PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=116327}

Tajemnica Brokeback Mountain

Brokeback Mountain
7,4 194 568
ocen
7,4 10 1 194568
7,7 36
ocen krytyków
Tajemnica Brokeback Mountain
powrót do forum filmu Tajemnica Brokeback Mountain

Pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się tak długo i tak mocno płakać na filmie, a później obejrzeć go jeszcze 5 razy w ciągu jednego tygodnia. Tak w zasadzie to nie potrafi się ode mnie "odczepić". Opowiadanie również mam już za sobą.
Według mnie tematem głównym tutaj jest społeczeństwo i homofobia, oraz jak niszczy życie osobom o innej orientacji i ich rodzinom. Mimo spojrzenia na produkcję ze strony typowo kulturowej i społecznej, nie da się nie wczuć w dramat tej miłości. Uczucie między nimi jest "czyste", naturalne i namiętne, również niestety tragiczne i "zakazane". Aktorzy Heath i Jake rewelacyjnie się spisali, nigdzie wcześniej nie widziałam takiej pasji między kochankami, nigdy. Historia takie jak choćby Titanic to przy Brokeback Mountain bajka dla dzieci. Dla mnie ładunek emocjonalny jest ogromny, problemy bohaterów, strach przed ujawnieniem, to wszystko trafia bardzo głęboko i pozostawia ślad. Człowiek zaczyna rozważać, zaczyna chcieć żyć. Końcówka, gdy Ennis znajduje swoją koszulę, gdy decyduje, że w końcu przestanie poświęcać wszystkich bliskich - poruszające na wskroś.
Nie wiem, kiedy będę w stanie pozbierać się po obejrzeniu i przeczytaniu tego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones