PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1422}
7,3 25 653
oceny
7,3 10 1 25653
7,6 11
ocen krytyków
Tytus Andronikus
powrót do forum filmu Tytus Andronikus

Mam ogromną prośbę, dla tych co czytali i oglądali - czy dostrzegliście jakieś różnice między książką a jej filmową adaptacją? Chodzi mi głównie o różnice związane z fabułą filmu a treścią książki, a nie o mieszanie w filmie różnych konwencji.
Proszę o pomoc.

radzio200

ja terz bym o to prosił ;)

użytkownik usunięty
martin028

KSIĄŻKĘ?! sztukę! nie jest długa, polecam przeczytać sztukę zamiast szukać filmowych zamienników bo owych nie ma...

martin028

racja

martin028

wez sie chlopaku za siebie.

ocenił(a) film na 9
radzio200

Czytałem i oglądałem. Jest wierną adaptacją jeśli chodzi o tekst. Różnic nie zauważyłem.
Sztuka nie jest długa. W sam raz na półtorej godziny skupionego czytania.Polecam.

unimatryca2009

Drobne różnice są... np - przestawili kolejność niektórych wypowiedzi.
Poza tym sztuka miejscami wydaje się po prostu śmieszna, a w filmie wydobyli z niej prawdziwą treść, pozbywając się komicznego wydźwięku

ocenił(a) film na 9
wacpan_rg

Może nie tyle śmieszna, co groteskowa w swoim epatowaniu grozą. Jednak lubię ją. Zakończenie filmu dziwnie zbiegło się podobieństwem do filmu Upadek . Ostatnie dni Hitlera.

unimatryca2009

Może masz rację. Młody William uczył się dopiero jak stopniować napięcie.
Nie wiemy też jak jego trupa wykonała ten dramat....
Jednak gdy przeczytałem go bezpośrednio po obejrzeniu filmu pierwszy raz - wybuchnąłem śmiechem przy ostatniej scenie i poczułem jakby rozczarowanie

ocenił(a) film na 9
wacpan_rg

Wiesz, nic się tak na prawdę nie kończy... takie jest przesłanie. zło i dobro w odwiecznej walce, tak mocno splecione, że nie wiadomo które jest czym. Sztuka chociaż młodego autora, może właśnie przez to jest najbardziej nowoczesna i współczesna. Dlatego ekranizacja nie jest tylko picasowską abstrakcją.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones