PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32184}

Skarb Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre
7,8 6 542
oceny
7,8 10 1 6542
8,0 10
ocen krytyków
Skarb Sierra Madre
powrót do forum filmu Skarb Sierra Madre

Aby zyskać miano wielkiego wystarczyłby Hustonowi Sokół maltański. Na szczęście na tym nie zakończył. Skarb jest kolejnym mrocznym dziełem, niezwykle typowym dla tego reżysera, opowiadającym o tym co jego późniejszefilmy: jak dla mnie upadku człowieka. Tym razem na pierwszym planie chciwość, a właściwie to jak potrafi zmienić ludzi (czy też wydobyć z nich wszystko co najgorsze). Czy porównywalny z Sokołem? Na pewno bardziej logiczny. Także głębszy. Nie ma jednak tych cudownych dialogów. Na planie zazwyczaj występuje tylko trójka bohaterów - w końcu obrazowi psychologicznemu więcej nie potrzebne. O ile w Sokole Huston się wspaniale bawił i dostarczył widzowi najwspanialszej rozrywki z możliwych, tu daje widzowi delektować się oczekiwaniem na to kiedy Fred do końca da się pokonać. Nie ma tu zaskakujących momentów, to tylko obserwacja jak zwycięża chciwość. Oczywiście koniec optymistyczny- dwójka bohaterów zrozumie co naprawdę jest ważne i nie będzie to bynajmniej bogactwo materialne. Przynajmniej owo wytrzeźwienie nie odbywa się w sposób odpustowy- w końcu wracają po worki:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones