PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=692649}

Sygnał

The Signal
5,9 17 917
ocen
5,9 10 1 17917
Sygnał
powrót do forum filmu Sygnał

rzadko daję filmom 5. Na ogół staram się nie komentować filmów,a prrzynajmniej nie doszukiwać sie w nim "nieprrawidłowości" bo na każde zdanie można znaleźć kontrargument.
Ktoś pisał, że bez sensu bo kosmita..czerwona walizka , pistolet :) Tto nie mógl mu z "lasera pzypieprzyć" ;). Wydaje mi się że raczej nie bo widz sprytny jest i od razu połapałby się w całej sprawie, a tak "ciągnie się" element niepewności do końca. To dotyczy wielu wątków w tym filmie i innych. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się takiego zakończenia, które przypomniało mi jeden z odcinków popularnego serialu tłumaczonego na polski "Po tamtej stronie", kiedy kosmici odrywają "kawał "ziemi żeby sobie spokojnie na "swoim podwórku" poeksperymentować oczywiście mieszkańcy tego nie wiedzą przynajmniej na początku.
Pomysł z porwaniami jest dosyć oryginalny te jednak są inne i maja w efekcie widza zaskoczyć stąd też wielu reżyserów trochę nie zawsze udolnymi metodami stara się to zakamuflować do końca filmu. Tak też było i w tym przypadku. Dla mnie szczególnie dażniące byłuy sceny w "zwolnionym tempie". Całkowicie chyba niepotrzebne bo generalnie cały film jest w "zwolnionym tempie. Kosmici są tutaj przedstawieni jako tacy "głupi żartownisie"- ot atakują serwery szkolne, drażnia nastolatków, lubią strzelać z pistoletów w głowy staruszkom. Kiedy dopadają ludzi pzrerabiaja je na POPEYE'a albo inne cudo
Szczerze mówiąc nie doszukiwałem się tam głębszego sensu. Wszystkim miłośnikom takiego kina - znaczy lepszego, polecam serial The outer limits- 7 sezonów po ok 24 odcinki. Wszystkie charajkteryzują sie tym, że koniec jest naprawdę zaskakujący. Na zatoce piratów są:) a napsy w napiprojekcie.

ocenił(a) film na 5
MySlaws

Nie kupujcie bezprzewodowych klawiatur!!! ;) , a przynajmniej "gó..en chińskich". Dłużej edytowałem "zjedzone" litery niż pisałem tekst

MySlaws

"bez sensu bo kosmita..czerwona walizka , pistolet :) Tto nie mógl mu z "lasera pzypieprzyć" ;). Wydaje mi się że raczej nie bo widz sprytny jest i od razu połapałby się w całej sprawie, a tak "ciągnie się" element niepewności do końca."

ale to jest właśnie główny zarzut pod adresem filmu - te wszystkie zachowania kosmitów/robotów, które są pokazane w filmie, a które nie dzieją się na oczach bohatera (zresztą niektóre i na jego oczach) są, w kontekście zakończenia, totalnym nieporozumieniem.
jedynym ich celem jest sztuczne zagmatwanie fabuły, po to żeby na koniec móc widza próbować zaskoczyć, ale wtedy okazują się one pozbawione sensu, a przez to psują cały film i niestety efekt jest miałki.

zresztą już same eksperymenty nie bardzo wiadomo czemu mogłyby służyć, ale powiedzmy okej, my też nie wymagamy od szczurów, aby rozumiały sens naszych eksperymentów na nich.

ocenił(a) film na 5
suszyMie

Zgadzam się całkowiecie tylko mierzy siły reżyera na zamiary stą dałęm 5 bo jestem tego samego zdania. Ideałem jest tworzenie w filmie atomsery o jakiej mówisz. Ale nie wielu reżyserom się to udaje. Podaję tu xelowo przykład serialu The outer Limits gdzie reżyerom się to udało wyśmienicie..no może nie we wszystkichj odcinkach

ocenił(a) film na 5
suszyMie

Jak zauważyłeś wpomniałem już o tym poprzednioże rezyserzy nie zawsze w "najdoskonalszy sposób" kamuflują tych kosmitów aby na końcu oczekiwac od widza, że zrobi"wielkie oczy z zaskoczenia" :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones