PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=430851}

Tajne przez poufne

Burn After Reading
6,5 97 216
ocen
6,5 10 1 97216
6,7 35
ocen krytyków
Tajne przez poufne
powrót do forum filmu Tajne przez poufne

10/10 Mój ulubiony film z Malkovitchem:) Polecam What the f*** is this? F*** you Peck, you f****** mormon.. kocham ten film, te teksty i fajne morderstwo w szafie:) fajna scena z Pitem i Clooneyem. Cały film rewelacyjny, specyficzny - jak cały Malkovich:) Arcydzieło! Polecam

ocenił(a) film na 9
jober19

Nie rozumiem czemu ma tylko 6,5 bo jest naprawdę świetny uśmiałem się jak nigdy:D

ocenił(a) film na 9
niebonie

A ja rozumiem. To jest ten typ filmu że albo zatrybiłeś ten rodzaj humoru, jak ktoś napisał w recenzji 'ciężka groteska', albo niezatrybiłeś. Widać większość ma inne poczucie humoru niż twórcy. Ten film albo kochasz albo nienawidzisz.
Ja uśmiałem się na tym filmie jak nigdy.

mercator_l

Ja też boki rwałem. Może to nie kwestia humoru, a dystansu. Te różne historie fakt faktem nie dla wszystkich muszą być zabawne ( a przede wszystkim dla bohaterów tego filmu) ale dla widza to możliwość bezkonsekwencyjnego śmiania się z utrapień innych ludzi. Myślę, że humor właśnie na tym jest oparty w tym filmie - jeśli jedziesz z kumplem rowerem i kumpel za mocno przyhamuje przednim hamulcem i przeleci przez kierownice to:
a) sprawdzasz czy nic mu nie jest a później śmiejesz się do rozpuchu
b) na maksa jesteś sparaliżowany, nie wiesz co robić i robisz się poważny

Jeśli jesteś b) to film ten nie będzie Cie bawił, ale jak a) to można dostać zakwasów na brzuchu. Film rewelacyjny, gra aktorska przednia, bohaterzy niesamowici. Różne światy i różne pogmatwane historie wzajemnie się przeplatające, nie przewidywalne zwroty akcji, kuriozalna śmierć super aktora (B.P.) - również niecodzienne i nieprzewidywalne.. W sumie można by pisać o tym filmie książki. Trzeba zobaczyć. Na koniec dodam że do tego filmu chętnie wraca się by zobaczyć jeszcze raz - to też niewątpliwy plus.

ocenił(a) film na 10
jober19

Zgadzam się w stu procentach. Film może być przezabawny. Trzeba tylko dodać jeszcze jedno kryterium - inteligencja. Nie zapominajmy, że tak specyficzne poczucie humoru jak Coeni czy choćby Monty Python, to dla większości zwykła strata czasu.

ocenił(a) film na 8
Minakel

No nie porównywałbym poczucia humoru Coenów do twórczości MP - mnie to pierwsze bawi natomiast MP jest nieco żenujący

ocenił(a) film na 8
mercator_l

Człowiek, który gapił się na kozy - taki sam odbiór społeczny. Dla mnie bomba.

voyano_wrecemocny

Dokładnie:) świetne kino, ja chcę więcej takich filmów !!!

mercator_l

Racja. Ten film albo cię bawi albo denerwuje, ale nie można powiedzieć że jest nijaki. To jest jedna z cech arcydzieła właśnie.
Dziewięć czy dziesięć...

ocenił(a) film na 8
niebonie

Obejrzałem go nie dawno bo jakoś nigdy nie miałem do niego przekonania.
Film jest świetny,znakomity,wspaniały choć nie zdecydowanie dla każdego.Jest to specyficzny rodzaj kina,ni to komedia,kryminał wszystko trzeba traktować z przymrużeniem oka.

ocenił(a) film na 10
jober19

Kiedy jestem wkurzony to często -odruchowo i impulsywnie- krzyczę "F*** YOU PECK!"
Uwielbiam tę scene z "I have a drinking problem !? Next to you we all have a drinking problems!" Genialny humor przez cały film. Sam nie wiem kto lepiej zagrał : Pitt czy Malkovich ? Masterpiece :D

ocenił(a) film na 7
John_dro

Pitt czy Malkovich ? A Clooney ? On jest w tym filmie bezbłędny. Film jest kapitalny, do wielokrotnego użytku, a z każdym kolejnym razem tylko lepszy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones