PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650957}
2,3 10 1 50423
1,5 26
ocen krytyków
Smoleńsk
Z dużej chmury mały deszcz. "Smoleńsk", narzędzie politycznej rozgrywki przebrane za kino, raczej nie... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Nikogo nie trzeba przekonywać, że katastrofa smoleńska to jedna z największych tragedii w historii naszego kraju. Niestety, obecnie Smoleńsk wielu kojarzyć się będzie nie tylko z miejscem katastrofy prezydenckiego samolotu, ale również z katastrofą polskiego kina.  Bowiem "Smoleńsk" to film, który zawodzi w każdym punkcie.   więcej
Zdecydowanie jeszcze za wcześnie na film o katastrofie smoleńskiej. Od katastrofy mija ponad 6 lat, a na dzień dzisiejszy (17.12.2016) nie wiemy praktycznie nic. A już na pewno nie na tyle dużo, by nakręcić film przedstawiający jakąś hipotezę na temat wydarzeń z dnia 10.04.2010. Hipotezę mieszczącą się w ramach teorii spiskowych.    więcej
Kino katastroficzne to duże wyzwanie dla polskich filmowców, w przypadku "Smoleńska" jest to niezwykle udany kompromis pomiędzy rasowym kryminałem a dokumentem. Twórcy podeszli do tematu w sposób nieszablonowy i zamiast serwowania widzom tanich efekciarskich doznań, postawili na budowanie napięcia od pierwszych minut, zręcznie obmyślany scenariusz i ciekawą, wielowymiarową kreację głównej postaci – dziennikarskiej wygi, która przeprowadza prywatne dochodzenie w sprawie katastrofy/zamachu smoleńskiego. więcej
W ćwierć wieku po transformacji ustrojowej w demokratycznym państwie prawa urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej ekipa filmowa musi się zmagać z różnego rodzaju  szykanami. Nie mówi o tym tylko reżyser, mówią też aktorzy. Czy ktoś spytał ekipę techniczną, jak było? więcej