PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842826}

Spider-Man: Poprzez multiwersum

Spider-Man: Across the Spider-Verse
8,2 34 714
ocen
8,2 10 1 34714
8,0 38
ocen krytyków
Spider Man: Poprzez multiwersum
powrót do forum filmu Spider-Man: Poprzez multiwersum

Bardzo rzadko piszę komentarze na Filmwebie ale teraz po prostu czuje że muszę to zrobić. Nie myślałem że ta sztuczka uda się jeszcze raz... Jedynka jest dla mnie wybitnym osiągnięciem i jednym z niewielu filmów którym dałem 10/10 bez najmniejszego wahania (mniej niż 2% obejrzanych filmów ma u mnie dychę), idąc na część drugą byłem przekonany że nie ma najmniejszych szans na powtórzenie tego sukcesu ale na szczęście myliłem się. Dwójka jest po prostu jeszcze lepsza. Absolutnie wszystko jest tutaj zrobione perfekcyjnie nowe i powracające postaci, dialogi, fabuła, czy kierunek artystyczny który mimo ferii barw i zmian stylów praktycznie z kadru na kadr nie powoduję oczopląsu a jedynie zachwyt i niedowierzanie jak tyle pozornie niepasujących do się elementów może współistnieć w idealnej harmonii. Nawet żarty wplecione są w idealny sposób i mimo poważnej fabuły świetnie przełamują powagę sytuacji, na sali co chwilę słychać było śmiechy aby już w następnej scenie była kompletna cisza i wrócił poważny ton opowieści. Widać że przy tworzeniu tego filmu spotkali się nie wyrobnicy a prawdziwi artyści i każdy z nich bez wyjątku włożył w to serce aby dać nam możliwość świetnie spędzić czas. Mam nadzieję że są odpowiednio wynagradzani za to co zrobili. Specjalnie nie piszę nic o samym filmie a jedynie ogólniki żeby każdy mógł cieszyć się w kinie z zaskoczeń jakie serwują nam autorzy. Dlatego też jeśli jesteś niezdecydowany i boisz się czy druga część nie jest jedynie skokiem na kasę mogę z czystym sumieniem zapewnić cię że nie. Więc jak tylko będziesz gotów koniecznie się na niego wybierz. A kiedy będziesz gotów? Nie będziesz to skok w nieznane.

fang1

woke agenda. murzyni w kosmosie.

ocenił(a) film na 5
fang1

Jak na wersji mobilnej utworzyć nowy wątek?

ocenił(a) film na 5
fang1

Btw co do twojego komentarza, to ja nie podzielam twojego zachwytu, nie wysiedziałem całego filmu bo:
Fabuła jest tak sztampowa, niekreatywna jakbym się czuł jakbym tysięczny raz oglądał ten film mimo, że to był pierwszy raz, dialogi słabe, tak samo przepisane z każdej możliwej produkcji i żarty w większości cringeowe niż zabawne.
Animacja momentami fajna momentami przypominająca jakiegoś fortnajta.
Muzyka to kompletnie nie mój klimat jakby te same cztery bity grały przez większość filmu.
Zawiodłem się a szedłem podjarany ocenami i opiniami w necie.

fang1

nie sluchaj idiotow, filmem trzeba umiec sie cieszyc nie kazdy potrafi docenic sztuke my na szczescie potrafimy. Wszak cale zlo na swiecie jak i problemy tego filmu to wina TUSKA ^^

fang1

Przez oczernienie postaci Spidermana, co najwyżej na 5/10 zasługuje

ocenił(a) film na 6
fang1

w sumie pozytywnie się zaskoczyłem. bo wstępnie spisałem tę animację na straty.
Cz. 1 była niezła i ta w sumie też jest niezła, ale niezła z plusem :)

Nadal nie trafia do mnie ta szata graficzna i te durnoty typu peter porker, spider kot, spider dinozaur, spider kowboj itp.
Czy szata graficzna tego spider punka.
ok, zamysł rozumiem, ale w spider man TAS też mieliśmy styczność ze spiderami z innych uniwersum/multiwersum i nie było tam takich głupot jakie przedstawiają nam tutaj.

Podobał mi się jednak tutaj początkowy Sęp, ok też przerysowany, ale dodało mu to uroku jako wspomnienie iż jest to retro sęp.
Punkt też był dobry. W szczególności na początku jako nieudolny złodziejaszek i później jako ogarniający swoją moc i otoczenie złol. Niestety poległ w trzeciej fazie gdy stał się jakimś Slendermanem.
Fabularnie też nieźle.
Trochę za długie jak dla mnie, momentami przegadane aż nadto, ale fabularnie było całkiem dobrze.
Czekam więc na cz 3.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones