PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=186910}
5,5 38 259
ocen
5,5 10 1 38259
5,0 17
ocen krytyków
Smętarz dla zwierzaków
powrót do forum filmu Smętarz dla zwierzaków

Zaznacze na samym poczatku ze nie czytalem ksiazki (zamierzam wkrotce) takze jako skale porownawcza biore film z lat 80-tych, ktorego wielkim fanem jestem. Jako ze nie czytalem ksiazki nie wiem ktory z obrazow jest wierniejszy powiesci ale z szczatkowych informacji wydaje mi sie ze jednak ten pierwszy. Rozumiem takze ze film z 2019 nie jest remakiem tego z 80 lat a filmem opartym na powiesci nie na filmie. Jest w nim kilka odniesien i swoistych holdow oddanych wersji Mary Lambert. Film zaczyna sie swietnie i moim zdaniem tworcy starali sie z powodzeniem nawiazac do dziela z lat 80-tych i tchnac w ten film troche klimatu tamtych horrorow- moim zdaniem dla widza 30+ jest to wyczuwalne. Film od strony technicznej moim zdaniem bez zarzutu, akcja sie fajnie rozwija i z niepokojem czekamy na to co znamy ale w nowej wersji. Na poczatku mialem wielkie nadzieje ze tworcy troche bardziej zanurkuja w relacje miedzy postaciami, szczegolnie kiedy Ellie odwiedza Juda i nawiazuje sie miedzy nimi rozmowa. Liczylem na cos wiecej, jakas ciekawsza historie niz smierc zony opowiedziana w kilku zdaniach. Takze dalsza czesc relacji miedzy postaciami jest rownie plytka jak w pierwszej wersji filmu. Wszystko odbywa sie szybko i nie bardzo nadazamy za tym co wlasciwie dane postacie ze soba tak cementuje. Niewazne. Rozumiem ze ksiazka to nadrabia a na jeden film poprostu byloby za obszerne. Tak samo liczylem na obszerniejszy watek Batermanów a poprostu Jud przestrzega Louisa przed miejscem, które jest przeklete wlasciwie nie podajac powodu, ktory moglby go odwiesc od skorzystania z jego wlasciwosci. Duza zmiana i jak myslalem dla mnie nie do obejscia jest zamiana rolami dzieci. Zamiast Gagea ginie Ellie a Gage niczym Ellie w starej wersji jest jednym z lacznikow z czarnym tym razem Victorem Pascow. Przyznam ze ta zmiana bardziej budzila obawy niz tak naprawde wiele zmienila. Jednak ja osobiscie mam odczucia ze Gage wzbudzal wiecej wspolczucia a Miko Hughes swietnie zagral swoja role. Porownujac obydwa filmy to mamy taki rollercoster jeden wzgledem drugiego. W jednym i drugim znajdziemy momenty, ktore powycinalibysmy, posklejali i powstal by duzo lepszy "Smetarz". Ogolnie warto sie wybrac do kina i wydaje mi sie ze mlodszemu pokoleniu bardziej przypadnie ta wersja natomiast 30-40 latkowie beda sie upierali ze jednak ta z 89r jest lepsza. Sa rózne i obydwie dobre moim zdaniem a nowa napewno jest jednym z lepszych horrorow ostatnich lat. No nic to tyle, nie bede sie rozpisywal o grze aktorskiej czy oprawie dzwiekowej bo ta jest bez zarzutu i sprawie, ze danie podane jemy ze smakiem ja tymczasem juz zastanawiam sie jak dorwac ksiazke i wreszcie przeczytac powiesc na podstawie ktorej film tak bardzo cenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones