PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1417}

Tańcząc w ciemnościach

Dancer in the Dark
7,8 59 507
ocen
7,8 10 1 59507
7,4 31
ocen krytyków
Tańcząc w ciemnościach
powrót do forum filmu Tańcząc w ciemnościach

Zmiana opinii o 180 stopni. Kilka lat temu ten film byl dal mnie rewelacyjny obecnie to całkiem inna historia. Von tier stracił to cos, widać to w "Tancz.." ,częściowo w "Dogvile" chociaż ten film trzyma poziom ale juz "Manderley" irytował mnie do bolu. Chyba von tierowi poprzewracało sie pod kopula. wcześniej gdy kręcił filmy w europie o europie były świetne albo przynajmniej b.dobre odkąd przezucil sie na temat USA efekty są opłakane.
Weźmy chociaż to ze nigdy w tym kraju nie był. dostał chyba jakiejs maniakalnej schizy i wypowiedział swoja wlasna krucjatę przeciw mocarstwu zła. "Taczac w ciemnosciach" to po prostu zbyt płytkie objeżdżanie stanów a przy tym denne moralizatorstwo. Całość wogóle nie trzyma sie kupy. Film jest dobry do pewnej części. mianowicie puki przedstawiani są bohaterowie i następuje wstęp do filmu po czym strasznie siada.

Jednak musze na koniec napisać jedno trzeba ten film obejrzeć!!
dla scen w których Bjork zaczyna swój śpiew i taniec. Wielbię tam mala kobietkę z malej wysepki. Jej gra aktorska jest nietypowa i w tej swojej nietypowości fantastyczna (jak i jej muzyka w filmie). Aktor grający w rytm swojej muzyki na pewno odczuwa wiele emocji i daje im upust w grze co widać na ekranie. Wstawki z tańcem i muzyką są po prostu rewelacyjne.

4/10 - ale za poszczególne momenty z bjiork podnoszę do 7/10

ocenił(a) film na 10
Setarkos

Witam ponownie.

Nie ma co się złościć na pana Larsa, że nie kręcił w USA, wszak Reżyser sprostował, że swoją "wizję ameryki" chciał oprzeć jedynie na amerykańskich filmach. Wypada to wiedzieć, kiedy zabiera się za krytykę tegoż obrazu. Poza tym facet głównie zwraca uwagę na oczywistą niekonsekwencję w systemie amerykańskim, a mianowicie - USA to niby szalenie bogobojny naród, a mimo to stosuje się tam karę śmierci. Moim zdaniem to daje do myślenia, niezależnie od tego czy jest się abolicjonistą czy nie. Co do reszty natomiast, to jestem w stanie się zgodzić. Film jest najlepszy na początku, (przynajmniej jak się go ogląda już drugi raz, bo pierwszy seans wspominam wręcz fantastycznie) a później już się jedynie czeka od piosenki do piosenki, choć sama końcówka znów, jak dla mnie, świetna i warta wysiedzenia przez ekranem. Koniec końców, "Dancer..." to jednak po prostu klasyczny dramat, ujęty w dość niekonwencjonalnym stylu (generalnie pomieszanie dogmy z musicalem), z jednej strony banalny, a z drugiej naświetlający bardzo szeroką gamę ludzkich, naturalnych odruchów. Innymi słowy, historia pozbawiona szczegółu, jednakże posiadająca pełnokrwiste postaci. Cały film to przecież małżeństwo konwenansu z awangardą, może więc co niektórych zmieszać, ale to przecież specjalność von Triera - wywoływanie zmieszania.

PS Podzielam uwielbienie tej małej kobietki z małej wysepki ;-) Prawda jest taka, że film obejrzałem głównie dla niej, i moja ocena, patrząc przez pryzmat mojej chorej miłości do tej laski, jest cholernie subiektywna. Gdyby nie ona, film prawdopodobnie był by kolejnym "dziełem" na miarę wspomnianego "Manderlay". Tak myślę.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
rafau

bez biednej bjork ( z której tier wycisnol wszystkie soki film byliby bardzo slaby )

nie zgodzisz sie ? :) jak na von tiera rzecz jasna

nie ma co porównywać do banalnych filmików amerykańskich czy jakiś innych badziewi bo przy nich wszystko wygląda na genialne

ocenił(a) film na 7
Setarkos

A ja, drogi Sokratesie, napiszę, że jestem kilka minut po seansie i ten film odebrałem jako jeden z najwybitniejszych jakie do tej pory widziałem!

ocenił(a) film na 7
KYRTAPS

o.O

prawię nie wierzę własnym oczom ;]

nietrzeźwiuteńki byłeś ?

chociaż muszę przyznać ze mialem bardzo dobre warzenie po pierwszym seansie ale po drugim to już całkiem inna historia

idę poszukać twojej wypowiedzi na temat tego filmiku bo pewnie coś napisałeś jak to ty :)

ocenił(a) film na 7
Setarkos

nic nie napisałeś :(

.............za krótki .........................

ocenił(a) film na 7
Setarkos

Byłem trzeźwy i przygnieciony geniuszem tak, że nie byłem w stanie nic napisać ;D

ocenił(a) film na 7
KYRTAPS

:D to nieźle obyś miał więcej takich odczuć ;]

pzdr

ocenił(a) film na 7
Setarkos

to się zdarza raz na pół roku, dlatego jestem zachwycony
świeto po prostu

:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones