PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650957}
2,3 50 428
ocen
2,3 10 1 50428
1,5 26
ocen krytyków
Smoleńsk
powrót do forum filmu Smoleńsk

Jedynym sposobem na wyrażenie sprzeciwu wobec polityczno-społecznej indoktrynacji w sztuce filmowej, która w tej chwili zaczyna przypominać najgorsze czasy kina z XX wieku, jest absolutny bojkot tej produkcji. Prawda jest taka, że każdy, kto wybierze się na ten film do kina przyczyni się do jego swoistego sukcesu - nieważne, jaka będzie ostateczna ocena i nasz prywatny pogląd na katastrofę w Smoleńsku - cel twórców i polityków zostanie osiągnięty.

Justyna_Lew

Droga Koleżanko, mam dla Ciebie radę: nie wdawaj się w dyskusje z użytkownikiem krzych66, bo to jest tylko marny prowokator próbujący wytrącić z psychicznej równowagi poważnych ludzi, którzy nie mają czasu na internetowe wygłupy. Co do oceny filmu - w pełni podpisuję się pod tym, co napisałaś choć sam ująłbym to w mocniejszych słowach. Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 2
wurtz

Dziękuję i pozdrawiam :)

wurtz

Ja dodatkowo zwrócę uwagę, że użytkownik krzych66 jest a liście miejscowych klakierów.

wurtz

Idź sie lecz człowieku, Kody Srody, jesteście w mniejszości co wy chcecie osiągnąc. sondaże ani rosna ani maleją.
Przygotujcie sie na 8 lat rządzenia PiSu

ErvinRommel

Usilna próba umiejscawiania człowieka w kontekście politycznym jest doprawdy żenująca. To trochę tak, jakbyś wyszedł na podwórko i zaczął pytać "z kim jesteś?! Z kim jesteś?!". I znowu pojawia się ta infantylna koncepcja radykalnego myślenia pt. "jeśli nie PiS to z pewnością KOD", "jeśli nie prawica to lewica", "jeśli nie czarne to białe". Chociaż nie muszę tego robić, sprostuję: nie popieram KOD'u ani innego tworu politycznego pompowanego dla płaskich ludzi o przetrąconych umysłach, którzy dają się zamknąć ramami jednej, polityczno-ideologicznej koncepcji. Współczuje Tobie tej ekscytacji politycznymi zwierzętami.

ErvinRommel

Tak a propos - zauważyłem, że wklejasz tę samą wypowiedź pod różnymi wątkami. Chyba nie muszę Ci mówić, czym to pachnie... Wyprany móżdżek słabej, naiwnej i co by nie mówić głupiutkiej jednostki, która utraciła zdolność kreatywnego myślenia oraz niezależnej percepcji społeczno-politycznej i ograniczyła pokłady wątpliwego intelektu do tandetnej propagandy pt. "kopiuj-wklej". Gratuluję inwencji. Sprzedałeś własną osobowość i wolność na rzecz procesów, których sam nie rozumiesz.

wurtz

Nie prosiłem o referat. Nie umiesz słuchac.

ErvinRommel

Wiem, że nie prosiłeś, ale postanowiłem wyrazić swoje zdanie. Sądząc po Twoim sposobie myślenia i sile argumentacji wiele w życiu nie przeczytałeś.

wurtz

To na to trzeba było kupić bilet? Nie no, to już chamstwo.

ocenił(a) film na 6
wurtz

Proponuje zaistniec na forum Gazety Wyborczej. Tam jest miejsce na taki syf

ChrisKrasz

Jak ja kocham rdzeń myślowy współczesnego Polaka, który nie pozwala mu odejść od medialnie utartych szlaków. Zamiast obżerać się ideologiczną papką postaraj się zrozumieć, że pomiędzy czarnym, a białym jest jeszcze mnóstwo przestrzeni. W ostateczności można pozostać przezroczystym/bezbarwnym, ale to z pewnością wykracza poza możliwości Twojej sprasowanej percepcji.

ocenił(a) film na 1
wurtz

Popieram, ale czy naprawde ktoś rozgarnięty chciałby pojsc na coś takiego. Wystarczy właczyć Wiadomosci telewizji reżimowej.

Bartek_36

Niestety mam nieodparte wrażenie, że nierozgarniętych u nas dostatek - po obu stronach politycznej barykady.

ocenił(a) film na 9
wurtz

Cóż, nie oglądać a krytykować.... Brawo. Bo w wyborczej napisali, że zły....? Po co samemu wyrobić sobie pogląd ? Ot "inteligencja".

piotrjjj

Przypomnij sobie, jak wyglądały zapowiedzi "Smoleńska" - zawierały scenę wybuchu, co stanowiło deklarację wiary w zamach. Nie wiedzy, ale wiary, bo w chwili premiery filmu nawet Podkomisja Macierewicza wciąż "prowadziła badania". Ponadto, co do jakości filmu, dlaczego dotąd były w różnych kanałach TVP jedynie trzy emisje? Skoro film Twoim zdaniem zasługuje na ocenę 8, to jako dzieło wybitne powinien być pokazywany przynajmniej każdego 10 kwietnia.

bazant57

Uwaga, uwaga. Prezes Kurski chyba czyta moje wpisy, bo w tym roku będą cztery emisje.
- 10.04 TVP 1 21.40
- 11.04 TVP Polonia 3.00
- 11.04 TVP Historia 21.15
- 12.04 TVP 1 0.05
Zatem, kto nie widział (lub tęsknił) do pilotów.
Bardzo interesująca jest przyczyna powrotu filmu i to w takiej dawce. Pewnie na osłodę po przedłużonym lock down'ie.

wurtz

Szczerze Mówiąc Oglądałem i dla mnie ten film zasługuje na 0/10 badziewny Ciekawy jak manos Hands od Destiny Z lat 60tych Albo The room Botoks przy tym Ścierwie to arcydzieło już wole Bengalskie filmy niż to gówno

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones