PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181219}

Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning
6,1 35 212
ocen
6,1 10 1 35212
5,4 7
ocen krytyków
Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek
powrót do forum filmu Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek

9/10

ocenił(a) film na 9

Początek przedstawia wydarzenia, jakie miały miejsce kilka lat przed akcją Teksańskiej ... z 2003 roku. Tutaj dowiadujemy się skąd wzięły się niektóre rzeczy w starszej części - plus za dobre nawiązania. Co szybko daje się zauważyć to zdecydowanie, ale to zdecydowanie większa brutalność, więcej krwi niż w poprzedniku. Wydaje mi się, że jednak kilka takich scen za dużo. Większe znaczenie ma tutaj postać Szeryfa, zaś tzw. "Leatherman" jest przywoływany tylko do "zadań specjalnych". Plus należy się także za muzykę i klimat, choć ten nie jest już tak dobry jak w starszej części. Ogólnie film jest mocny, chory. Szkoda tylko, że znowu taki schematyczny, nie zaskakuje. Moja ocena: 9/10.

Shady_Yo

zgodzę się z Tobą ale czy był aż tak schematyczny? Szczerze, to myślałem że Chrissie jednak ucieknie a tu jednak zaskoczenie i brak happy endu w stylu amerykańskiego kina. Także elementy zaskoczenia bywały ;) Film ogólnie świetny, klasa sama w sobie :)

użytkownik usunięty
Misiek_007

Misiek, Chrissie nie mogła uciec, bo to był prequel, a jak ktokolwiek by przeżył to rodzina Hewittów nie mogłaby zabijać w tym samym miejscu w wersji z 2003 roku, a z tego względu, że Chrissie na pewno by ich zakapowała do władz. Dlatego zakończenie było łatwo przewidzieć. Nie zgadzam się, że film był krwawy i chory, bo akurat rzezi było tutaj jak na lekarstwo. Ale ogólnie był całkiem w porzo, przynajmniej mnie nie zawiódł:)

ocenił(a) film na 8

no ja myslalem jak misiek bo przyznam ,ze nie porownalem przed filmem obsad czy ta sama typiara to jest ale pamietalem ,ze brunetka przezyla i znow tam zabrala ja grupka mlodziezy wiec myslalem ,ze to ona ale jednak ``przyjemne`` zakonczenie

ocenił(a) film na 10
Mayurii

Ten Film to Mistrzostwo świata :)) jak do tej pory nie widziałem lepszego Horroru, film Wymiata bez dwóch zdań tak samo jak wcześniejsza odsłona z 2003 roku :]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones