PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650957}
2,3 50 435
ocen
2,3 10 1 50435
1,5 26
ocen krytyków
Smoleńsk
powrót do forum filmu Smoleńsk

Dno dna

ocenił(a) film na 1

Film praktycznie pod każdym kątem jest wykonany tragicznie. Kompletnie nie tykam tego od strony politycznej, gdyż jakby nie patrzeć sam temat i materiał są fenomenalnym źródłem na thriller dziennikarski. Niemniej autorzy tego... czegoś, spartolili wszystko co się dało.
Moja recenzja
http://wpajeczejsieci.blogspot.com/2016/10/smolensk.html

ocenił(a) film na 10
artur_t

Jasne. Ty zrobiłbyś lepiej. Tupet.

mmgar

No cóż, idąc tym tropem:
- nie oceniaj piłkarza, który nie trafił do bramki, też byś nie umiał,
- nie krytykuj dania w restauracji, nie jesteś Gordonem Ramsayem,
- nie oceniaj szmirowatej piosenki, niczego w życiu nie skomponowałeś...
Rzecz w tym, że ludzie ci wykonują to zawodowo, za pieniądze i mamy prawo oczekiwać od nich wysokich kwalifikacji. I to nie jest tupet, nawet w przypadku filmu.

ocenił(a) film na 10
artur_t

Twoja recenzja pokazuje, że chociaż teoretycznie obejrzałeś film, to nie zrozumiałeś z niego kompletnie nic. Nie wiem, może weź się za recenzowanie gier planszowych, albo produkcji klasy "Trudne sprawy" czy "Pamiętniki z wakacji"... chociaż nie wiem, czy i one Cię nie przerosną...

ocenił(a) film na 1
krzych66

"Nie wiem, może weź się za recenzowanie gier planszowych...."
he he... mheheh... BUAHAHAHA XD

Czy ty aby widziałeś mojego bloga? :P
Zresztą już po twoim "pojmowaniu" tego czym są i dla kogo gry planszowe wnioskuję, że twoja wypowiedź to:
A) mizerne trollowanie
B) totalny brak wiedzy o kulturze
Niepotrzebne skreśl :)

P.S. Normalnie nie odpowiadam an zaczepki trolli internetowych, ale twój tekst o planszówkach naprawdę mnie rozbawił :)

ocenił(a) film na 10
artur_t

Czytałem Twoją "recenzję", więc siłą rzeczy widziałem menu Twojego bloga. Tak więc planszówki nie były przypadkowe.

Odnośnie Twojej recenzji - jeżeli kiedyś w odległej przyszłości znajdę odrobinę zbędnego czasu - napiszę Ci recenzję recenzji. Na razie bardzo krótkie uwagi:
1. "Smoleńska" nie da się oglądać jako thrillera, bo... to nie jest thriller. Filmu tego nie da się jednoznacznie zaszufladkować, najbliżej jednak mu do dokumentu fabularyzowanego. I przynajmniej za warstwę dokumentalną i paradokumentalną oraz wplecenie ich do fabuły jakieś-tam plusy mu się należą. Jakbyś chciał kiedyś prześledzić wierność fabuły i realnego otoczenia sprawy smoleńskiej w 2010-2013 - zdziwiłbyś się, jak wiernie film odwzorowuje historię.
2. TVM-Sat to nie jest po prostu TVN. W samej nazwie możesz znaleźć podobieństwo zarówno do TVN-u, jak i do Polsatu. W stylu działania - do jeszcze kilku mediów. Chodzi więc raczej o bardziej ogólnie pojęte "medium głównego nurtu".
3. Nina grana przez Fido to nie jest żadna "dziennikarka śledcza". To jest raczej klasyczna "dzienniqrev medialna" użyta w roli tzw. "cyngla". Przy czym w filmie - na muszce cyngla był gen. Błasik i wdowa po nim. Sama zaś Nina jest na tyle nierozgarnięta, że nie do końca rozeznaje przypisaną sobie rolę (aczkolwiek na wszystkie świństwa "cyngla" się zgadza i akceptuje), w związku z czym wykazuje odrobinę własnej inicjatywy i w konsekwencji traci robotę. W świecie realnym - kilkanaście dość wiernych pierwowzorów (nie wykazujących jednak własnej inicjatywy).
Za pokazanie realiów dziennikarskich w tenkraju - kolejne plusy.
4. sama jednak Nina, choć teoretycznie pierwszoplanowa, jest przede wszystkim pretekstem do skondensowanego pokazania tego, co w tle. Więc zakłamania, zaszczucia rodzin ofiar, prowokacji wobec protestujących na Krakowskim Przedmieściu itd. I dokumentów, dokumentów, dokumentów...
5. można mieć pretensje o mnogość wątków i niedoprowadzenie żadnego z nich do końca. Trzeba jednak mieć świadomość, że one w realnym świecie wszystkie występowały. I w tymże realu żaden do końca doprowadzony nie został. Reżyser bardzo oszczędnie gospodarował czystą fikcją. Trzymał się faktów.
Tu - kwestia gustu. Dla mnie to plus, dla kogoś może być to minus.

ocenił(a) film na 1
krzych66

"Tak więc planszówki nie były przypadkowe."
Zatem skoro twierdzisz że recenzowanie takich gier jest łatwiejsze od recenzowania filmów, oznacza to tyle że nie masz cienia pojęcia o tej formie rozrywki. Poza tym z formy twej wcześniejszej wypowiedzi wynikało, że nie przejrzałeś bloga - "Nie wiem, może weź się za recenzowanie...".

Nie będę się w dawał z tobą w spory polityczne, bo ewidentnie do tego dążysz, dlatego daruję sobie odpowiedź na twoje punkty.

Pozdrawiam i zdrowia życzę :)

ocenił(a) film na 1
krzych66

@krzych66 napisał
"TVM-Sat to nie jest po prostu TVN. W samej nazwie możesz znaleźć podobieństwo zarówno do TVN-u, jak i do Polsatu. W stylu działania - do jeszcze kilku mediów. Chodzi więc raczej o bardziej ogólnie pojęte "medium głównego nurtu".

Możesz teraz spokojnie napisać TVP3, Tv Republika, Wiadomości 0 19.30 - to są obecnie " media głównego nurtu".Propagandowo równające do Rossija Today.

canaletto

A obejrzałeś kiedyś audycję "W tyle wizji" Wolskiego? Zarówno on, jak i zaproszeni prezenterzy, czy goście brylują w ośmieszaniu (bo to ma być w zamyśle audycja satyryczna) oponentów politycznych "jedynej słusznej siły". Mam nieodparte skojarzenia z audycją "Proste pytania" z lat 1981-82, prowadzoną przez ówczesnego szefa Radiokomitetu Władysława Loranca. Dopełnia to wrażenie deja vu...

ocenił(a) film na 1
krzych66

Do tego jesteś PISowskim trollem który układa własne wersje wydarzeń tak aby pasowały pod brednie które wyglaszasz:D

krzych66

dając taką odpowiedź, udowadniasz, że ciebie samego nie interesuje jak zły jest film, tylko to, jak mimo wszystko w fałszywy sposób pozytywnie go przedstawić.

ocenił(a) film na 10
salomao11

Dając taką odpowiedź udowadniasz, że ciebie samego (samą?) nie interesuje dowiedzenie swoich racji w sprawie tego filmu, tylko zniszczenie myślących inaczej niż Ty.

Jak zły ten film by nie był, na pewno zasługuje na dużo więcej, niż ocenę 2,8.
W odróżnieniu od Ciebie, napisałem, dlaczego tak uważam i uzasadniłem w miarę szczegółowo.

ocenił(a) film na 10
salomao11

Dając taką odpowiedź udowadniasz, że ciebie samego (samą?) nie interesuje dowiedzenie swoich racji w sprawie tego filmu, tylko zniszczenie myślących inaczej niż Ty.

Jak zły ten film by nie był, na pewno zasługuje na dużo więcej, niż ocenę 2,8.
W odróżnieniu od Ciebie, napisałem, dlaczego tak uważam i uzasadniłem w miarę szczegółowo.

krzych66

Niestety ten film jest zły i to nie tylko ze względu na kiepską grę aktorską i taki jak ta gra scenariusz. Do tego jeszcze dochodzi element prymitywnej propagandy co już zupełnie uzasadnia tak niską ocenę.

ocenił(a) film na 10
salomao11

No i tu się radykalnie różnimy w ocenie. Film jest dobry i nie ma w nim grama propagandy. W szczególności prymitywnej.
Twój argument bez dowodu odrzucam bez powodu.

krzych66

Masz oczywiście prawo do odrębnej opinii, możesz nawet zaprzeczać kulistości Ziemi. To co odrzucasz nie ma związku z tym jakie rzeczy są.

salomao11

dobry komentarz

ocenił(a) film na 2
krzych66

za to ty masz całą masę dowodów. Dawaj, pośmiejemy się.

artur_t

minęło 5 lat i potwierdzam, że nadal opinia jest słuszna

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones