PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=424416}

Walkiria

Valkyrie
6,8 65 021
ocen
6,8 10 1 65021
6,0 15
ocen krytyków
Walkiria
powrót do forum filmu Walkiria

Po zwiastunie wygląda mi to na typową nabzdyczoną epopeję made in Holiłud. Ze Stauffenberga zrobią superbohatera, który z narażeniem życia walczył przeciw Hitlerowi, bo Amerykanie pojęcia pewnie nie mają o tym, co naprawdę kierowało zamachowcami. Zapomną, że tu szło o przyszłość III Rzeszy, nie zapobieżenie kolejnym zbrodniom. I nawet świetna obsada (Kenneth Branagh, Bill Nighy, Terence Stamp) niewiele pewnie uratują. A jeżeli faktycznie przesunęli premierę ze względu na nagrywanie postsynchronów przez Toma Cruisa, którego niemiecki akcent wywoływał salwy śmiechu to powiem jedno - nie wiem jak było wcześniej, teraz też jest słabo. I Tomek zapowiada się w tej roli raczej jako kandydat do Maliny niż do Oscara. Ale to tylko moje przewidywania, choć nie wydaje mi się, żeby były jakieś szanse na arcydzieło.

Filo_20

Zgodze sie w pelni, historia wg Amerykanow. A dodam jeszcze:
- miejsce akcji (Niemcy)
- glowni bohaterowie (Niemcy)
- jezyk uzywany przez wszystkich Niemcow (angielski [oczywiscie z amerykanskim akcentem])

Jak mnie niesamowicie deneruje takie podejscie do filmu, bedzie pewnie film o Napoleonie, ktory rowniez bedzie mowil po amerykansku. Jesli nie stac ich na poslugiwanie sie jakims jezykiem obcym przez caly film, to niech chociaz zrobia jak w 'Polowaniu na Czerwony Pazdziernik' gdzie tylko w pierwszych minutach aktorzy amerykanscy mowia po rosyjsku. Dodaje to troche powagi i realnosci, a co za tym idzie latwiej taki film przelknac (a przynajmniej mi;).

p.s. najlepszy i tak jest fakt, ze wiekszosc kosmitow mowi po amerykansku.

użytkownik usunięty
bornstubborn

Niby racja, tyle, że w polskich produkcjach hitlerowcy gadają po polsku. Katyń jet jedynym znanym mi wyjątkiem. Jak było w Pianiście, nie pamiętam.

W Pianiście wszyscy gadali po angielsku tyle, że np. bardziej do strawienia jest widzieć szwabów mówiących po polsku bo jakby nie patrzeć Polska była bardzo ważnym i kluczowym miejscem dla nich w czasie II wojny. Największe siedlisko żydów i punkt przelotowy do ZSRR. Myślę, że wielu musiało nauczyć się naszego języka chociaż w połowie przez co jakoś mnie to nie razi. Ale po angielsku to już śmierdzi. Może sam fakt, że hamburgery nigdy nie zaznały od nich kopa ciężkim glanem i w ogóle o niczym nie mają pojęcia.

bornstubborn

To że kosmici gadają po angielsku to jeszcze jestem w stanie zrozumieć bo to zazwyczaj bardzo inteligente stworzenia więć mogły się nauczyć podsłuchująć z kosmosu jankesów ;) Dużo bardziej mnie zawsze dziwiło że po amerykańsku mówią starożytni Grecy, Rzymianie czy Persowie...:) A co do filmu, to jeżeli twórcy spłycą całą historię, wygładzą ją i podciągną pod patetyczny schemat o gościu który naraża życie by zakończyć wojnę bo kocha pokój... to będzie to chyba wojenny gniot dekady

użytkownik usunięty
Brat_Stali

ja pierdykam, dajcie spokój z tym angielskim, film produkują Ameykanie to po jakiemu mają gadać?? to obecnie tak normalne, jak normalnym jest naginanie historii na potrzeby filmu, filmu fabularnego
wszystkich nawiedzonych i sfrustrowanych historyków odsyłam na History Channell albo do biblioteki

Filo_20

Nie wiem gdzie wy słyszycie niemiecki akcent!? Wszyscy w zwiastunie mówią swoim naturalnym głosem bez żenującego udawanego akcentu. Zauważcie że film jest nastawiony na rynek amerykański, który nie znosi filmów z napisami (no może "Pasja" była wyjątkiem ;) )

ocenił(a) film na 7
Filo_20

Premierę przesunęli nie ze względu na rzekomy kiepski akcent Toma Cruise'a, ale dlatego, że chcięli nakręcić jakieś sceny w Niemczech i się tam ktoś nie zgodził.

ocenił(a) film na 7
Filo_20

Premierę przesunęli nie ze względu na rzekomy kiepski akcent Toma Cruise'a, ale dlatego, że chcięli nakręcić jakieś sceny w Niemczech i się tam ktoś nie zgodził.

Filo_20

bla bla bla,uwielbiam komentarze polaczków,samo to to nie zrobi lepiej,a z resztą nic nie zrobi ale napluć na innych to pierwszy,nakręć lepszy,powinno ci to wyjść wiecznie pokrzywdzony polaczku

aniaopole7

popieram jak najbardziej a żenujące to jest wasze gdakanie a nie gra czy akcent aktorów! Normalnie opamietajce sie bo to jeste straszne zawsze komus cos nie pasuje :/ Poczekajcie do premiery a dopiero potem sobie wystawaiajcie komentarze "kompletne dno, zawiodłem się, ten źle zrobił to a tamten tamto itd."
Ps uważam ze Tom jest bardzo dobrym aktorem...

Walkira

Też uważam, że Tom jest bardzo dobrym aktorem! Nigdzie nie napisałem, że nie jest. Po prostu boję się, że ten film zrobi z jego postaci wielkiego bohatera, którym Stauffenberg nie był. Tak samo jak w przypadku filmu "Guerilla", który ponoć (zaznaczam PONOĆ!) gloryfikuje postać Che Guevary.

Filo_20

No ja mysle ze tylko o to ci chodziło ;P Nie obrażać mi tu Toma xD :* Dla mnie i tak liczy sie gra aktorska a nie czy z kogos robia bochatera czy nie :) Kto wie ile w tym prawdy a ile naciągną na potrzeby tego filmu byłoby strasznie nudno jak by to dokladnie zrobili tak jak było w historii...

aniaopole7

A Ty kim jesteś? Niemcem? Anglikiem? Bo po płynności z jaką posługujesz się językiem polskim wnioskuję, że... Polakiem! Nic mnie tak nie irytuje jak Polacy, którzy wciąż wstydzą się za swój naród, na przedstawicieli własnego narodu mówią per "polaczki" i wyładowują swoje kompleksy na innych. Ja tylko mówię jak mi się ten film widzi od strony artystycznej. Nie muszę kręcić filmów, żeby je oceniać, więc się zastanów zanim rzucisz takim kretynizmem. Jestem Polakiem, nie polaczkiem i tak masz się do mnie zwracać zakompleksione dziecko!

Filo_20

Film ma kategorie pg-13 wiec jak na "poważny <?>" film wojenny nie wygląda to obiecująco....a btw. z tym językiem to różnie bywa, w "Pearl Harbor" Bay'a Japońce gadali po japońsku, w "Pattonie" Niemcy po niemiecku,z tym że były to jedynie krótkie sceny.Od biedy można sobie zamówić film - jak już będzie na dvd - od naszych zachodnich sąsiadów,oni i tak dubbingują filmy,więc wczuta będzie konkretna:)

ocenił(a) film na 9
Filo_20

Ja mówię po Polsku ale nie jestem Polakiem.
Po prostu ten paskudny los sprawił, że się tu urodziłem mein freund.
Jestem Volksdeutschem.

ocenił(a) film na 9
Sturmabteilungman

A co do filmu...
O co wam chodzi z tym robieniem z Von Staufenberga bichaterem?
Był on po prostu wielkim patriotą, który walczył za swój wspaniały Vaterland!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones