PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=537189}

Spadkobiercy

The Descendants
6,7 85 058
ocen
6,7 10 1 85058
7,2 26
ocen krytyków
Spadkobiercy
powrót do forum filmu Spadkobiercy

Gdzie tu komedia???

ocenił(a) film na 8

Poszedłem na ten film nastawiony, że idę na komedię, bo gdzieś mi mignęło, że to komedia... może nawet na filmwebie. To jest naprawdę dobry film, ale nie komedia! Zróbcie coś z tą mylącą klasyfikacją!

miggie

Moim zdaniem jest w porządku: dramat, komedia. W tej kolejności. Jest tu kilka elementów komediowych (najczęściej związanych z postacią Sida), które taką klasyfikację usprawiedliwiają.

p.a.

Kilka wątków komediowych, nie czynią z filmu komedii. Komedia jak każdy gatunek filmowy rządzi się swoimi prawami.

ocenił(a) film na 8
loui_

Moim zdaniem chodzi tu o fakt, że sceny dramatyczne są rozgrywane w sposób komediowy. Np. kiedy nasz główny bohater wyrzuca wszystko swojej żonie i co chwilę mamy przebicie na jej wyraz twarzy. Nie mówię, że to jest śmieszne, ale ten grymas przełamuje klasyczny ton w takich scenach. Jest tak sfilmowany, że mimowolnie pełna powaga ustępuje i mamy rozładowanie emocji. Natomiast na pewno nie jest to komedia w pełnym tego słowa znaczeniu.

ocenił(a) film na 6
miggie

To odwrotnie niż w naszym sejmie. Tam to dopiero jest komedia choć właściwie jest to dramat.

ubikxxx

I pomyśleć, że to wypowiedź sprzed 11 lat.

miggie

Bo to nie nasi Spadkobiercy z TVN4 :D

miggie

Jestem tego samego zdania. Ktoś, kto chociaż trochę przeżył to, co pokazane jest w tym filmie, odbiera go inaczej. Komedia? Kilka razy uśmiechnęłam się, serio, bo ktoś dostał w twarz. Chodzi o teksty przy tym wypowiedziane. Nie o całą fabułę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones