PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=652435}
7,6 59 tys. ocen
7,6 10 1 58748
6,8 22 krytyków
Straight Outta Compton
powrót do forum filmu Straight Outta Compton

Zapomnieli odzworować ciuszki ;)

http://www.westcoastpioneers.com/uploads/pics/nwa_panic_zone_ice_cube_easy_e_dr_ dre_arabian_prince_1987_01.jpg

użytkownik usunięty
neo_41

Rycerz, kowboj, rzymianin czy ktokolwiek inny kto mógł się kiedykolwiek pojawić w filmie, większość ludzi wyobraża sobie ich w określony sposób jednak często (prawie zawsze) w filmach (nie mówię o typowych filmach dokumentalnych) ich stroje są inne niż rzeczywiście były dzieje się tak ponieważ scenarzyści chcą przedstawić postaci zachowując jakąś formę czy elementy ale tak by postacie nie wyglądały komicznie czy też dziwnie, w filmie ważne jest to czy widz będzie mógł wejść w skórę bohatera, zrozumieć go. Więc jego wygląd musi być w pewnie sposób estetyczny dla odbiorcy. Pamiętam jak kiedyś oglądałem film o piratach i bardzo chciałem nim zostać. Wydawało mi się że byli wolnymi i szczekliwy ludźmi bo tak ich przedstawiono. Dopiero później dowiedziałem się jaką cenę za to płacili (w szczególności w okresach w których piraci mieszkali na statkach).
Otóź myślę że łatwiej wczuć się w bohatera gdy ten wyglada na szczęśliwego (w jakimś sensie) niż gdy chodzi w szmatach ma przepaloną skórę ale za to nie ma zębów i wygląda jak żywy trup. Trochę maksymalizuję ale podsumowując bohaterowie mają docierać do odbiorcy a wygląd jest sposobem wyrażania siebie stąd wygląda w tym filmie inaczej bo autorzy będą chcieli dotrzeć do ludzi innych niż żyli wtedy. Pewnie wystarczyło by ostatnie zdanie ale co tam :)

" w filmie ważne jest to czy widz będzie mógł wejść w skórę bohatera, zrozumieć go. Więc jego wygląd musi być w pewnie sposób estetyczny dla odbiorcy. "
to brzmi smutnie.

ale to zdj. nie jest częścią słynnego imidżu nwa, zaś to jak w trailerze wyglądali jest.

ocenił(a) film na 9
Lance_Vance

Nie chodzi tu o image, albo przynajmniej nie tylko. Zdjęcie które przysłał neo_41, pochodzi z czasów płyty ,,N.W.A. and The Posse", czyli z lat 80 ubiegłego wieku. Tak się wtedy młodzi, czarni ludzie ubierali. Koszulki NHL siegające do kolan i spodnie baggy ( które sam zresztą noszę) to moda już z lat 90 i to tych późniejszych. Zresztą Czarni przykładowo z Watts ubierali spodnie robocze koloru khaki, koszule flanelowe itd bo były tanie, a nie dlatego żeby ,,gangstersko" wyglądać. Elementem stroju pokazującym, że dany koleś ma hajs, była biżuteria albo pager.

Andeddu

oczywiście; wiem to.
chodziło mi o to, że czapki raidersów, często dominująca czerń etc. stały się stylem nwa.
wątpię, że pokażą też dre w makijażu i błyszczącym garniturze z czasów wcwc.