PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469370}
6,5 12 978
ocen
6,5 10 1 12978
6,5 20
ocen krytyków
The Limits of Control
powrót do forum filmu The Limits of Control

Nie tym razem.

ocenił(a) film na 5

Filmy Jarmouscha takie jak np. Noc Na Ziemi, Broken Flowers czy Truposz można określić mianem klasyki. Dlatego też czekałem z utęsknieniem na jego nowy film, no i się doczekałem...

Recenzja w O FILMIE wspomina o gwiazdorskiej obsadzie. No cóż, ona jest, ale to zaledwie epizody. Kto czeka na popis Billa Murraya czy Tildy Swinton, ten raczej się zawiedzie. Można by rzec, że jedynym aktorem w tym filmie jest Isaach De Bankole, który przez nieomal cały czas gra jedną miną :)

Dialogi, tak charakterystyczne dla Jarmouscha stanowią w tym filmie ledwie dodatek i to nie najwyższej klasy. "Jedyny" aktor mówi niewiele. Żartu kojarzonego choćby z filmem Noc Na Ziemi prawie tu nie ma. Niestety fabuła jako całość też delikatnie rzecz biorąc nie powala. Niby jest jakieś z pewnością zamierzone "buddyjskie" (Jarmousch praktykuje zen) tło widoczne w kilku elementach, a droga, którą podąża bohater wiedzie do swego rodzaju wyzwolenia... niestety wypada to dość pretensjonalnie.

Tak więc co jest w "Limits of Control" wartego uwagi? Pewnie zdjęcia, reżyseria i muzyka. Ale nawet i one nie sprawiają, że film ten będzie godny polecenia. Niskie noty - jak na Jarmouscha - w portalu Filmweb i IMbD właściwie odzwierciedlają wartość tego obrazu.

ocenił(a) film na 5
Fabian_Kalety

Jarmuscha gwoli ścisłości :) Nie wiem skąd się to "o" wzięło. Chyba jak pisałem u to naciskałem na raz "m" i "o" a powinno być "mu" - jeden z najlepszych koanów zen swoją drogą. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones