Gordona Gekko rzuca kawałkiem tortu w mecenasa, widać, że ląduje on stole. W następnym ujęciu mężczyzna "dostaje" tym samym kawałkiem w twarz.
Po zakończeniu pierwszego spotkania z Gordonem Bud wychodzi z jego biura. Widać wtedy, że ma starannie ułożony krawat. Po chwili jednak ten sam krawat jest już w nieładzie.
Gdy Gordon siedzi na kanapie i ogląda wiadomości biznesowe, jego syn Rudy podchodzi do zabawki leżącej przed telewizorem, od prawej strony ekranu do lewej. W następnym ujęciu całego pokoju widać, że chłopiec jest z powrotem po prawej stronie od telewizora, a w ręku trzyma butelkę z wodą.
Fryzura prostytutki przysłanej przez Gordona jest inna, gdy kobieta stoi w drzwiach, a inna - gdy siedzi z Budem na tylnym siedzeniu limuzyny.
Film był kręcony w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
W 2003 roku Gordon Gekko (Michael Douglas) zajął 4 miejsce w rankingu magazynu Total Film na największych filmowych drani wszech czasów.
Film zajął 1. miejsce w kategorii najlepszy film o pieniądzach (głosowanie odbyło się na łamach miesięcznika "Forbes").
Postać grana przez Hala Holbrooka ma na imię Lou, tak jak ojciec reżysera Olivera Stone'a. Louis Stone był maklerem giełdowym, zmarł na rok przed premierą tego filmu.
Cytat "Chodzi o to, panie i panowie, że chciwość - z braku lepszego określenia - jest dobra. Chciwość jest słuszna. Chciwość jest skuteczna... (The point is, ladies and gentleman, is that greed - for lack of a better word - is good. Greed is right)" zajął piąte miejsce w plebiscycie na najsłynniejszy cytat filmowy wszechczasów zorganizowany przez sieć wypożyczalni kaset i płyt DVD Blockbuster UK, wzięło udział ponad 6 tysięcy osób.
Postać Gordona Gekko znalazła się na 7. miejscu w rankingu 10 najgorszych złoczyńców kina przeprowadzonego przez stronę ropeofsilicon.com
W 2008 roku magazyn "Forbes" umieścił głównego bohatera filmu, Gordona Gekko na czwartym miejscu wśród piętnastu największych fikcyjnych bogaczy. Jego majątek opiewał na 8,5 miliarda dolarów amerykańskich.
Zdjęcia do tego filmu rozpoczęły się 24 kwietnia, a zakończyły 4 lipca 1987 roku.
Przemowa Gordona Gekko "Chciwość jest dobra" zainspirowana została wystąpieniem Ivana Boesky'ego na Uniwersytecie Kalifornijskim w 1986 roku.
Pierwotnie główny bohater miał być młodym żydowskim maklerem o nazwisku Freddie Goldsmith. Ostatecznie reżyser Oliver Stone zmienił je na Buda Foxa, by uniknąć stereotypów, jakoby Wall Street było zdominowane przez Żydów.