PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629779}
6,7 30 010
ocen
6,7 10 1 30010
7,3 17
ocen krytyków
Uciekinier
powrót do forum filmu Uciekinier

Film bardzo dobry

ocenił(a) film na 8

Dojrzala, przemyslana produkcja, opowiadajaca prosta historie ze smakiem i kunsztem. Zupelnie nieprzypadkowo film znakomicie oceniony przez krytyke. Bardzo dobrze prowadzona narracja, spokojnie wprowadzajaca nas w prowincjonalny swiat dorzecza Missisipi widziany oczami dwoch dorastajacych chlopcow. Jest to tez w pewnym sensie film o dojrzewaniu. Glowny bohater jest jedna z najinteligentniej przedstawionych postaci dzieciecych ostatnich lat. Jak to u 14-latka naiwny, infantylny, idealizujacy, szukajacy swoich idoli i autorytetow, niekiedy porywczy a jednoczesnie twardy, zaradny, refleksyjny, szybko dojrzewajacy. Watek "sensacyjny" jest tu tylko tlem i pretekstem do przedstawienia pewnej obyczajowosci Arkansawyerow, nie nalezy wiec oczekiwac thrillera, komiksu czy innego filmu akcji klasy C...

ocenił(a) film na 7
per333

potwierdzam. pozornie prosta historia opowiedziana w bardzo ciekawy sposób.

ocenił(a) film na 8
per333

Bardzo dobry film :) Jak najbardziej polecam !!

per333

moze inaczej - film przewidywalny i niezbyt ambitny, za to opowiedziany w tak przyjemny sposób, że nie przeszkadza to w jego oglądaniu. sam naoglądałem się wcześniej masę efekciarskich filmów w kinie i na Uciekiniera poszedłem z przeświadczeniem, że domyślam się, jak ten film się potoczy. I wiele się nie myliłem - może jedynie kwestia dalszych losów kobiety mogła być "w tą lub w tamtą". ale ogólnie miło jest widzieć filmy, których celem nie jest siłowe parcie na szkło. fajnie jest siąść i przez 2 godziny oglądać film o prowincji, gdzie akcja nie pędzi niczym dyliżans.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones