PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33295}

Szkoła uczuć

A Walk to Remember
7,5 235 125
ocen
7,5 10 1 235125
4,2 13
ocen krytyków
Szkoła uczuć
powrót do forum filmu Szkoła uczuć

...po przeczytaniu książki i ponownym obejrzeniu mam ochotę podnieść ocenę do 8/10!

Jednak na szczęście wiem, dlaczego.
Książka jest typową powiastką dla młodzieży, tak napisaną, by wywołać emocje, ale - dobrze
napisaną. Dość szczegółowo poznajemy portret psychologiczny Landona, wiemy, co sprawia,
że zachowuje się tak, a nie inaczej. Jamie jest również bliżej przedstawiona i klarownie
"wyjaśniona", że tak to nazwę. Do tego oboje są tak sympatyczni, że gdy dowiadujemy się o
chorobie Jamie, serce staje.

Ale...
...w filmie w ogóle nie ma tego klimatu. Teraz, gdy już znam książkę i wiem, co w niej było,
oglądając film miałam przed oczami obrazy wykreowane własną wyobraźnią. Sama nigdy bym
nie wywnioskowała z samego tylko filmu, dlaczego ta miłość się między nimi zrodziła, to po
prostu nie jest w filmie ukazane. Już pomijając fakt, że szkoda, iż akcja została przeniesiona do
czasów współczesnych, przedstawienie jest jakieś marne, a nie to napisane przez ojca Jamie,
a Landon nie pomaga jej zbierać puszek, nie jedzie z nią do sierocińca... Już pomijając to,
wszystko dzieje się za szybko, mamy wrażenie, że zgubiliśmy moment przejściowy, w którym
Landon od oschłego jeszcze przechodzi do zakochanego na zabój. Można by ten film wydłużyć
chociaż o pół godziny, wg mnie to już byłoby dużo.

Jedyne, co ratowało film, to...
...gra aktorska, Mandy Moore świetnie oddała Jamie. Shane West co prawda odbiegł trochę od
pierwowzoru książkowego, ale też dał radę. Inne postacie - również świetnie.

Podsumowując:
Keep calm and read "A Walk to Remember" ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones