PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=269174}

W cieniu chwały

Pride and Glory
7,0 30 138
ocen
7,0 10 1 30138
4,8 5
ocen krytyków
W cieniu chwały
powrót do forum filmu W cieniu chwały

Według mnie ocena tego filmu jest za niska... Spodziewałem się dobrego filmu a dostałem jeszcze lepszy. W kinie 2h w napięciu, zero nudy...
Plusy
-Gra aktorska, w szczególności rola Farell'a (geniusz, tak samo genialny jak w In Bruges. Potrafi wzruszać nawet kiedy co drugie słowo przeklina, potrafi wykreować taką postać która bedziesz nienawidził, a jednak pod wpływem małego choćby impulsu zaczniesz odczuwać sympatie, a nawet mu współczuć, przyćmił dobrego jak zawsze Nortona bez dwóch zdań)
-Sćieżka dzwiękowa (swoją drogą jak się nazywają kawałki: podczas bójki w barze i w napisach końcowych)
-Bardzo dobre odświezenie nieco ogranej juz fabuły(chodzi o to ze nie miałem uczucia Deja Vu, porównując z innymi filmami o tej tematyce)
-Ten film to przykład ze nie potrzeba 2h strzelaniny aby film trzymal w napieciu
-Nie ma przesłodzonego amerykańskiego happy end'u gdzie wszyscy się pogodzili i jest super...

minusy
Miejscami lekko naciągana fabuła(scena gdy Norton wchodzi do budynku gdzie jest ten mrderca i w Radio prosi o wsparcie, nie chce mi sie tłumaczyc, kto ma sie skapnac ten bedzie wiedział)

ocenił(a) film na 9
Mad_Max

Za$ebisty film !!! najlepszy jaki widziałem so far w 2009 :D mistrzostwo świata, fabuła z góry zapowiedziana, więc wydaje sie, ze wszystko wiadomo z gory, jednak jest to po prostu genialny film. Muzyka, zdjecia, gra aktorow - Norton zajebisty..

Co tu duzo gadac, fil nie przecietny, bardziej dramat, ale wlasnie ostatnio sie robi filmy akcji, ten ma cos wiecej.

Polecam - kino dla ambitnych, ktos powie ze nawet ciezki momentami film. ;)

Mad_Max

Warto zobaczyć, trochę w tym Cop Land’u, trochę Training Day’a, Norton i Farrell uzupełniają się w ciekawy sposób, wg mnie dobrze dobrana obsada, kilka dobrych scen. Czego chcieć więcej?

ocenił(a) film na 9
deimone

Heh widze ze są jednak ludzie dla których ten film nie był podgrzewanym kotletem...Farell po tych rolach to jeden z moich ulubionych aktorów;)

ocenił(a) film na 8
Mad_Max

Mnie też się film podobał i pomimo mnogości ostatnimi czasy filmów o policjantach (zwłaszcza tych skorumpowanych) miał w sobie coś co odróżniało go od innych.
Bardzo podobały mi się gra aktorska "braci" policjantów jak i ich ojca. Wg mnie bardzo dobry film - 8/10.

ocenił(a) film na 7
Mad_Max

Według mnie Farell był najgorszy ;/ Norton - przeciętnie. Dobra rola Voighta, Emmericha, a przede wszystkim Ehle (Abby) i Ortiza (Sandy). Ja doznałem Deja Vu, bo ostatnio dużo takich filmów (Królowie ulicy, Królowie nocy). Dla mnie 7/10 bez rewelacji.

ocenił(a) film na 9
napster92

powiedzcie mi jedno bo chyba sie troche zamotalam w tym,Sandy dal cynk Tezo - zeby mial czas zwiac ale czy Jimmy o tym wiedzial? taki byl plan ich zeby dac mu cynk?

ocenił(a) film na 9
malaMi

Nie Jimmy o tym nie wiedział...Tezo był kuzynem byłej żony Sandy'ego.
Tak mi sie wydaje;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones