PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114454}
7,6 12 594
oceny
7,6 10 1 12594
7,6 19
ocen krytyków
Takiego pięknego syna urodziłam
powrót do forum filmu Takiego pięknego syna urodziłam

... czyli to, co niegdyś wyraził ostrymi słowami Kukiz w kawałku "Rodzina słowem silna".
Film brutalnie prawdziwy, choć sam montaż zdradza wybiórczość tego dokumentu: myślę, że było w tym sporo prowokacji ze strony p. Marcina, ale jednocześnie mam wrażenie, że wcale nie musiała być wielka, bo widać, że w pretensjach rodziców jest sporo frustracji, które wyłaziły na jaw i bez podbechtywania. Sam pomysł na film zapewne zrodził się na wskutek tego rozgoryczenia i jest on (film) z jednej strony dokumentem ukazującym pewien aspekt naszej szarej rzeczywistości, z drugiej zaś zapewne spełnił rolę swoistego katalizatora dla psychiki twórcy.

Padają zarzuty, że syn "sprzedał się", zdradził swych rodzicieli, wywlekając rodzinne bagno na widok publiczny. Myślę, że to jest "cena", jaką twórca musi zapłacić za prawdę, którą dokument ma za zadanie pokazać i - jak się okazuje - niewiele ma ona wspólnego z obiegowym obrazem przeciętnej, polskiej rodziny.

P.S.
Kto jeszcze nie widział, to proszę bardzo: http://www.youtube.com/watch?v=Ps1BzCeJl7Y

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones