PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817413}

Truposze nie umierają

The Dead Don't Die
5,5 30 tys. ocen
5,5 10 1 30434
4,5 42 krytyków
Truposze nie umierają
powrót do forum filmu Truposze nie umierają

Jak to było kręcone?

ocenił(a) film na 8

Po słowach Drivera do Billa, że Jim mu dał cały scenariusz, a reakcji Billa, że mu to tylko swą rolę, to aż się zastanawiam, jak to było na prawdę nakręcone....

Do głowy od razu mi wpadł fantastyczny pomysł, że większość filmu było właśnie improwizacją aktorów i to jeszcze wrzuconych w sceny, czy akcje im wcześniej w ogóle nie znane.

Podejrzewam, że to tylko moje fantasmagorie, ale kto wie ile Jim dał miejsca do popisu improwizacyjnego swym groteskowym gwiazdom kina, bo sam pomysł wydaje się godny jego osoby i innych przed kamerą zgromadzonych.

Co o tym wy myślicie, bo w internecie, przeglądając pobieżnie, to trudno się doszukać choćby jednej wzmianki o tym. Pewno z racji takiej, ze fakt ten zaistniał tylko w mojej głowie..ale któż to wie, w końcu po Jarmushu to wszystkiego można się spodziewać.

A co jak co, byłby to istny twórczy kawał. Ciekaw, aż jestem, czy w ogóle w historii dużego kina takie coś już miało miejsce, gdzie reżyser każdemu z aktorów, dał inny scenariusz i prawdziwy film, który miał się rozegrać, rodził się wręcz na scenie. Nie w głowie Ojca czy Matki, ale na scenie ha! to by było dobre!