PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723550}
7,6 173 334
oceny
7,6 10 1 173334
7,5 50
ocen krytyków
Spotlight
powrót do forum filmu Spotlight

a w tym czasem w islamie

użytkownik usunięty

czekam jak ktos odwazny poruszy problem i nakreci film o PEDOFILI w ILSAMIE, pedofilia w kk dotyczy wg mnie mniej niz 5% ksiezy natomiast pedofilia w islamie dotyczy 50% muzulmanow tam tpo przeciez jest norma ze sie gwalci 8 letnie dziewczynki ale o tym cihosza w UE

ocenił(a) film na 4

Jakby ktoś zrobił o czymś takim film to by go całe środowisko filmowe wyklęło. Przecież filmy anty-islamskie są nie poprawne politycznie, te anty-katolickie jak najbardziej. Gdzie tu sens?

użytkownik usunięty
txxy_2

Ja dostane oscara za rok a jak nie oscar to ta nagrode z berlinare :) film bedzie o młodym uchodźcy z Syrii który idzie do raju do Europy i po drodze trafia na różne przeszkody, a to o mało nie utonął gdzieś na morzu, zbudowali mu jakiś mur po drodze, poszczuli psami, kopnęli w tyłek i na koniec wylądował w ośrodku dla uchodźców gdzie nie dali mu jeść. Acha młody uchodzca okazuje sie tez byc gejem i zydem prześladowanym w swoim dzikim kraju.

ocenił(a) film na 9

czyli uwazasz ze pedofilia w KK jest ok bo muzulmanie gwalca dzieci? :P

użytkownik usunięty
urbix

nie ale tak jak pisalem wyzej pedofilia w kk dotyczy maaalutkiej czesci ksiezy a dziel o pedofili w kk bylo juz mnostwo natomiast o pedofili w islamie cichosza

ocenił(a) film na 9

pewnie dlatego ze islam jeszcze nie jest w naszym kregu kulturowym. (jeszcze)

ocenił(a) film na 8

To jest odwieczny tekst, kiedy tylko ktoś krytykuje hierarchię rzymskokaotlicką. Te same zaczepki pojawiają się na forach od razu jak jest artykuł o Nergalu, czy czymkolwiek atakującym tę wiarę. A wyjaśnienie jest proste, w naszym kręgu kulturowym najpotężniejszy jest właśnie ten kościół, to ten kościół ma wpływ na całe spektrum życia społeczno-politycznego, to w tej kulturze religiijnej się wychowaliśmy i ona nas dotyczy. Trudno mieć o to pretensje, że na tym się skupiamy. Nie znaczy to oczywiście, że bym chętnie nie obejrzał filmu obrazującego patologie toczące jakiekolwiek inne religie.

ps. ocenianie filmu na jedną gwiazdkę bo podejmuje akurat tę tematykę jest niepoważne.

użytkownik usunięty
nightknight_2

ale nie sadzisz ze problem jest WYOLBRZYMIANY? jestem przekonany ze aktow pedofili dopuscilo sie naprawde sladowa ilosc ksiezy a przedstawia sie to tak jakby byla to lwia czesc, jezeli naprawdę uważasz ze kazdy ksiadz albo wiekszosc to pedofile to gratuuluje wypranego mozgu przez lewakow. ostanio podano ze wniemczech odnotowano w ostatnich latach niemal 2 milionu przypadkow pedofilii czy uwazasz ze w niemczech sa 2 miliony ksiezy? pedofilami sa wszyscy, rozne grupy zawodowe i sie takiego halo nie robi

ocenił(a) film na 8

Nigdzie czegoś takiego nie napisałem, że większość księży to pedofile. Z resztą film wcale tego nie sugeruje, więc nie wiem skąd te domysły? Sam stawiasz tezę z którą później polemizujesz. W tej sprawie nie chodzi też o to, że jacyś pedofile w ogóle byli (bo wszędzie się zdarzaja, jak piszesz, choć ta instytucja wyjątkowo dużo mówi o moralności), ale o systemowe, świadome i perfidne ich późniejsze ukrywanie. Oglądałeś w ogóle ten film?

I nie uważam, że problem jest wyolbrzymiany. Mało tego, jest wręcz przeciwnie. Te sprawy , które wybuchły w Bostonie, Irlandii, Australii, Holandii itd, to tylko mały ułamek problemu. Tam było potrzebne śledztwo zaangażowanych dziennikarzy (Boston), czy powołanie państwowej komisji (jak w Irlandii), żeby dojść do istoty rzeczy, a ile jest jeszcze państw, gdzie takich kroków nie podjęto? Do tych ostatnich zalicza się też Polska. Problem jest nie tyle wyolbrzymiany, co niedokładnie jeszcze zbadany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones