PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=442795}

Transformers: Zemsta upadłych

Transformers: Revenge of the Fallen
7,1 179 957
ocen
7,1 10 1 179957
4,8 17
ocen krytyków
Transformers: Zemsta upadłych
powrót do forum filmu Transformers: Zemsta upadłych

TF2 - Fanedit

użytkownik usunięty

TF2 to film, któremu zdecydowanie przyda się fanedit (wersja przerobiona domowymi sposobami), oglądając film po raz drugi zastanawiałem się co by warto było wyciąć i co wyciąć się da. Jak tylko kupię DVD wezmę to na warsztat i zrobię sobie włąsną wersję skróconą o jakieś 15-20 minut. Pod nóż pójdą min:

- scena z najaraną mamuśką Sama
- część scen z Leo, w tym zwłaszcza scena kiblowa
- kopulujące psy
- część wygłupów bliźniaków
- częśc tekstów Jetfire'a
- Wheelie kopulujący z nogą Mikaeli
- scena na rogatce granicznej z karzełkiem
- część ujęc pokazujących wszelkie możliwe typy uzbrojenia US army, ewidentnie będące materiałem archiwalnym
- jaja devastatora
- oraz być może scena w której Mudflap wyskakuje z głowy Devastatora i następująca po tym walka bliźniaków z conem.
- i inne bzdety

Wyciąłbym też chętnie Alice, ale nie da sie tego zrobic bo ma swój istotny udział w rozkręcaniu fabuły, może przynajmniej uda się ją trochę przyciąć.

ocenił(a) film na 2

"jaja devastatora"
Hmmm chodzi o przyrodzenie męskie?

użytkownik usunięty
aronn

Hmmm, widziałeś film?

ocenił(a) film na 2

Z małym ubolewaniem niestety nie.

ocenił(a) film na 10
aronn

Nie mam więcej pytań...

ocenił(a) film na 1
aronn

Gieferg po tych cięciach, to chyba same napisy zostaną ...

cojones devastatora? mówisz serio?

użytkownik usunięty
mieszkoxxx

Serio.

Docelowy czas trwania fuilmu - ok. 110-115 minut.

Niestety ten przypadek jest dośc ciężki, całkowite wyleczenie nie wchodzi w grę, niemniej jednak można nieco poprawić sytuację pacjenta by był bardziej znośny dla otoczenia ;)

ocenił(a) film na 1

Gieferg to weź idź za ciosem, i zrób od razu cięcia na jedyneczce ;) ... potem zrobisz 1+2=3 voila :D

ocenił(a) film na 1
mieszkoxxx

haha, ty a ja ciekawy jestem jednego, ... bo czytałem kiedyś na FW ze Fox dostała role, za umycie Cara Baya, który ją podobno nakręcił ... ciekawy jestem czy ją bzyknął? >:)

jak myślicie?

ocenił(a) film na 4

Wydaje mi się że z tego materiału można odzyskać ok 90 min filmu który dałoby się oglądać bez zażenowania.A swoją drogą pomysł intrygujący,chętnie bym się dowiedział jak to technicznie wykonać.

ocenił(a) film na 1
hellboyjr

hellboyjr wrzucasz film w windows movie maker, który masz w każdym windowsie w narzędziach, i jedziesz scena za sceną ;) ... mozna wiesz własne efekty dodac, bo te coś kiepsko podobno na tle fabuły wypadły.

użytkownik usunięty
hellboyjr

Wrzucasz do edytora video (ja korzystam z Womble Mpeg Video Wizard) i tniesz co ci nie pasuje, potem to eksportujesz, ewentualnie robisz sobie nowe menu, albo wstawiasz to w starą strukturę DVD i zrobione problem tylko z napisami, bo trezba sobie je samemu wtedy zrobić). Problemy się pojawiaja w scenach gdzie w tle jest muzyka i trzeba kombinować jak to zrobic, żeby cięcia dźwięku nie były zauważalne.

Polecam tę stronę:

www.fanedit.org (tylko w tej hwili jakoś nie działa, a jeszcze wczoraj tam zaglądałem)

Znajdziecie tam całą masę informacjo o już istniejących faneditach. Pierwsze Transformers się też takowego doczekało, zostało skrócone o 11 minut.

ocenił(a) film na 10

Zależy dla jakiego otoczenia:) Każdy ma swoje zdanie ale dla mnie
przerabianie filmu to lekka kastracja:) Chyba że to Die Hard 4.0 i te gadki
Willisa w BMW:P

użytkownik usunięty
Dorikin

Die Hard 4.0 widziałem fanedit w którym wycięto całą durną scenę z samolotem tak, że nawet nie widać że czegoś tam brakuje i jakbyś nie wiedział, że ta scena tam była to byś sie nie kapnął, że ktoś przy tym majstrował.

użytkownik usunięty
Dorikin

"przerabianie filmu to lekka kastracja:) "


A jeśli zamiast odejmować się dodaje? Np wycięte sceny z dodatków na DVD? Oglądałem taki fanedit Blade Runnera, Titanica (225 minut) i kilku innych filmów, a sam zmajstrowałem taką wersję Głupiergo i głupszego (127 minut).

ocenił(a) film na 2

Czyli jednak sie rozmnażają.Mechaniczne zwody....pewnie w trzeciej części sie doczekamy.

ocenił(a) film na 6

Może ja jestem ślepy albo nie uważałem, ale w którym momencie było widać jaja devastatora?

ocenił(a) film na 10
jreddevilo

Jesteś ślepy. Jak Simmons rozmawia przez radio z kapitanem lotniskowca
mówi:
- Jestem dokładnie... Pod moszną wroga

ocenił(a) film na 2
Dorikin

Ciekawy pomysł.
Podobnie już raz zrobiono z innych "filmem" (tfu tfu) Baya - "Pearl Harbor". Wyciąto między innymi wątek miłosny i o ile dobrze pamiętam (a nie pamietam tego dobrze, niestety) dodano kilka ujęć wyciętych z "Tora Tora Tora" (chociaż mogę się mylić, bo wiele scen z "Pearl Harbor" zostało nakręconych na podstawie tych z "Tora Tora Tora", na przykład czarnoskóry marynarz przy działku przeciwlotniczym albo myśliwce niszczone podczas startu). Film tylko na tym zyskał. Z Transformers 2 może być podobnie, bo - ustalmy - gorzej i tak już być nie może.

ocenił(a) film na 1
JaszczurXP

Gieferg, mam pytanko :

pisałeś kiedyś ze jeżeli film nie zarobi, dwa razy więcej kasy, niż kosztowało jego wyprodukowanie w samych USA to że wytwórnia wtedy jest w plecy, i na bank nie dorobi kontynuacji.

całkiem przypadkiem zobaczyłem na box office pod transformers 2, i co ujrzały moje oczy:

Transformers: Zemsta upadłych w USA zarobiła $339,23 przy budrzecie $200, do połowy jeszcze daleko, i biorąc pod uwage ze już każdy obywatel USA widział go dwa razy w kinie, zakładam ze conajwyżej dotoczy się do 350$ co nie będzie na szczęście połową. Czy mam rozumiec, ze nie powstanie kolejna częśc? czy mam się już cieszyc? :)

użytkownik usunięty
mieszkoxxx

Pisałem że jeśli nie zarobi 2x budżet WORLDWIDE, a nie w USA.

Akurat Transformers ma już na końcie blisko 700 milionów, zwrócił się już dawno, jest najlepiej zarabiającym filmem w tym roku i sequel jest pewny.

I do jakiej "połowy" daleko bo nie roumiem?

użytkownik usunięty

Aktualnei film Baya ma 16 miejsce wśród najlepiej zarabiających filmów w USA i 31 na świecie, a już wkrótce będzie wyżej.

ocenił(a) film na 3

Najlepiej jest pozostac na zwiastunie, tak jak ja:)

ocenił(a) film na 3

Że film zarobia miliony to nie jest powód zeby go oglądac

użytkownik usunięty
Dude_

Ale jest to powód żeby zrobić sequel który również zarobi miliony.

ocenił(a) film na 1

tylko kto na ten sequel pojdzie, skoro ta cześc, takie oburzenie wśród fanów wywołała?

Gieferg, a dałbym se ucho odbciąc ze gadaliśmy o samych stanach, zresztą sam pisałeś ze dystrybucja na rynek europejski, to je przede wszystkim zarobek dla kin, nie dla producentów, także skoro film nie przekroczył progu dwukrotnego zarobku co do kasy wyłożonej na produkcje 200 baniek, to wytwórni z tego co pisałeś nie opłaca się robic sequela. Mimo ze na świecie ma juz 700$ kogo to obchodzi, ... obraz stracił szacunek w oczach fanów, którzy najbardziej nabijają kasy. Sądzisz ze trójka była by mórowanym faworytem, do zgarnięcia jeszcze większej póli kasy?

wg mnie to juz koniec Transformers wg Baya, on sam już zmęczony zrobił by jakiś mniejszy normalniejszy film najlepiej 2012 o końcu świata :D ... bo jego konkurent od rozwałki Emmerich właśnie taki kręci, i teraz kto kogo przebije? po trailerze Emmericha, widac ze się nie patyczkuje, z grubej rury jedzie bazylike św Piotra jak kubek musztardy :D .. Bay przy nim to uczniak, Emmerich rozwala w tym filmie chyba każdy zabytek na każdym kontynęcie, i chyba nic nie zostawi dla swojego kolegi po fachu :>

ciekawe co na to Bay? z tego co czytałem to jego scenaiusz, ha ... jak na każdy temat bardzo bogaty ;)

ocenił(a) film na 1
mieszkoxxx

edit - Gieferg zobacz sobie trailer, ten facet też lubi rozwalac ale w przeciwieństwie do Baya, ten zabija cywili :)

http://www.youtube.com/watch?v=Hz86TsGx3fc&feature=fvst

p.s Ci amerykanie to se wykrakają ten koniec >:)


ocenił(a) film na 2
mieszkoxxx

Efekty specjalne na tym zwiastunie (a zwłaszcza fenomenalnie zrobiona scena wywrócenia lotniskowca) robią piorunujące wrażenie! 10 razy lepsze niż w Transformers 2! Wie ktoś może jakie studio tworzy efekty specjalne do tego filmu? Po charakterystycznym stylu animacji zgaduje że ILM, ale tak naprawdę nie wiem.
Te krótkie ujęcia z lotniskowcem wygląda niesamowicie, i podobna scena z zatopieniem lotniskowca w TF2 jest przy niej malutka i słabiutka.

W każdym razie - Transformersy niech podkulą ogonki i potulnie schowają się do budy ;)

JaszczurXP

"Te krótkie ujęcia z lotniskowcem wygląda niesamowicie, i podobna scena z zatopieniem lotniskowca w TF2 jest przy niej malutka i słabiutka."

to zupełnie inne sceny zatopienia, przyczyna jest różna, i tu i tu wyglądają świetnie...

"Wie ktoś może jakie studio tworzy efekty specjalne do tego filmu?"/

Firmy od efektów specjalnych filmu "2012":

Animal Makers (animatronic creatures)
Crazy Horse Effects (visual effects)
Digital Domain
Evil Eye Pictures (visual effects)
Factory VFX (visual effects)
Gradient Effects (visual effects)
Hydraulx
Pixomondo (previsualization)
Pixomondo (visual effects)
Post Office Visual FX
Proof (previsualization)
RotoFactory (additional visual effects)
ScanlineVFX
Uncharted Territory (visual effects)

użytkownik usunięty
mieszkoxxx

"Gieferg, a dałbym se ucho odbciąc ze gadaliśmy o samych stanach"

NIE GADAŁEM o samych Stanach bo to byłyby BZDURY i większośc filmów byłaby klapami.

"zresztą sam pisałeś ze dystrybucja na rynek europejski, to je przede wszystkim zarobek dla kin, nie dla producentów"

Nie przekręcaj tego co pisałem. Pisałem że w USA mają około 50% a z reszty świata trochę mneij (co będzie oznaczać pewnie 40-45%)

"obraz stracił szacunek w oczach fanów, którzy najbardziej nabijają kasy"

Bzdury. Fani TF to tylko ułamek widowni, a brak szacunku z ich strony akurat niewiele zmieni.

"Sądzisz ze trójka była by mórowanym faworytem, do zgarnięcia jeszcze większej póli kasy?"

Najprawdopodobniej.

A co do Emmericha, cóż, nie znam ani jednego filmu tego reżysera, który z czystym sumieniem nazwałbym dobrym.

użytkownik usunięty

A trailer 2012 widziałem już w kinie przed Transformers. Może się wybiorę jak nie będę miał nic lepszego do roboty, ale szczerze mówiąc mnie nie zachwycił.

ocenił(a) film na 7

Gieferg mam pytanie od Ciebie ;] Chcesz kontynuacji ? Jeśli tak to reżyserii Bay'a czy innego reżysera ? ;]

ocenił(a) film na 3
RhineHorn

Ja chce

ocenił(a) film na 7
Dude_

to już wiemy Dudeee

RhineHorn

ja chciałbym aby "Transformers 3" zrobił Michael Bay; jego filmy posiadają wiele charakterystycznych elementów, m.in. zdjęcia i montaż... jedynka i dwójka stanowią dla mnie całość i inny reżyser mógłby zrobić coś zupełnie innego - a tego bym nie chciał, choć kto wie czy nie spodobałby mi się, ale ryzykować bym nie chciał^^

ocenił(a) film na 3
Mauricio_Esposito

Jego charkterystyczny element to NIEPORADNOSC :)

Dude_

Dudeee/
... a Twoje charakterystyczne elementy to PODŁOŚĆ i ZAWIŚĆ.

użytkownik usunięty
RhineHorn

Kontynuacja - TAK
Bay - NIE

ocenił(a) film na 2

I tymi słowami(literami)powinniśmy zakończyć.

ocenił(a) film na 7

Ja jak najbardziej jestem za kontynuacją... jeśli zmiana reżysera będzie dobrym ruchem to jak najbardziej ;] tylko boje się, że gdy w swoje ręce weźmie ten film ktoś inny klimat filmu może się zmienić, a to akurat będzie dla mnie minusem. Jeśli będzie nowy reżyser, który zajmie się głównie blaszakami i zachowa klimat to jestem za. ;]

ocenił(a) film na 1
RhineHorn


"A co do Emmericha, cóż, nie znam ani jednego filmu tego reżysera, który z czystym sumieniem nazwałbym dobrym. "

dawno dawno temu, gdy nikomu nie śniło się ze można zrobic film sf o cywilizacji egipskiej, pewiem niemiecki pan, który w USA zadebiutował prawie najlepszym filmem z JCVD i jego odiweczną zmorą DL, nakręcił film taki, ze w tamtych czasach a było to dawno, efekty specjalne nawet dzisaij urywają nos :) ... i jest tam transformacja, są tam sceny akcji, jest świetna historyjka, jednym słowem - no dało się ;)

ehhh ... nie wiem czy film, dostał miano kultowego, ale wiem ze była to świetna produkcja, na bazie której powstał serial :D

o jakim filmie mówie, kto wie?

ocenił(a) film na 2
mieszkoxxx

Stargate.Jaka nagroda będzie?

ocenił(a) film na 1
aronn

Megan Fox umyje twój samochód :D

ocenił(a) film na 2
mieszkoxxx

To brzmi jak sen,juz sie nie mogę doczekać.

ocenił(a) film na 4
aronn

Moon 44,Universal Soldier,Stargate - te filmy Emmericha zrobione na poważnie były moim zdaniem dobre.

użytkownik usunięty
mieszkoxxx

Uniwersalny żołnierz to dla mnie średnio-kiepski film. Jak wróciłem do niego po latach to myślałem że usnę podczas seansu, nawet pomimo całej sympatii do Dolpha Lundgrena.

ocenił(a) film na 2

A dla mnie "Uniwersalny Żołnierz" Emmeraicha był tragiczny, podobnie jak "10.000 BC". "Pojutrze" było słabe, "Dzień NIepodległości" przeciętny. Natomiast jego "Gwiezdne Wrota" bardzo lubię i uważam je za naprawdę fajny film sci-fi.
Co nie zmienia faktu, że Emmeraich jest reżyserem słabym, choć i tak lepszym od Baya.

ocenił(a) film na 1

Giegerg, bo to kino akcji klasy b, ale zauważ ze sam pomysł ożywienia chłopców z wietnamu ala frankenstein, i ta czołówka filmu, nazwiska pojawiające się na pakowaniu ciał w worki to takie zajawkowe dosyc :D

w tym samym czasie, byłem na Nagim Instynkcie (ciężko było wejśc dzieciakowi, ale udało się :) na T2, na Ściganym, na Zabójczej Broni 3, na Alien 3, na Robinie Książe Złodzieji, na na Krawędzi, na czymś tam jeszcze .. na Johnym Mnemonicu z Dolphem jako jezusem, i z Keanu w takiej przymiarce do Matrixa ;) ... na Fali, itd itd ... to były czasy, i nagle Emmerich, robi widowisko, ze wszystkim czapki z głów spadają, efekttych do dzisaij robią wrażenie, wielkie kudłate Bizony, czy któryś ze strażników w tej egipskiej masce Anubisa ... sama fabuła świetna muzyka, Kurt z muskułami i Spider, obydwoje w formie, bardzo dobra muzyka troszkę w stylu Johnna Wiliamsa, ale insza :D ... to były czasy, to były filmy.


także Emmerich, to taki prekursor Baya, kurde znalazłem na youtubie motyw przewodni z Stargate, film zaczyna się napisem Mario Kassar presents, jeżeli coś to wam mówi ;)

ocenił(a) film na 4
mieszkoxxx

Mario Kassar to chyba św. pamięci Carolco.Universal Soldier tragiczny?! Ale dlaczego? To był przecież typowy dla tamtych lat,widowiskowy,męski i cholernie brutalny film akcji. I z zupełnie dobrym pomysłem.Nikomu wtedy nie przychodziło do głowy aby cenzurować takie filmy pod małolatów ani ładować głupich dowcipów w co drugiej scenie.

ocenił(a) film na 2
hellboyjr

Zdaję sobie z tego sprawę ;) Ale po prostu film wydał mi się raczej słaby. Dlaczego? Po prostu... sam nie wiem :) Takie jest moje zdanie na ten temat, choć słowa "tragiczny" użyłem trochę na wyrost. Tragiczny, to jest film Baya na którego forum właśnie rozprawiamy ;)
A Uniwersalny Żołnierz jest - moim zdaniem oczywiscie - raczej słaby, choć obejrzałem go bez bólu i nawet z przyjemnością. Mój system oceniania filmów nawet mnie samego zadziwia ;)

użytkownik usunięty

W fanedicie znają się także rozszerzone sceny z IMAXa oraz dwa krótkie fragmenty obecne tylko w zwiastunach i spotach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones