PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654406}
6,7 178 811
ocen
6,7 10 1 178811
5,8 38
ocen krytyków
Spectre
powrót do forum filmu Spectre

Kapitalne zdjęcia

ocenił(a) film na 9

Wg mnie na szczególne uznanie zasługują kapitalne zdjęcia do tego filmu i fantastyczna praca operatorów kamer. Scena początkowa powala na kolana (bardzo długie ujęcia bez cięcia).

ocenił(a) film na 5
masms

Dokładnie, pierwsze i w dodatku długie ujęcie jest genialne.

ocenił(a) film na 8
masms

Popieram! Kawał dobrej roboty.

ocenił(a) film na 9
masms

To samo z ujęciami miast - Rzym zrobił na mnie piorunujące wrażenie w kinie

ocenił(a) film na 10
MrKhrova

Myślę że w całym filmie zdjęcia są bardzo dobrze zrobione, do tego jeszcze muzyka która robi świetny klimat, idealny Bond :)

ocenił(a) film na 6
masms

Początek rzeczywiście świetny, generalnie zdjęcia bardzo udane, choć uważam, że praca Pana Rogera w Skyfall jest nie do przebicia :)

użytkownik usunięty
Indy_6

Zdjęcia Deakinsa są znakomite jako zdjęcia, jednak nie montują się dobrze ani płynnie ze sobą w sekwencjach szybszych. Tym sekwencjom brakuje wówczas trójwymiarowości i dynamiki To nie jest operator szybkich scen z dynamiczną kamerą i wieloma punktami widzenia - w Skyfall powstaje przez to nie najkorzystniejsze następstwo kolejnych bardzo dobrych obrazów.
Hoyte dużo ciekawiej pracuje kamerą w Spectre mimo, że pojedyńcze kadry nie zawsze noszą u niego znamiona zamkniętego malowidła.

ocenił(a) film na 8
masms

No i Polak był jako jeden z "camera men". Scena w Meksyku jest faktycznie, jedną z najlepszych w całym filmie. Jedno długie ujęcie, bez zbędnych przyspieszeń czy spowolnień. Scena pościgu również doskonale uchwycona. Dobrana perspektywa tak by uchwycić piękno miasta jak i piękno Astona Martina i prototypowego Jaguara

ocenił(a) film na 7
masms

ciekawe ile razy musieli powtarzać

Stachu7

To nie jest tak, że się kręci 100% za raz, co jakiś czas da się zrobić przerwę np. jak jest rzut na jakąś ścianę.

Jednak rzeczywiście ujęcie i scenografia powala na kolana. Na każdą scenę patrzyło się bardzo miło bo świetne ujęcia

ocenił(a) film na 7
mojelogo

w takim razie musieli te cięcia genialnie zamaskować, bo wydaje się że wszystko idzie jednym ciągiem

Stachu7

No to są profesjonaliści, duży budżet to jakoś to maskują. ale generalnie robi się cięcia czasami jak się da. nawet mogę wskazać dokładnie moment kiedy co najmniej jedno cięcie było bo pamiętam. to można zauważyć jak wiesz jak to działa

ocenił(a) film na 7
mojelogo

hmm, jak tak sobie w necie powtarzałem tą scenę w wersji CAM/TS, to widziałem jeden rzut kamery na ścianę, gdzie bohaterowie się na chwilę zgubili, kolejne cięcia mogły być gdy ludzie przechodzili tuż przed kamerą, to idealny moment, ale pewny nie jestem, to jest idealnie zrobione :D

ocenił(a) film na 7
masms

Ujecie od razu "zapada w pamięć", jest świetne i do tego muzyka :)

Ps.
A na pewno jedno cięcie jest w momencie przejścia kamery z pokoju na balkon ;)

ocenił(a) film na 6
TEGERA_DJ

Pierwsze cięcie bohaterowie wchodzą do hotelu, cięcie na plakacie czaszki. Drugie cięcie przejścia Bonda na balkon :)
Fragment 1 - kran
Fragment 2 - steadicam
Fragment 3 - kran

:)

ocenił(a) film na 6
masms

W pelni sie zgadzam!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones