PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468296}

Slumdog. Milioner z ulicy

Slumdog Millionaire
7,4 595 462
oceny
7,4 10 1 595462
6,4 46
ocen krytyków
Slumdog. Milioner z ulicy
powrót do forum filmu Slumdog. Milioner z ulicy

Czego można się spodziewać po kimś takim jak Danny Boyle? Reżyser filmów Trinspotting, niebiańska plaża, w stronę słońca, czy horrorów 28 dni (tygodni) później, stworzył coś niesamowitego! Jego najnowszy film Slumdog - Millioner z ulicy jest piękną opowieścią o braciach, próbujących przetrwać w Indiach w czasach gdy wojny religijne są na porządku dziennym a handel dziećmi jest w śród mieszkańców powszechnie akceptowany. Jeden z braci Jamal, staje przed szansą wygrania pełnej puli w programie "Milionerzy". Podejrzany o oszustwo w trakcie gry, zostaje przesłuchiwany przez policję. Jego opowieść o przetrwaniu o podróży jaką przeżył wraz z bratem oraz o jego wielkiej miłości, którą wielokrotnie poszukiwał staje się punktem wyjścia tej wspaniałej historii. Reżyser stanął na wysokości zadania pokazując kulturę Indii z zupełnie innej strony. WIdać biede i wojny religijne, które również teraz dotykają ten wspaniały kraj.
Jestem pod Wielkim wrażeniem tej historii. Przyznam że nie spodziewałem się czegoś takiego po tym filmie, że przesiedzę w fotelu 2 godziny nie patrząc ani razu na zegarek:) W gonitwie po Oscary obraz Boyla ma według mnie ogromne szanse i ucieszę się gdy otrzyma statuetkę.
Polecam ten film wszystkim, którzy chcą obejrzeć kino na bardzo wysokim poziomie. Tym którzy wielbią się w filmach Bolywoodu typu "czasem slońce, czasem deszcz" odradzam bo cukierkowy obraz z tych filmów bardzo różni się od wizji Dannego Boyla.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones