PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743233}

Spider-Man Uniwersum

Spider-Man: Into the Spider-Verse
8,0 91 458
ocen
8,0 10 1 91458
8,3 46
ocen krytyków
Spider Man Uniwersum
powrót do forum filmu Spider-Man Uniwersum

Widziałem dziś film, i jest to obok Homecoming najlepszy Spider-Man, Niesamowita animacja zdecydowanie się wyróżnia, szczerze to chyba, albo nawet napewno najlepszy film Sony Pictures Animation. Świetna fabuła, łatwa w zrozumieniu nawet dla osób nie kojarzących komiksu Spider-verse, zabawny do tego masa nawiązań, a jednak emocjonalny. Nie wiem jak to Sony zrobiło ale zrobili niesamowitą animację godną Oscara! :) oceny dał bym 9/10 bo jednak w niektórych momentach robi się dość sztampowy, szczególnie przy końcówce.

ocenił(a) film na 9
vangance

Zgadzam się w pełni. Komiksów nie znam, z filmowym uniwersum jestem na bieżąco. A uważam, że to najlepsza produkcja że świata Marvela. Czapki z głów. No i kompozycje Pembertona - mistrzostwo. Intro złola zawsze budziło ciarki. :)

Co do sztampowości... Nie radziła mnie wcale. O dziwo. Po prostu ten film tak mnie porwał, że mu wybaczyłam końcówkę zanim jeszcze zdążyłam się za nią obrazić.

PS co sądzisz o scenie po napisach? :)

ocenił(a) film na 9
Adaergnahc

* ze, nie raziła - głupi słownik w telefonie

ocenił(a) film na 10
Adaergnahc

SPOJLERY!!! Świetna scena po napisach to że pojawia się spider man którego mi brakowało 2099 a na dodatek jest komedia związana z kreskówka z lat 60 bardzo mnie rozbawiło. Sztampowość to mój najmniejszy minus, dla mnie 9/10 dlatego ,że Złoczyńca(kingpin) nie dostał moim zdaniem zakończenia swojego wątku, mógł być świetnym złoczyńcą gdyby bardziej na nim skupili tą końcówkę, bo to wsume bardzo dramatyczne było(śmierć jego rodzinny), i można było to bardziej wyciągnąć. troszkę mnie to zfrustrowało.

użytkownik usunięty
vangance

powiem jedno to co zrobili z kingpinem na KOŃCU też mi przeszkadzało ale cała reszta? REWELACJA po LEGO Batmanie 2 najlepszy/ulubieńcy film jaki widziałem brawo dla Sony odwaliło duży kawał roboty teraz czekam na LEGO BATMAN MOVIE 2 i mam cichą nadzieję że będzie adaptacją Dark Nights Metal gdzie batman wraz z ligą walczą że złymi batmanami z alternatywnych uniwersów a na 2 część Spiderverse z chęcią też bym poszedł ale nie wiem czy tyle zarobią żeby powstał sequel

ocenił(a) film na 10

Mi się wydaje ,że jak wpadnie Oscar, to raczej zrobią, zarobili tonę na Venomie część tych pieniędzy można wpakować w sequel. Ten film zarobił by napewno więcej gdyby nie niefortunny czas bo teraz wyszło za dużo BlockBusterów, Aquaman, Bumblebee czy choć by Mery Poppins, gdyby nie to zarobił by sporo. Ale może jeszcze zarobi. podobny problem mA podobno Bumblebee w stanach, co jest nie fortune bo podobno pierwszy naprawdę dobry film Transforemrs, a to seria która zawsze lubiłem z dzieciństwa.

ocenił(a) film na 8
vangance

Bardziej nudnawa początek a końcówka typowa czyli taka miała być. Animacja świetna. Szczególnie te nawiązanie do komiksów

vangance

W któym kinie to można obejrzeć?

ocenił(a) film na 10
Bartes123_2

Cinema city ma seasne przed premierowe.

ocenił(a) film na 10
vangance

Oscar to pewniak, nie tylko animacja jest świetna ale i film jest pozbawiony patosu typowego dla każdej produkcji Marvela.

vangance

Najlepszy Spider-Man to ten z 2002 i 2004 roku. Homecoming jest dobry, a animacja rzeczywiście super.

ocenił(a) film na 10
starboy

dla mnie jest Homecoming na równi z Verse, drugi jest Spider-man 2 Remiego potem, 1 nastęnie amazing spider man 1, potem spider man 3 Remiego i na końcu Amazing spider man 2

vangance

Aż taki dobry ? oglądałem zwiastun i animacją aż mnie odrzuciła żeby ją obejrzeć. Sam pomysł Spider-Manów z innych rzeczywistości też nie jest nowy ponieważ był już pokazany w serialu animowanym z lat 90 (z innym składem Spider-Manów i historią)

ocenił(a) film na 10
wort801

Naprawdę jest niesamowity. Byłem dwa razy. Raz na dubbingu drugi raz z napisami, animacja jest piękna, wszystko tu działa dosłownie jak animowany komiks, można by powiedzieć ,że to powiew świeżości. Tak w serialu animowany był podobny pomysł, ale tu to jest wzorowane na komiksie o tym samym tytule.

ocenił(a) film na 9
wort801

Tak, to niesamowicie dobra animacja, powiedziałbym animacja totalna.

erture

Dzięki ale już oglądałem i dla mnie kiepska dałem 5.

wort801

koleś się absolutnie nie zna na animacji teraz w domu na Zbrushu lepiej przeciętny nastolatek zrobi animację.

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 9
markin

To nie może być aż tak przeciętny nastolatek, skoro robi animację w programie pozbawionym narzędzi do tego. Aż przykro mi to mówić, Zbrush nie służy do robienia animacji.

ocenił(a) film na 10
erture

a dodatkowo przeciętnego nastolatka nie będzie na niego nawet stać xD
no chyba, że bierzemy pod uwagę piraty...

A co do samej animacji, to bardzo duża część społeczności artystów właśnie była nią zachwycona. W okresie premiery, to chyba całego Twittera miałam zawalonego wypowiedziami odnośnie tej animacji i jak to wielu ludzi uważało ją za świetną i inspirującą, a przede wszystkim oryginalną. No ale wiadomo, że inaczej patrzą na to osoby zajmujące się tą dziedziną, a inaczej ci, którym do niej daleko, czy tym bardziej Janusze z Gażynami, którzy animację uważają za osobny gatunek dodatkowo przeznaczony tylko dla dzieci i pozbawiony jakiejkolwiek wartości estetycznej (zakładając, że wiedzą co to) ;P

ocenił(a) film na 9
erture

Dzięki, już oglądałem i dla mnie rewelacyjna więc dałem 9/10

erture

widać, że nie znasz się na animacji ani grafice, produkcja bardzo prosta i banalna z niczym nowatorskim i małym wkładem umiejętności polecam zobaczyć sobie chociażby już stary film "Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga'Hoole" jak chcesz animację i komputerowe cuda. (kto wie ten zrozumie cuda ;D

ocenił(a) film na 9
markin

"Legendy sowiego królestwa" również wyznaczały nowe standardy. Jednak przesłodzony hiperrealizm to nie jedyny sposób na animację, w "Spidermenie" twórcy wykazali się większą kreatywnością

wort801

kwestia jest bardzo prosta czarny główny bohater i matka Meksykanka zarobili na Oscara i tyle w temacie bo o filmie to nawet nie ma co mówić tak o stronie wizualnej jak i fabularnej

vangance

Homecoming jest najgorszym filmem o spider-manie jaki mógł powstać ;)

ocenił(a) film na 10
nina2001

No niestety nie mogę się zgodzić, ale to moja opinia :)

vangance

Ależ oczywiście i szanuję Twoją opinię. Dla mnie najlepszy to serial animowany z czasów Fox Kids. Niestety co do tego ostatniego filmu to jak dla mnie za bardzo przebajerzyli.

ocenił(a) film na 10
nina2001

Serial animowany z lat 90 jest świetny :) tu się zgadzam szkoda że nie skończyli ;c

vangance

No cóż niestety czasem tak bywa.

ocenił(a) film na 10
nina2001

W Homecoming to pajączek jest bardziej Iron-Boy'em niż Spider-Manem

vangance

Aktualnie to żaden film o pajęczaku nie ma startu do tego dzieła, nawet Homecoming.

vangance

Należałoby się. Ale tak szczerze, to nie bardzo w to wierzę. Raczej nagrodzą Iniemamocnych 2 albo Wyspę psów.

ocenił(a) film na 9
Raven_86

Ano. Bywało już, że Disney zgarniał, nawet jak konkurencja miała o wiele lepsze filmy... :/

Rachel3

Dokładnie♥ , Pocahontas wywraca tą animację na lewo i .... xd:))) prawo nie .

ocenił(a) film na 8
vangance

Założyłem się z kolegą o dychę, że będzie Oskar XD

ocenił(a) film na 9
vangance

Każdy inny wybór byłby rażąco niesprawiedliwy. Ten film wyznacza nowe standardy

erture

podaj te nowe standardy

ocenił(a) film na 9
markin

Nawet nie wiem od czego zacząć. Płynne kolażowe traktowanie technik animacji, zabawa kolorem i stosowanie rastra, manipulacje geometrią, zmienianie stylu animacji jako środek narracyjny. Mógłbym wymieniać jeszcze trochę, film jest oszałamiający technicznie, a przy tym wszystkie te triki służą opowiadanej historii. Jeśli potraktować Oskara za animację, jako kategorię choć w części techniczną, to jurorzy nie mieli wyboru

vangance

A jk nie będzie ? Co ma do tego statuetka ?

vangance

A inni twórcy tegoż właśnie typu ? Nagle zniknęli ?

Blackbb4

jak zaczną robić filmy z czarnymi głównymi bohaterami i rodzinami Meksykańskimi to naglę się pokażą. Film nie zasługuje na żadną pochwałę, Oscar tylko i wyłącznie za czarnego spider-mana i jego matkę Meksykankę.

markin

I gra !! I tylko za taką kreskę !!

ocenił(a) film na 9
vangance

I jest! Tak musiało być :)

ocenił(a) film na 8
vangance

Pyk ! I jest ! :)

vangance

Oscar za czarnego bohatera i matkę Meksykankę nic więcej animacja denna lepsze na commodore robią. Nic w tym filmie nie zasługuje na pochwałę.

ocenił(a) film na 9
markin

Ty tak serio? Daj linka do tych animacji

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones