PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608184}
6,2 84 018
ocen
6,2 10 1 84018
5,3 24
oceny krytyków
Wałęsa. Człowiek z nadziei
powrót do forum filmu Wałęsa. Człowiek z nadziei

Kolejne dzieło 'wybitnego' reżysera, andrzeja wajdy, który tym razem zaserwuje nam
majstersztyk propagandy, ukazujący wspaniałe oblicze wojciecha jaruzelskiego, jako
kochającego ojca narodu i wybawcy, który wprowadzając stan wojenny uchronił Polskę od
zagłady ze strony matki rosji!


...pięknych czasów dożyliśmy, nie ma co :/

springerok

a czy nie sądzisz, że to mogło by być ciekawe...tak naprawdę o Wojciechu Jaruzelskim niewiele jest powiedziane...nie zakładam że pojawi się tu obraz jasny i prosty ale napewno ciekawy

Rabbit83

O towarzyszu jaruzelu powstały już filmy: "Towarzysz generał" i "Towarzysz generał idzie na wojnę". Tylko w Polsce nie są już emitowane.
Bolek też się doczeka takiego filmu. W końcu nie takie mity już padały. Żadne dupoLisy tu nie pomogą. Popiół i diament się odczarowuje, mit wielkiej wojny ojczyźnianej pada, żołnierze wyklęci powracają to i Bolek w końcu wyjdzie na światło dzienne.
Pzdr

bf109f

Są emitowane na youtube
http://www.youtube.com/watch?v=I175MRXX0_Y
http://www.youtube.com/watch?v=VBc77_Oe-TM
O Bolku, też
http://www.youtube.com/watch?v=jnnzyYpqyXQ
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10
Rabbit83

fajnie jakby powstał, ale musiałby być obiektywny i opierający się na faktach. Pokazanie całego życia Jaruzelskiego w filmie było by ciekawe. Ale jeśli zabiorą się za to fani Jaruzelskiego to nic z tego nie wyjdzie. A dzisiaj nikt nie dostanie kasy na film prawdziwy o Jaruzelskim, tylko na wybielający jego biografie. A Jaruzelski to karierowicz, który sprzedał swoje ideały, to moje zdanie nikt nie musi się z nim zgadzać. Stan Wojenny również był spowodowany latami nieudolnych rządów partii, w których rządach uczestniczył Jaruzelski. PZPR narobił bajzlu w Polsce i rozkradał państwo razem z Związkiem Radzieckim, to spowodowało rozruchy społeczne, a Jaruzelski w tym momencie musiał wprowadzić Stan Wojenny. Nie widzę w tym żadnej tragedii tej postaci czy heroizmu, zrobił to co było konieczne dla utrzymania nadal tej hołoty przy władzy i systemu.

tomwac

no ale własnie "przekrojowa" biografia Jaruzelskiego była by ciekawa a czy by była "wybielona"...pewnie tak. Taki zresztą będzie wg mnie film o Wałęsie. Nie będzie "sprawy Magdalenki", czy "zakulisowych" ustaleń Okrągłego Stołu. Nie będzie tez pewnie nic o konflikcie z Solidarnością a akurat te "braki" spowodują ze film jak dla mnie jest zbędny i będzie "obgadany" i zapomniany. Wajda to b. dobry reżyser ale wg mnie nie "na czasie". "Kanał" to był film czy np "Ziemia obiecana" a o "Weselu" nie wspomnę....piękny przykład symbolizmu Malczewskiego i umiejętności . Niestety z wiekiem wypalił swój niepokój na rzecz tego aby filmy się sprzedały...komukolwiek.

springerok

Zgadzam się, ale tylko co do tego, że Jaruzelski dobrze zrobił.

Peeves

Jesteś albo niedouczony, albo naczytaleś się za dużo gazety wybiórczej.

springerok

Nie, wystarczy, że zapoznałem się z odpowiednimi materiałami dowodowymi przeciwników, jak i zwolenników decyzji generała. I daruj sobie argumentum ad personam. Nie mam ochoty dyskutować tu na tematy tak skrajnie kontrowersyjne.

Peeves

good man

Peeves

Jesteś wypranym z prawd historycznych przygłupem. Szkoda mi takich cymbałów. Mam wielu znajomych, którzy myślą podobnie jak Ty i uwierz mi, są to ludzie o bardzo małej wiedzy.

krasick

Jak się otaczasz takimi cymbałami jak ja, to zakładaj orkiestrę. Instrumenty masz, rób za dyrygenta.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
krasick

Powiedział ktoś, kto Pianiste ocenił na 6, a mrocznego rycerza na 9... A avatara nawet nie będę komentować...

pyton16

Jeśli chodzi o "Pianistę", to film ten pod wieloma względami jest świetny. Mam tylko jeden problem - nienawidzę antypolskiej, syjonistycznej propagandy, która zainfekowała amerykańskie kino. Dlatego dałem temu filmowi tylko 6. A jeśli chodzi o "Avatara"... Nie wiedziałem, że kupa może kosztować tyle milionów dolarów.

krasick

Tam w przeciwieństwie do opini w panującej w Ameryce, polaków przedstawiono pozytywnie. Ryzykowali życiem, aby pomóc żydom. Ten film jako jeden zniewielu na zachodzie nie jest antypolski.

pyton16

Wydajesz się być sensownym gościem, więc polecam Ci dyskusje na filmwebie, dotyczące antypolskich "zabiegów artystycznych" w tym filmie. Poczytaj i rozważ wszystkie kwestie z rozwagą i logiką. Spójrz na moje foto profilowe. Nie jestem antysemitą, tylko antysyjonistą - kwestiami tymi interesuje się bardzo szczegółowo i wiem, jak działają żydzi na całym świecie, robiąc z siebie jedyne ofiary II WŚ. Pamiętaj, że 80% żydów uznaję Talmud za swoją świętą księgę, nie torę. Zawsze namawiam ludzi żeby zainteresowali się co jest tam napisane. Dowiesz się, że jesteś gojem, który nie jest nawet człowiekiem i który został stworzony, żeby służyć żydom. Dowiesz się, że żydzi mają prawo uciekać się do każdych haniebnych środków, żeby oszukać goja...itd. Pamiętaj także kim jest Polański. Jest syjonistą. Uwielbiam jego filmy - jestem obiektywny, ale pianista to przykład zakłamanej żydowskiej propagandy. Holland i Spielberg dołączają się do tego towarzystwa... Lubisz dobre filmy, więc być może zainteresuje Ciebie prawdziwa historia II WŚ i powojennej polski. Historia żydów, którzy polakom wyrządzili ogromne krzywdy.

pyton16

Aha, jeszcze jedno. Zainteresuj się Bolkiem Wałęsą i poczytaj trochę prawdziwej lektury o tym zdrajcy. Kaczyński nie jest święty, ale nigdy nie trzymał z szumowinami i zawsze chciał oczyścić nasz kraj z agenturalnych ścierw poprzez lustrację. Wałęsa trzymał z każdym komuchem, który po `89 miał się dobrze. Pamiętaj, każdy kto boi się lustracji ma coś na sumieniu. Ciekawostka: ponad 70% kadry kierowniczej SB i oprawców to żydzi. Nie dowiesz się tego w TVN,TVP itd.

ocenił(a) film na 3
springerok

Oby "Człowiek z farfuru" zdołał wychować następnych reżyserów, i by zaplute karły reakcji nie zdołały odzyskać steru rządu. Wtedy za 20 lat obejrzymy fajowy film "Rudy", "Zradek", "Szczynukowicz" ;ub po prostu "Salon". Film opawiadajaćy o tym jak to spadkobiercy Towarzysza Generała zaszczyli spoeczeństwo i ukatropili prezydenta wraz ze współpracownikami, dzięki czemu w 2010 roku uratowali Kraj Nadwiślański przed unwazją rosyjską z Obwodu Kalinigradzkiego. Zaprawdę taki film będzie równie piękny przesłaniem jak "Bolek" czy właśnie przyszły film o Jaruzelu.

A na serio to będzie śmiesznie za parę miechów oglądać jak szkoły będą urządzać łapanki na uczniów szkół żeby zapewnić zwrot kosztów filmu "TW Bolek":).

springerok

Brednie. W III RP nie robi się filmów sprzecznych z "prawdą" głoszoną przez IPN.

Piramidoglowy

to napewno bedzie film jakim to nasz Bolek byl cudownym ojcem,mezem i patriota,bo jakby to bylo ze bohater europy okazal sie świnia i sprzedawczykiem.I gdzie tu prawda? Po tym filmie okaze sie czy Wajda jest dobrym"polskim"rezyserem,pozdro

ocenił(a) film na 9
ostryrobcio

Dlaczego nazywasz Wałęsę "Bolkiem" skoro został wielokrotnie zlustrowany i wyszło, że nie współpracował z SB? Kaczyński także został pozytywnie zlustrowany, jego też nazwiesz agentem?

skalp_el

bo to był agent i wspolpracowal a o kaczynskim jeszcze nie robia filmu

ocenił(a) film na 9
ostryrobcio

Czyli wiesz więcej niż kilka sądów, które zajmowały się sprawą lustracyjną Wałęsy? Film o Kaczyńskim już zrobiono (http://www.filmweb.pl/film/Lider-2011-636333). Piękny, podobny do filmów o Kim Dzong Ilu, czy jakiś afrykańskich watażkach.

skalp_el

tracisz czas,i rozmawiamy na inny temat,jak chcesz prowokowac to idz przed palac

ocenił(a) film na 9
ostryrobcio

Widzę, że moje pytania są dla ciebie zbyt skomplikowane. Spodziewałem się tego.

skalp_el

nie,to pytanie bylo po prostu głupie a ja uznalem je za retoryczne

ocenił(a) film na 9
ostryrobcio

No tak...sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Wierzysz w instytucje demokratyczne, kiedy ci wygodnie.

skalp_el

wierze w prawde a instytucje sa pod kontrolą masonerii od zawsze wiec zamknij juz morde pajacu

ocenił(a) film na 9
ostryrobcio

Hahaha, "instytucje są pod kontrolą masonerii", normalnie drugi Macierewicz! Pewnie wierzysz także, że koniec świata nastąpi w grudniu 2012 i planetę Nibiru. Widać, że masz mózg sprasowany od durnych teorii spiskowych i bulwarówki Sakiewicza. Na szczęście większość społeczeństwa nie podziela twoich poglądów. Jeśli chodzi o media to nie muszę ich "wyłączać" bo czerpie wiedzę, z książek, gazet i tygodników, a nie jak ty z youtube.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
ostryrobcio

Uważaj bo monitor zaplujesz. Widzę, że z ciebie typowy "Prawdziwy Polak", katolik rzecz jasna. Czemu wulgaryzmy wypisujesz ze spacjami, boisz się, że ci masoneria wpis usunie? Ja nadużycia zgłaszać nie będę, niech ludzie widzą jaka z ciebie wulgarna tępota umysłowa.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
ostryrobcio

No no, niezłymi ripostami sypiesz z rękawa. Czego tam jeszcze mamusia nauczyła? Teraz jestem w 100 % przekonany, że ludzie, którzy nazywają Lecha Wałęsę "Bolkiem" to zwykłe buractwo i menelnia. Jesteś tego świetnym przykładem.

skalp_el

Jesteś wybitnie tępą jednostką. Zmykaj do Lemingradu.

ocenił(a) film na 9
krasick

Ty jesteś bardzo mądry i masz klasę o czym świadczy twój awatar.

skalp_el

yt to twoje idealy o czy swiadczy post z przedwczoraj

skalp_el

wyłacz media i zacznij myslec samodzielnie

ostryrobcio

ale śmieszne są te dyskusje :D wlasnie tacy są polacy, dużo gadania a nikt nic nie robi, walęsa czy był agentem czy nie zaczął dzialać, bo gdyby nie on to- tak jak w waszym przypadku, nadal tkwilibyśmy w ciemnocie PRLu bo wszyscy by tylko gadali jak to źle nie jest i jak to nas oszukują :) pozdrawiam

matii289

nie chcialem sie dac sprowokowac ale koles bardzo drazyl,zwykly prowokator

matii289

troche masz racji ale lustracja wałesy zakonczyla sie dla niego oczyszczeniem tylko dlatego ze niby to bohater europy co obalil komune nie mogl okazac sie agentem z oczach calego swiata,wszyscy o tym wiemy i nikt o tym nie mowi,to jest wlasnie zle

ostryrobcio

ja tam w ogóle nie wnikam to CO BYŁO. to co jest i będzie jest dla mnie ważne. gdyby się okazało że wałęsa zrobił to co zrobił, a przy tym miał jeszcze fetysze i podpalał śmietniki albo fotografował sąsiadkę z okna - co mi do tego ? robił sobie facet to co robił, to było kiedyś. Najważniejsze jest TERAZ, nie tylko dla mnie ale i dla nas.

matii289

http://www.youtube.com/watch?v=aMd8EtOP3f8

Obejrzyj człowieku, zapoznaj się z wątpliwościami, przeczytaj najnowsze książki o Lechu Wałęsie i przemyśl swój pogląd. Może Ci się to uda.

traveler

wiesz, nawet nie klikam w ten odnośnik bo ZAPRAWDĘ mam to w szerokim poważaniu co tam mi pokazujesz :) żyję obecnie w tym co sam sobie wykreuję :)

matii289

rob jak chcesz,kazdy robi to co lubi ale ja wole znac prawde historii

matii289

Nie ma problemu człowieku, żyj w swojej wykreowanej w myślach i życzeniach rzeczywistości. Masz pewnie ze dwadzieścia lat i zero pojęcia o gównie jakie jest za Tobą, bo i po co miałbyś się zastanawiać nad czymkolwiek. Liczy się przeciez tylko sprawianie sobie przyjemności w życiu. Prawda? W tym kraju żyje jeszcze jakieś 36-37 mln ludzi, którzy utrzymują ten kraj z czego jakieś kilkanaście mln na skraju ubóstwa. jak stanie kraj to poczujesz wtedy na własnej skórze czym jest IIIRp. ale pewnie tacy jak ty będą wtedy spie**alać z kraju.

traveler

mam 23 lata i wiem że życie stoi przede mną otworem i tylko sam mogę wspiąć się na szczyt a pierwszy milion muszę ukraść żeby pomnożyć go do kolejnych dziesięciu :) polacy są jacy są- naród potrafi się zjednoczyć w czasie wojny, ale jak nie ma wojny to będą sobie wszyscy wydłubywać oczy i grzebać w gównie żeby tylko wydobyć nędzne szczegóły przeszłości- taka jest prawda. Siedzisz w kupie po uszy węsząc w przeszłości nie nastawiając się na przyszłość i niczym nie różnisz się od politycznek k*rwy która żre ze społecznego garnka dla zaspokojenia własnego ja- szukając wszędzie dziur, luk, możliwości wywołania afery na której a nóż można by zbić kasę- jedyna przeszłość jaka mnie interesuje to czas polskiej świetności, kiedy to mogliśmy z powodzeniem zdobyć moskwę i nasrać pod kremlem- potem było tylko gorzej. Polecam Ci nie wypowiadać się dalej bo zapewne żadnej miodnej wypowiedzi nie sklecisz. Pozdrawiam

matii289

Po pierwszym Twoim zdaniu, które wypowiadasz w sposób całkowicie nieskrępowany z uśmieszkiem oczywistości, powinienem przestać już czytać. Widocznie klasa polityczna, złodzieje, krętacze, kolesie w typie Drzewieckiego czy innego cwaniaka z układu, którzy ukradli przysłowiowy pierwszy milion kosztem reszty społ. są dla ciebie wzorami do naśladowania. Wobec tego nie mamy nawet o czym rozmawiać. Doczytałem do połowy i dałem sobie spokój. The End i życzę powodzenia za kilka lat na emigracji, bo my tu zostajemy.

traveler

ja też się nie wybieram nigdzie :)

traveler

Dziś altruizm społeczny jest uważany za jakąś chorobę psychiczną nikogo i nic nie obchodzi w około nie wiem z czego to wynika z indoktrynacji tego chorego państwa postawa większości młodych jest skrajnie wręcz skrajnie niemoralna jak widać szkoda słów przekonywań itp. ja już nie mam na to sił bo można pisać i pisać o tej naszej pięknej rzeczywistości... zamiast tego zostawiam link może ktoś się zainteresuje naszą teraźniejszością a dopiero jak się uporamy z problemami bieżącymi to weźmiemy się za problemy odleglejszej przeszłości http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ziEhXiXFTWM

ostryrobcio

Jest jeden powód dlaczego robią film o Wałęsie a nie o Kaczyńskim. Wałęsa czegoś dokonał, a Kaczyński nie, ale za to wiele rzeczy zepsuł.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones