PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=331270}
6,9 45 742
oceny
6,9 10 1 45742
4,1 8
ocen krytyków
U Pana Boga w ogródku
powrót do forum filmu U Pana Boga w ogródku

Parę tekstów było dobrych, ale mimo to w czasie filmu wieje nudą.
Postaci zbudowane bardzo schematycznie ("wiejska baba" jest "wiejską babą"), praktyczny brak skomplikowania osobowości, zupełny brak "drugiego dna". No i niby komedia śmieszy, ale zdecydowanie zbyt rzadko, choć jeśli już, to raczej na wysokim poziomie.
Generalnie jednak - odradzam.

Zwykly_widz

A mnie się podobało, nie tak jednak jak pierwsza część.
Co do tego schematycznego zbudowania postaci to właśnie to mi się podobało najbardziej. Oglądając wywiady z reżyserem i reportaż z kręcenia filmu można zauważyć, że taki właśnie był plan. Aby wszystko w tym filmie było zwyczajne i proste. Ksiądz ma być księdzem, wiejska baba wiejską babą, a gangster gangsterem. Specyficzny akcent, swojskie krajobrazy, wiejska mentalność- po co to komplikować. To ma być komedia. Lekka i przyjemna.
Ja polecam

ocenił(a) film na 10
Zwykly_widz

Brak drugiego dna?? Według mnie drugim dnem tego filmu jest dobro i piękno, które tkwi w każdym z nas, mimo wszystko...

ocenił(a) film na 3
Zwykly_widz

Zgadzam się, równie dobrze można jechać na pierwszą lepszą wieś i postać dwie godziny. Pierwsza scena śmieszna, potem wszystko nakręcone jakby na siłę. Brak dynamiki z jedynki, wszystkie wątki jakieś naciągane i płytkie, za mało księdza, wątek z dziadkiem na kominie zerżnięty z "Co gryzie Gilberta Grape'a".
O ile do pierwszej części będę wracał jeszcze nie raz, to o tej chcę zapomnieć jak najszybciej.
Nuda, ziewanie, przewidywalność.
Moja ocena 3/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones